Rolek12

Czy to prawda że nawozy w "big bag" są tańsze

Polecane posty

yacenty    3883

do zboża jak znalazł :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Do zboża masz bagsy z rekawem. Reszta to już kwestia wyobraźni rura z zasówką czy nogawka od spodni  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

przyjrzę się w zniwa czy na pewno są te rękawy w tych bagsach od mojego dostawcy.

do tej pory nie miałem ładowacza to i tak dupiłem wiadrem :(


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

W ciagu 2 poranków rozsialismy 10 ton nawozu w Bb nawet tego nie poczułem. Podejrzewam ze gdybym w dwa dni przerzucił 10 ton w workach 50kg to pewnie tydzień czasu chodziłbym do tylu albo bokiem

 

10 ton ciężaru to niektórzy w pracy przenoszą na co dzień

 

jeśli chodzi o cena to ogólnie temat jest głupi, bo wystarczy sprawdzić, przeliczyć popytać u sprzedawców i już wiesz.

Bardziej chodzi o wygodę bo powiedzmy taki małorolny do 10ha w małych workach będzie miał wygodniej ładować jeśli nie ma np czym załadować i/lub ma za mały rozsiewacz gdzie BB się nie mieści i jest zmuszony do ręcznego załadunku np wiaderkiem.

oszczędności w tym przypadku też ciężko szukać, bo w małych workach zakupisz tytle danego nawozu ile chcesz a w Bagach masz przeskok, powiedzmy że potrzebujesz 700kg saletry to musisz kupić 1000 kg bo inaczej się nie da, chyba że jeden worek ale 600 kg bo masz dostępne przeważnie worki 600 lub 500kg.

reasumując dla małorolnego BB to żadna oszczędność, a raczej dodatkowa praca i kasa wydana na niepotrzebną nadwyżkę nawozu. Każdy sobie sam musi odpowiedzieć co jest dla niego korzystniejsze i wygodniejsze. My bierzemy od kilku Lat tylko BB chociaż też kwalifikujemy się do grupy małorolnych, ale sprzęt do tego mamy jako taki więc można pracować.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam sąsiada co mimo 13 ha big bag to dla niego za dużo ... On tylko przelicza, ma trawę do cięcia to wsiada w samochód i jedzie na cpn po  5 litrów ropy, sieje nawozy na zboże to przywozi kilka worków na przyczepce...Nic się małorolnemu nie stanie jak rzuci 50 kilogramów azotu na ha więcej, może w końcu pobije rekord życiowy 2.5 tony żyta z hektara  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Mam sąsiada co mimo 13 ha big bag to dla niego za dużo ... On tylko przelicza, ma trawę do cięcia to wsiada w samochód i jedzie na cpn po 5 litrów ropy, sieje nawozy na zboże to przywozi kilka worków na przyczepce...Nic się małorolnemu nie stanie jak rzuci 50 kilogramów azotu na ha więcej, może w końcu pobije rekord życiowy 2.5 tony żyta z hektara :)

Pochwal się "obszarniku" jakie są Twoje rekordy życiowe? Jakie masz klasy bonitacyjne gleb, jakie nakłady ponosisz, jaki zysk osiągasz z ha?

 

Jeśli Twój post miał sarkastyczmy charakter to masz kiepskie poczucie humoru:-)

 

U mnie na składnicy nawozy w bb tańsze jak te w workach. Niedużo, jednak zawsze coś w kieszeni zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

bienek 88 nie unoś się tak bo taka jest prawda,nawozów sypną mały woreczek a później płaczą że im nie obrodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To było takie ciche przesłanie że nawozy nie gryzą i naprawdę się zwracają ...Pisałem o sąsiedzie więc raczej przez miedzę ja nie mam 1 klasy a on 6.... Mamy identyczne ziemie - 3-4 klasa, tyle że on nie wie co to wapno i nawozy P,K  więc nie rozumiem Twojej złości... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

Dobra nie potrzebnie się uniosłem. Wybaczcie panowie. Heh. sam mam takiego sąsiada co sypnie nawozów jak ksiądz kropidłem wodą święconą i mówi, że nie widzi różnicy. A skoro nie widzi różnicy to po co przepłaca? Co roku jednak kupuje te nawozy i narzeka później. Szkoda słów na takiego gospodarza.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dobra nie potrzebnie się uniosłem. Wybaczcie panowie. Heh. sam mam takiego sąsiada co sypnie nawozów jak ksiądz kropidłem wodą święconą i mówi, że nie widzi różnicy. A skoro nie widzi różnicy to po co przepłaca? Co roku jednak kupuje te nawozy i narzeka później. Szkoda słów na takiego gospodarza.

Sam widzisz jacy to są "GOSPODARZE" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Rozcinasz baga od góry powoli , sypiesz ile potrzeba i rozsiewasz. Podjeżdżasz znowu, tniesz następny kawałek ile trzeba i dalej jazda. Ja mieszam tak sól z fosforanem

 

Można oczywiście, lecz wielu użytkowników małych rozsiewaczy nie posiada tura czy też posiada jeden ciągnik i przepinanie ciągnika z jednej maszyny do drugiej mija się z celem. O kombinowaniu i stawianiu BB na podestach nie wspomnę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przebija BB od spodu, wciska się do końca blokując się na tych gumowych/plastikowych czarnych łapkach na BB od środka, a na dole masz wtedy zasuwę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Witam ma ktoś pojęcie co się dzieje w centrali w Kole czy to prawda że mają kłopoty?
    • Przez dawidgolf
      Witam państwa może mi ktoś napisać czy da się zarejestrować ciągnik . Sytuacja wygląda tak dwa lata temu zmarł mój ojciec który był właścicielem ciągnika który na podstawie umowy darowizny pojazdu przekazał mi przed śmiercią ciągnik . I teraz tak czy po dwóch latach mogę na podstawie tej umowy przerejestrować go na siebie
    • Przez podkrzysztof
      Witam serdecznie .
      Czy ktoś kto odsprzedawał grunt rolny pod DW 263... Chodzi mi o wcześniejsze etapy które zostały już ukończone.
      Jaką cenę wam zapłacili>???
      2.3_plan_sytuacyjny.pdf
    • Przez rylkoo
      Hej czy ktoś z Was korzystał z usług firm prawniczych, które zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań za błedy medyczne? http://prawapacjenta.org/odszkodowanie-za-blad-medyczny-lekarski/blad-lekarza-odszkodowanie/  Możecie mi coś powiedziec na ten temat? 
    • Przez dominikl95
      witam wujek posiada ponad 40 lat płaconych składek a ma dopiero 60 lat i zwiazku z tym mam pytanie bo słyszałem że nie musi już płacić całego krusu tylko składkę zdrowotną i mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek bo wątpię żeby oni sami powiedzieli o takim czymś liczę na pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj