Rolek12

Czy to prawda że nawozy w "big bag" są tańsze

Polecane posty

Rolek12    0

Witam mieszkam w takiej wiosce co jest może 10-15 domów i niektórzy z rolników twierdzo że nawozy w big bagach są tansze niż w workach ? chciałem się zapytać czy to prawda to sam może bym zakupił z 10 big bagów 

Edytowano przez Rolek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

Nie wiem, czy prawda czy nie. Najlepiej iść do sklepu i się zapytać o  cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

W moich okolicach w 99% im więcej tym taniej. Wracając do nawozów w big bagach najlepiej jak się zapytasz tam gdzie kupujesz.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

wczoraj dostałem ofertę na wapno. luzem cena x, BB 1T +20zł tona, BB 500kg +30zł tona.

Pakowanie to koszt, po pierwsze samo opakowanie, po drugie maszyny, po trzecie praca ludzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

U mnie w BB taniej od 30 do 50 zł więc zawsze troche zostaje w kieszeni :)


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja też w tym roku kupiłem w big bagach i wyszło taniej niż w workach, co prawda więcej się narobimy bo mamy starego lejka ale przynajmniej jest taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

big-bag zawsze droższy od worka 50 !

saletra w big-bagu 590zł, a w worku 50 tylko 60zł !!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli big bag u Ciebie droższy to to jesteś w grupie wyjątków u mnie na okolice nie znajdziesz taniej w workach 50kg. Wszędzie taniej w big bagach.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

w big bag  taniej z 20 zł na tonie niż w  worku  ,zależy też jaki nawóz

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

big-bag zawsze droższy od worka 50 !

saletra w big-bagu 590zł, a w worku 50 tylko 60zł !!!

ale żeś i napisał tylko ludzi w zagmatwanie wprowadzasz . u mnie bb zawsze był tańszy i jest od 20 do 60 zł

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

gdzie Ci moderatorzy chyba nawóz z bigbakow sieją tak głupiego tematu dawno nie widziałem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja też się wtrące do dyskusji.
U mojego dostawcy nawozów big bag jest tańszy od worka 50kg o 50zł a od 25kg o 100zł. Wiec róznica na tonie dochodzi nawet do 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdzie Ci moderatorzy chyba nawóz z bigbakow sieją tak głupiego tematu dawno nie widziałem

Człowieku po to jest forum aby się dowiedzieć dopiero jeździłem do swojego punktu kupna to w big bagach taka sama cena i jeszcze musisz sam sobie przywieść a do mnie to z 15 km 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petrus87    13

W big bagach jest taniej, ale mniej wygodnie, ale co kto woli. Ja jednak wolę zawsze mieć więcej oszczędności i wydać je na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

No na pewno, wsypać do rozsiewacza worek 50kg a bigbaga to różnica, kręgosłup może nie wytrzymać  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Racja 50kg to nie 500kg, a kręgosłup trzeba oszczędzać. :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

W ciagu 2 poranków rozsialismy 10 ton nawozu w Bb nawet tego nie poczułem. Podejrzewam ze gdybym w dwa dni przerzucił 10 ton w workach 50kg to pewnie tydzień czasu chodziłbym do tylu albo bokiem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Takie śmiechy. Pewnie że wygodniej jest w BB gdy ma się w co wsypać. Pamiętam jak kiedyś przerzucało się worki do KOS-a, było ciężko. Teraz wystarczy pojemny rozsiewacz i po sprawie. Problem jest wtedy gdy sieje się lejkami czy też KOS-em w który nie wchodzi BB, pozostaje wtedy albo worek albo ręczne sypanie wiadrem itp. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dokładnie, czesto problemem jest dobór ilości nawozu na pole - wiec mimo np zalecany 200kg sieje 240 albo 160, ale coś za coś


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Takie śmiechy. Pewnie że wygodniej jest w BB gdy ma się w co wsypać. Pamiętam jak kiedyś przerzucało się worki do KOS-a, było ciężko. Teraz wystarczy pojemny rozsiewacz i po sprawie. Problem jest wtedy gdy sieje się lejkami czy też KOS-em w który nie wchodzi BB, pozostaje wtedy albo worek albo ręczne sypanie wiadrem itp. 

Rozcinasz baga od góry powoli , sypiesz ile potrzeba i rozsiewasz. Podjeżdżasz znowu, tniesz następny kawałek ile trzeba i dalej jazda. Ja mieszam tak sól z fosforanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Prosto u producenta 109 euro też netto.

Można podpatrzeć i spróbować samemu coś takiego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Witam ma ktoś pojęcie co się dzieje w centrali w Kole czy to prawda że mają kłopoty?
    • Przez dawidgolf
      Witam państwa może mi ktoś napisać czy da się zarejestrować ciągnik . Sytuacja wygląda tak dwa lata temu zmarł mój ojciec który był właścicielem ciągnika który na podstawie umowy darowizny pojazdu przekazał mi przed śmiercią ciągnik . I teraz tak czy po dwóch latach mogę na podstawie tej umowy przerejestrować go na siebie
    • Przez podkrzysztof
      Witam serdecznie .
      Czy ktoś kto odsprzedawał grunt rolny pod DW 263... Chodzi mi o wcześniejsze etapy które zostały już ukończone.
      Jaką cenę wam zapłacili>???
      2.3_plan_sytuacyjny.pdf
    • Przez rylkoo
      Hej czy ktoś z Was korzystał z usług firm prawniczych, które zajmują się uzyskiwaniem odszkodowań za błedy medyczne? http://prawapacjenta.org/odszkodowanie-za-blad-medyczny-lekarski/blad-lekarza-odszkodowanie/  Możecie mi coś powiedziec na ten temat? 
    • Przez dominikl95
      witam wujek posiada ponad 40 lat płaconych składek a ma dopiero 60 lat i zwiazku z tym mam pytanie bo słyszałem że nie musi już płacić całego krusu tylko składkę zdrowotną i mam pytanie czy ktoś miał taki przypadek bo wątpię żeby oni sami powiedzieli o takim czymś liczę na pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj