ZbuchanaOWCA

Pomysł na małe gospodarstwo.

Polecane posty

Witam kolegow, chcialbym sie poradzic co do malego gospodarstwa rolnego, posiadam 10h 3-4klasy i chcialbym to jakos zagodpodarowac do tego obora stodola chlewki 30tka i kilka maszyn. nie bedzie to zrodlo mojego utrzyamania mam prace w ktorej mam praktycznie 4-5 dni wolnych w tygodniu i pomyslalem ze jest szansa na tym troche dorobic, myslelem o hodowli bydla ok 10 do 20sztuk, lub siewu zboza(owies/pszenica)

Warto z tym startowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej wiosce juz malo kto cos obrabia wszystko lezy odłogiem wiec gdyby poszlo dobrze to moge cos dodzierzawic tylko czy bidna 30ka wytrzyma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagoKJ    17

Z taką ilością h możesz spokojnie coś zrobić..nie sprzedawaj bo zawsze od biedy ta ziemia da Tobie chleb..Jeżeli to pole nie było uprawiane,to w chodowle bydla nawet nie zaczynaj,wpierw musisz wiedzieć ile plonów ziemia wyciągnie bo kupować dodatkowo zboże, siano itd to chodowla nie ma sensu bo doplacisz do interesu..Jak bym miała takie możliwości jak ty i nie wiedziała co zrobić wykopalabym staw i chodowala rybki..obrót kasy by był,tylko potem ziemia juz się nie nadaje do zagospodarowania gdyby się rybki znudziły..a 30tka to słabo wygląda ale potrafi zdziałać cuda ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

ja mam tez 10 ha wszystko klasa IIIa i pierwszy rok sie tym zajmuje na jesieni zasialem 6ha pszenicy a na 4 ha jeszcze pomyslu nie mam co posiac uprawiam wszystko 60-tkaa oczywiscie nie zyje tylko z pola wczoraj dostalem umowe na stale pracuje na 3 zmiany wiec mam sporo czasu zeby wszystko na spokojnie ogarnac ale w zadna chodowle nie bede sie pchal jak juz to planuje zasadzic z 0.7ha malin bo 0.3ha juz mam  a jak dosadze to akurat caly kawalek wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@8seba8 dobrze pisze nie pchal bym się mocno na hodowlę a myślę ze opasy cena niebawem poszybuje w dół bo na każdym forum każdy pisze że mleko tanie trzoda tania to idą w bydło więc pewnie zaraz i bydło będzie tanie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tez robie na 3 zmiany, a jak sie trafi wolne to i 6 dni jestem w domu, jak sie zrobi cieplej, wynajme glebogryzarke zeby ruszyc pole, bo polowa lezy juz pare lat, a potem bede myslal co dalej, mam troche kasy zeby zainwestowac, po glowie chodza mi tez jakies drzewka typu orzech wloski/laskowy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

tylko ze zanim te orzechy dorosna i beda dawac zyski sporo czasu minie szczerze mowiac to ja nieporwal bym sie  na takie cos :) ale to moje zdanie jak juz to malina lub borowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

zapytam z ciekawości-co to za praca co się 4-5dni w tygodniu w domu siedzi

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

może w jakiejś ochronie czy straży 12h/24h jak dobrze zmiana pod pasuje to tak jest albo sprzedawcy na stacjach Orlen też tak pracują


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj