Adrian360

Ciągniki Renault

Polecane posty

Adrian360    1

Witam wszystkich zastanawiam się nad zakupem ciągnika rolniczego do 100 km i pod uwagę wziąłem ciągnik renault temis 550 i Renault Ares 550 rz lub 556 rz i z tąd moje pytanie jak te ciągniki się spisują w pracach polowych i z ladowaczem czołowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Z pracy w polu będziesz zadowolony. Uciąg, spalanie, Udźwig TUZ, bez awaryjność wszystko w  normie. Ale jeśli do TUR? Ciągnik zwrotny jak świnia w chlewie. Więc temat do dyskusji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian360    1

A czemu kolego nie z taką skrzynia? Ares 556 ma skrzynie z czterema biegami i czterema polbiegami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Podepnę się pod pytanie kolegi. Czemu nie z 3 półbiegami mam osobiście 3 modele Reni z 3 półbiegami od kilku lat i jakoś nie mogę narzekać, a komfort pracy jest nie porównywalny do skrzyni w której pod obciążeniem nie można zmienić biegu bez wciskania sprzęgła.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

110.54, 120.54, 133.54, 155.54 i 180.94 z tym że półbiegi mam w modelach 120.54 do 155.54


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Produkcja mleczna i usługi.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

A co możecie powiedzieć na temat modelu 103.14 lub 110.14 ? Jak jest z awaryjnością, co się najczęściej psuje ? Jak wygląda sytuacja ze spalaniem ? Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

To i ja się podepnę mamy również Renault 120.54 ale na zwykłej skrzyni bo tata się bał półbiegów w starym ciągniku.
 

corrado jak Ci się użytkują te Renówki z półbiegami nie ma z nimi problemów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wymieniam płyny eksploatacyjne jak trzeba do tego filtry i nic się nie dzieje oczywiście trzeba znaleźć zadbany model co jest problematyczne nie ukrywam. Osobiście stwierdzam że to bardzo ułatwia pracę w połączeniu z elektro-hydraulicznym rewersem gdy dużo się pracuje czuć różnicę mam  porównanie z racji tego że 110.54 nie mam półbiegów. Biegi zmieniasz pod obciążeniem podczas orki ciężkiego transportu czy pracy na mokrym terenie po prostu inny  komfort pracy. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian360    1

osobiście zgadzam się z kolegą pół biegi są bardzo przydatne wiadomo trzeba o to dbać i starannie użytkować skrzynie i cały ciągnik ale jeździłem i mam kolegów co mają polbiegi w swoich ciągnikami i są bardzo zadowoleni
ogólnie przy zakupie ciągnika chyba postawie na arena 550 lub ewentualnie oglądałem 556

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Pytanie troche z innej beczki czy renault 106.54 poradzi sobie z 4 skibowym pługiem obrotowym o szerokośći roboczej około 180cm bo ona ma ponoć 96km i stąd moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Pytanie brzmi na jakim terenie? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Najlepiej aby był z regulacją szerokości orki i będzie sobie radził. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

Jak dociążysz odpowiednio i masz zdrowe opony w renówce to da rade. Ja swoją 103-54 zapiąłem VG100 i orałem na ok 1.8m to żeby nie brak uciągu to bym sobie chwalił robotę.

 

Pytanie do posiadaczy Temisów z silnikiem Iveco: jak w końcu z tymi silnikami? Bo interesuje mnie taka jednak 630 i chciałbym wiedzieć czy nakręcać się czy już odpuścić. No i jak spalanie względem Aresów z 6t pod maską?


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj