kubakuba678

Ursus 4514 Agro-Bis & Zetor Proxima 6441

Polecane posty

akmaly    709

Umiem czytać ale nie wiem co ty chcesz? Tylko Polski no to Ursus 4514, 5314 ale większość tu pisze że lepiej oryginała z MF czyli 365, 375 ( to zdecydowanie nowszy pod względem technicznym ciągnik niż ten Ursus ) ale jak Ty chcesz na siłę gorszy za taką kasę to kto Ci broni? Zetor też nie Polski ale Proxima Ci pasuje:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

wybrałeś Proxima na wstępie do tego tematu to sobie kup a nam d*py nie zawracaj... jeśli myślałeś że ktoś przyklasnie tak marny wybór no to masz pecha bo ludzie mają trochę więcej rozumu i więcej wymagają od sprzętu wydając swoje pieniądze... wolisz PRL to kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Bać się MF-a a chcieć kupić ursusa 4514 to dopiero absurd, to jak bać się zetora 4011 i kupić ursusa 4011  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

wybrałeś Proxima na wstępie do tego tematu to sobie kup a nam d*py nie zawracaj... jeśli myślałeś że ktoś przyklasnie tak marny wybór no to masz pecha bo ludzie mają trochę więcej rozumu i więcej wymagają od sprzętu wydając swoje pieniądze... wolisz PRL to kupuj.

 

 

Jak na razie to Wy wypowiadacie się nie na temat. Kolega pyta o Ursusa i Zetora, a proponujecie jakieś zajechane parchy z Zachodu. Masz MFa czy co tam jeszcze, to pracuj tym, ale nie wciskaj tego komuś na siłę.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak posiadam ursusa 5314 od 1994 r i sprawuje się bezawaryjnie ma 72 km silnik Fergusona, dlatego mało pali polecam ci go. Radio sam montowalem ale tapicerkę ma i jest ładnie wykończony w kabinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a dlaczego sądzisz od razu że ursus będzie mniej zajechany? Jak kupisz go od znajomego, znasz jego historie to masz jakiś argument... w przeciwnym razie to zawsze będzie używka niewiadomego pochodzenia, z niepewnym przebiegiem. A mam ursusa i 10lat starszego MFa tyle że seri 3000 (tańszego) a nie serii 300 o którym tu mowa więc porównanie mam. Proximą robiłem 2 lata, ursusem z kabiną agrobis miałem przyjemnośc robić przez tydzień i wystarczy wrazeń

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Jest szansa na kupno ciągnika od pierwszego właściciela i pracującego na mniejszej powierzchni. Na Zachodzie nikt nie kupuje sprzętu na wyrost, tylko taki żeby na siebie zarobił. Identyczna sytuacja jak z autami. 


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A ja zauważyłem że to właśnie u nas jest powszechny trend zaprzęgania ciągników 65 koni do pługów 4 skibowych, agregatów 3 m itp żeby nie być gorszym od sąsiada a potem robią 3km/h ale to szczegół.... Na zachodzie znajdziesz ciągnik 60-70 koni który chodził np tylko przy rozsiewaczu i opryskiwaczu, u nas to będzie najwyżej C330 :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
utek    6

Masz rację. A dieslami jeżdżą emerytowani lekarze i robią po 10kkm rocznie.


Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakuba678    0

Ostatecznie zdecydowałem się na Ursusa powiem tyle że nie był nigdzie wystawiony tylko właściciel sprzedawał bez wystawiania go. Sprawdziłem go w polu w bronach i nawozie to mogę powiedzieć że ciągnik jest póki co dobry.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj