kubakuba678

Ursus 4514 Agro-Bis & Zetor Proxima 6441

Polecane posty

kubakuba678    0

Witam panowie jak wcześniej pisałem myślę nad zmianą ciągnika za Zetor 6011 co prawda zakupiłem Pronara 82A ale Zetora nie opłaca mi się remontować i tu mam dwóch kandydatów

 

-Ursus 4514 Agro-Bis

-Zetor Proxima 6441

 

Proxima nawet mi się podoba oglądałem model 8441 jak jeździłem za ciągnikiem wcześniej 2 obwodowa instalacja hamulcy też jest ciekawą sprawą. Ursus z tego co wiem ma dobry silnik no słyszę że niektórzy narzekają na przekładnię i hydraulikę i tu pytanie czy w 4514 Agro-Bis też montowano drugą pompę bo z tego co wiem to w starszych trzeba przełączać między podnośnikiem a kiprem. Bardzo bym prosił aby ktoś się wypowiedział podając wady i zalety owych ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Moj kolega ma 4514 z kabina agro /2 pompe zakladal sam .Jezeli to ma byc ciagnik do krecenia sie przy gospodarstwie i lekkie roboty to odwdzieczy sie naprawde malym spalaniem .Komfort mizerny niby duza kabina a nedza w srodku ani radia ani tapicerki ani zadnej namiastki luksusu jak w zetorze.Osobiscie uwazam ze starsze modele w komfortowej kabinie byly ladniejsze i lepiej staranniej wykonane .On w swoim malowal tylne blotniki bo farba oblazla do zywej blachy co w moim 3512 z 92 roku nawet nie ma mowy o takiej fuszerce .Proxima spali napewno wiecej niz ursus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Na pewno lepszy w spalaniu:) Reszta to już kwestia do czego jest on potrzebny. Wiem że dużo trudniej w zakupie ale zdecydowanie lepszym wyborem jest MF 362, 365 lub 375 niż ten Ursus. Hydraulika niezależna na osobnej pompie z możliwością łączenia wydatków, skrzynia z rewersem 12+12, bardzo dobra widoczność z kabiny a przy tym cała masa części pasująca z Ursusa ( czytaj tanich ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

popieram. w kabinie Agro bis ten traktor ma komfort 60tki z tą blaszaną budką i drzwiami przesuwnymi... szukaj MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

bierz zetora, Napewno lepszy jak 4514

W czym ta 60-tka po tunningu jest niby lepsza? Oba te ciągniki nie są warte pieniędzy które sobie za nie śpiewają . To tak jak by lublin był droższy od VW Craftera bo części tańsze.... Paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakuba678    0

@pawel885 to co w takim razie proponujesz?

 

W Pronarze też wielkiego komfortu niema. Zetor fakt spala więcej widze to po 6011 ale on już idzie z gospodatstwa.W proximie to mi nie pasuje że sprężarka ciągle pracuje ursus muszę się zastanowić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

naprawdę poszukaj mf o tych ciągnikach nie słyszałem złych opinii jak się o nie dba . komfort w porównaniu z ursusem czy zetorem nie porównywalny wszystko dopracowane spalanie niskie . fakt jak kupisz złoma to będziesz narzekał


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

A ja proponuje MF serii 3000 np. Mf 3060 kupisz nawet taniej niż ursusa 4514 czy zetora 6441 a to już nie ma co porównywać, sam mam mf 3085 i wygodniejszy niż nie jeden nowy ciągnik, u mnie w dodatku prawie bez awaryjny bo tylko pompka paliwowa mi siadła, koszt pompki to 100 zł z aledrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Mf kupisz taniej walnie skrzynia i różnice włożysz w częsci. Kolega posiada takowe 2 na początku nachwalic sie nie mogł do czasu jak w jednym zwolnica poleciala a w drugim skrzynia . ceny zaczynaja sie w tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

żeby ceny nie zaczynały się w tysiącach to musisz zatrudnić do tego traktora mechanika a nie wymieniacza. Ewentualnie kupic rusa żeby mieć tanio bo każda używka będzei mnie lub bardziej wywalona obojetnie jakiej marki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Nie oszukujmy się- psują się wszystkie- polskie, zachodnie, ruskie... Ważne aby części były dostępne i w rozsądnej cenie. Kolega zastanawia się nad wyborem Ursus- Zetor I na tym się skupmy. Każdy ma swoje plusy i minusy, jednak z tego co widzę ma być ciągnikiem pomocniczym dla Pronara- i tu powinien lepiej się spisać Ursus (mniejsze spalanie, w miarę tanie części, prostota).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego nawet sie nie zastanawiaj . Te ciągniki sa jakby z innej epoki . Ursusik to stara konstrukca i niezbyt udana moze pozatym ze silnik oszczędny. Wsiadając do ursusa czujesz sie jak w starym fergusonie . W 1998 zastanawiałem się czy koić zetora 5340 czy ursusa 4514 . Ja zdecydowałem sie na zetora a dwóch sąsiadów na ursusy . Po18 latach cieszę sie ze nie wybrałem ursusa . Zetor poza większym spalaniem wygrywa pod każdym względem mocny uciag zero awari porzadna hydraulika i komfort w kabinie . A Proxima to juz calkiem inna epoka i to raczej nie można porównywać do ursusa . Bierz zetora bez zastanowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakuba678    0

@swat24 powiedz mi o jakie ciągniki założyłem temat? Napisałem tam coś o MF? bo jakoś nie widzę.

 

MF odpada ze względu na cenę częśći.Rozglądam się za jakiś sprzętem ale na razie nic konkretnego nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@darecki99 a ten Zetor to niby nowoczensna konstrukcja ? Bo piszesz, że Ursus to stara konstrukcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nie ma się co czepiać... jak chce mieć tani to musi być stary konstrukcyjnie i tyle a każdy bedzie chwalił swoje. Z tych dwóch wybrałbym proxime bo ma coś komfortu. Ogólnie to wszystko złom ale trzeba by poczytać, zainteresować się a nie powtarzać głupoty że MF w mechanicznej wersji musi być drogi. MF 365 to silnik taki jak w Ursusie 4514, skrzynia synchronizowana 12 bieg z rewersem podobna do tych które miały ursusy w opcji, której nikt nigdy nie dostał, mocniejsza hydraulika, porządna kabina. Szkoda sobie zawracać głowy ursusami chyba że kupisz go od znajomego i znasz historie traktora.... w innym przypadku co bys nie kupił może tak samo się sp***dolic i tak samo bedziesz naprawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

kolego rafal z tych dwoch ciagnikow zetor jest bardziej nowoczesny wystarczy wejsc do kabiny i to sie czuje . ja wiem jak wyglada nowoczesnos poza gosp pracuje w firmie uslugowjej na maszynach ktore wiekszosc podziwia na wystawach _ nie bede pisal jakie zeby nie bylo .od zawsze niestety czesi robili lepsze ciagniki o naszych . porownaj sobie  7211 i c 360  . po 2000 r praktycznie ursus zamarl  a zetorek  szedl w kierunku zachodnich firm i do teraz tak zostalo. za co chwalic nowe ursusy  jak to skladanka polowy swiata  do tego kiepsko zlozona zerkalen na agro show na ursusa i wola to o pomste do nieba . odlewy jak by z kuzni od prywaciaza  do tego pomalowane czyms czarnym nie przypominajacym farby . a w srodku co dolozony wyswietlacz od ehr  made in china . a zobacz na zetora proxima power forterra hd czy planowany pinifarina . wlasne skrzynie z polbiegami z rewersem hydraulicznym czy porzadna hydraulika  czy  przednia os z niezaleznymi wachaczami. nawet silniki ktore 16 v sa teraz oszczedniejsze jak perkins .Takze obiektywnie podsumowujac z tych dwoch firm czeska jest gora .

Edytowano przez darecki99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zetor skończył się na seriach XX45, potem eco zetory i nowe serie niby nowocześniejsze ale dużo bardziej awaryjne, zetor dziś dochodzi do rozwiązań spotykanych w latach 80-tych więc cudo to to nie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Kolego Pawel 855 jak tasz oceniasz zetora to dodaj ze jd skończył sia z seria xx20 New Holland z seria Tm deuthz po seri agrosyar itd. Prawda jest taka ze po powiedzmy 2000r jakość jakość wszystkim firm powoli zaczela spadać a dzisiejsze modele maszyn z najwyższej półki staja sie made in china. A wracając do zetora to pewnie nie miałeś z nim wiele do czynienia . Ja akurat 18 lat temu kupiłem zetora 5340 nastepce 7245 i dzis ma 6 tys mtg i jedyna awaria to wymiana siedziska i orinc na wysprzegliku. I jak to skomentujesz . Piszesz ze rozwiązania z lat 80 moze i tak tylko te rozwiązanie byly sprawdzone. Ja absolutnie nie stawiam zetora w lidze Johna czy jakies innego zachodniego bo to nie ta pulka .i cena oczywiście . Ja po skończeniu szkoły pracowal 15 lat na prawie wszystkich możliwych maszynach od kombajnie zbożowych buraczanych sieczkarni ciągników itp i byly to różne firmy . Ropa holmer nh Case jd fendt Class itp . I ja w przeciwieństwie do większości fachowców typu ojciec ma nh to jest on najlepszy na świecie staram się czytać ze zrozumieniem i pomagać kolegom w tym o co pytają . Kolega rozwarza miedzy ursusem a zetorem to wyrazilem swoja mysle ze cenna opinie podparta doświadczeniem z tymi maszynami i nie ma sensu tu sensu pisać o jezeli nie miało sie bezpośredniej stycznosci z tymi modelami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Zgadzam się ale taka stara proxa powinna kosztować max 40tys a nie 70, i tu śmiech na sali że ktoś jest gotów tyle zapłacić...Nie muszę czegoś mieć żeby wiedzieć czy czy coś jest dobre czy nie, to widać w polu jak sobie radzi, no i z rozmów z użytkownikami, wiadomo każdy chwali swoje, ale jak ktoś narzeka na swoje to już musi być naprawdę coś nie halo - np spalanie zetorów , znajomy miał 4514 cofniętego z eksportu, ponad 10tys godz natłukł i sprzedał, a drugiemu w zetorze 5340 po 3 latach zmieliło wnętrzności przedniego mostu więc nie ma reguły. To są ciągniki niskiej klasy i cudów się nie spodziewam, ale wolał bym już pronara, w pługu nie podskocz mu ani ursus ani zetor no i ma niskie spalanie. A dla autora jako pomocnik ursus 4512 export - będzie zgrana parka 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

Widzisz problem jest taki ze żeby oceniać maszyny trzeba nimi pracować smemu a nie sugerować sie opiniami . Piszesz ze nie powinien tyle kosztować ale cena z nikad sie nie wziela . Kombajn ktorym kopie buraki tez nie powinien kosztować 2,5 mln ale kosztuje . Prawda jest to kupując nawet najdroższe maszyny różnie sie trafi . U nas tez czasami ropa kupiona w 2007 r byka super a kupiona rok później kicha i tak jest z wszystkimi maszynami . Mam od roku nowa proxime Power i jest super wyposażenie jak u sąsiada co kupił nh t5 z tym ze jego ciągnie do serwisu bo biegi gubi .:) mieszkam kolo dealera Case nh i John i mam kolesi co pracują w tych firmach jako serwisanci i sprzedawcy i uwieź mi ze te firmy poza tym ze ich maszyny sa moze nowocześniejsze bardziej komfortowe i napakowane tandetna elektronika awaryjnością często sa lepsze od zetora czy jakiegoś farmtraca . A swoja droga jezeli chodzi o pronara to jest ich u nas sporo ale dobrej opini to ciężko szukac :| . Na gosp w ktorym pracuje właściciel wymienia maszyny jak rękawiczki i uwierz mi ze to co się z nimi dzieje przechodzi ludzkie pojęcie a sa to maszyny najwyższych lotów. Ja swoim pierwszym zetorkiem pracowałem 18 lat i spisal sie na 5 dlatego wybrałem znowu ta marke i mam nadzieje ze będzie ok narazie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Witam panowie jak wcześniej pisałem myślę nad zmianą ciągnika za Zetor 6011 co prawda zakupiłem Pronara 82A ale Zetora nie opłaca mi się remontować i tu mam dwóch kandydatów

 

-Ursus 4514 Agro-Bis

-Zetor Proxima 6441

 

Proxima nawet mi się podoba oglądałem model 8441 jak jeździłem za ciągnikiem wcześniej 2 obwodowa instalacja hamulcy też jest ciekawą sprawą. Ursus z tego co wiem ma dobry silnik no słyszę że niektórzy narzekają na przekładnię i hydraulikę i tu pytanie czy w 4514 Agro-Bis też montowano drugą pompę bo z tego co wiem to w starszych trzeba przełączać między podnośnikiem a kiprem. Bardzo bym prosił aby ktoś się wypowiedział podając wady i zalety owych ciągników.

 

Jak to nie opłaca się remontować ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Darecki ok, kombajn do buraków kosztuje 2.5 mln, ale czy to jest powód żeby za Neptuna ktoś krzyczał sobie 1.5 mln bo prosty i części tanie? To jest absurd starych zetorów właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darecki99    2

No tak jest . Male ciagniczki ogólnie sa w cenie . Często za taka cenę można kupicz zagraniczny ciągnik do tego młodszy o mocy 200 km . Spytam tak na marginesie jaki traktorek u ciebie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

MF i Renault . Już to kiedyś pisałem - na rynku motoryzacyjnym była w latach 90-tych identyczna sytuacja po wejściu skody felicji - lepsza od poloneza ale nadal prosta i tania bo czeska, szwagier czy brat miał favoritkę i sobie chwalił, ceny używek były niejednokrotnie wyższe od cen w salonie z uwagi na długi okres czekania, dziś już każdy nachapał się tym rdzewiejącym szmelcem bez osiągów i ekonomi ( o niebo lepsze były stare jednostki VW 1.6 i 1.9D), kto kupił w tych czasach używkę audi 80 czy golfa 2 wyśmiewany był z zazdrością pod kościołem że na części nie urobi  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj