damianos95

Nawożenie zbóż

Polecane posty

piotr30piotr    168

daj pod jeczmien przedsiewnie azot te 200 kg saletry , bo obornik nie działa tak szybko i jego działanie uwidoczni się po jakimś czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

spróbuj pobrac szybko próby glebowe do analizy bedziesz miał obraz sytuacji. trzeba czekac 2 tyg na wyniki,ale chyba jeszcze jutro nie siejesz :)

spróbuj i przelicz karzdy skladni osobno,ja teraz tez tak robie tj.

sol potasowa

polidap

salmag lub saletrzak

to pod korzen,

 

a potem saletra poglównie

jak slabe ph to rzuc krede np polcalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal116    0

witam czy ktoś sypał już 2 dawkę azotu na mieszankę dziś u mnie zauważyłem że jęczmień wypuszcza pierwsze rozkrzewienie owies w fazie 3 liści. Zastanawiam się czy jutro nie polecieć z saletrą 100kg/ha czy najpierw odchwaścić bo strasznie dużo jasnoty.I jeszcze jedno pytanko czy stosuje ktoś fungicyd na mieszankę i czy jest po nim zwyżka plonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

U mnie dopiero wychodzi ze wzgledu na pogode jutro sieje ostatni kawałek ale ja najpierw odchwaszczam i daje dolistnie na 300litrów około 20-25kg mocznika po fungicydzie nie zauwazyłem zwyzki plonu i dlatego nie stosuje tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

witam mam takie może głupie pytanie ale za dużego doświadczenia nie mam. Lepiej jest dawać saletre czy lepiej zamiast saletry mocznik? dawki to 3x250kg na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam882    11

wyjasni mi ktos roznice pomiedzy nawozami azotowymi. Nie chodzi mi o ilosc czystego skladnika w danym nawozie tylko jego dzialanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

co do nawożenia to moje pytanie się trochę łączy, czy stosował ktoś środek rooter z arysty na poprawę wzrostu korzeni, czy ktoś stosował może ten środek? i ma jakieś spostrzeżenia? byłbym wdzięczny za opinie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Witam jaki nawóz sypnac pod korzeń na mieszankę owies+jęczmień  i w jakiej dawce siałem saletrzak ale jakoś zawsze leżała i ziarno drobne  A ile kg mieszanki na ha bo sialem 200kg nie za mało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Zależy jaką masz ziemie. Sam saletrzak nie wystarczy musi być też P i K. Daj najlepiej pół na pół Polifoskę z Saletrzakiem dawki według uznania lub zasobności gleby. Ja zawsze daję pół na pół i nigdy nie leży i ziarno grube a u sąsiadów o samym saletrzaku zawsze po deszczu leży.  Ja na V klasie ziemi drugi rok po oborniku siałem 230kg/ha nawozenie wap-mag 400kg/ha Polifoska 200kg/ha + saletrzak 200kg/ha i oprysk na chwasty i dała 5 pełniutkich zbiorników bizona  z056, myslę że 5 ton było. (mieszanka pół na pół owies jęczmień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam ultra 8 250 kg pod korzeń dostarczam tym 20 kg n 50 kg p 75 kg k i mieszam z mocznikiem w ilości do 75 kg teraz mi w analizie gleby wyszło mało magnezu i potasu także korn kali w ilości 100 kg do 150kg jeszcze dodam lub sól potasowa i na rozkrzewienie saletrzak 27 200 do 250 kg na hektar do tego 2 razy odżywki z mocznikiem siarczanem magnezu i mikroelementami z intermagu i może z 6 do 7 ton sypnie z hektara z 4 klasy uregulowane to podstawa teraz po tesciu mam działkę to tylko trawa tam rośnie i wszystko dusi w tym roku planuje tam kukurydze na plodozmian i zwiększenie materi w glebie może urośnie zyto i mieszanka dały raptem 2 tony z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

stosował ktos na jare RSM, chodzi mi o mieszanke zboż.

do tej pory dawałem polifoske 6 + saletrzak pod agregat

ale w tym roku planuje pod agregat dać samą polifoske a później powschodowo rsm, ktoś tak robi?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11

Co najlepiej dać na trzecia dawkę na pszenzyto ozime? Był dany saletrosan i mocznik na pierwsza i druga dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5298

po sąsiadach widze, że na III to dają mocznik


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5M    11

Słyszałem, że na III dawkę dać azot w przystępniejszej formie. Do tej pory na III dawkę leciał Mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
    • Przez Konrad2510
      Proszę piszmy w tym Nowym temacie tylko i wyłączne o cenach zbóż!!. Podawajmy cenę netto/brutto, miejsce sprzedaży i lokalizację. założyłem ten temat bo mam dosyć ciągłych spekulacji czy się opłaca i w ogóle, a żeby zobaczyć cenę to trzeba się cofać kilka stron, dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj