Skocz do zawartości

Polecane posty

piasekmoto    0
Napisano (edytowany)

witam użytkowników. Wertuje temat jestem już na 40stronie a czas nagli. Ciekawy problem mam- podnośnik unosi po dużym opoznieniu-ok 7/10sekund od zadania wysokości dźwignią i jak już podniesie to o ok 10-15cm skok i znów trzeba wracać do chcianej pozycji. I teraz tak pompa wymieniona, tłoczysko z uszczelnieniami, rozdzielacz zaworki filterki co niektore dzwigienki a sytuacja wygląda tak samo tyle że teraz trzyma jak nowy. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Sytuacja wygląda tak samo czy bez obciążenia czy z obciążeniem na tuzie. Olej też oczywiście nowy. Być może jest podobny problem ale do 40str nie znalazłem, będę szukał, jednak gdyby ktoś coś wiedział będę wdzięczny. Tyle kasy już włożone to mógłby działać. Znajomy który trochę pracuje przy ursusach i mi to robił stwierdził że nie ma już ani siły ani pomysłu na niego. Czytam forum i wielu jest użytkowników którzy naprawdę się znają i mają duże doświadczenie więc może się spotkali z takim problemem. Do 40str nic nie znalazłem ale będę gorliwie szukał dalej tyle że czas goni. Z góry dziękuję pozdrawiam

Edytowano przez piasekmoto

Piotr778    32

Spróbuj poluzować lekko trzy śruby mocujące rozdzielacz pod fotelem dwie 10mm i jedna 8mm (przednia prawa str.plecaka) być może któraś jest zbyt długa i blokuje jakis element w rozdzielaczu.

piasekmoto    0

hm śruby nie bardzo bo wkrecone były od zawsze i funkcjonowało poprawnie a teraz już nie. ale zerknąć nie zaszkodzi

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr778    32

Raz facet w sklepie przede mną reklamował rozdzielacz że coś źle działa ,sprzedawca obejrzał i wypatrzył przez otwór na srubę mocującą rozdzielacz lekko zgiętą  tulejkę czy tam tłoczek w rozdzielaczu i mówi że śruba za długa została wkręcona ten na to że tymi samymi skręcał a sprzedawca że jak rozdzielacz po regeneracji to jest splanowany i trzeba krótsze śruby lub podkładki dołożyć żeby nie uszkodzić.

Albo coś z rozdzielaczem albo sterowanie szwankuje więcej opcji chyba nie ma.

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem c 360 mam w skrzyni biegow olej hipol 6 na wskazniku pokazuje minimum jaki litrarz kupic oleju by bylo miedzy max/min ?

szymon91    8

do skrzyni chyba wychodzi 30l jeżeli chcesz mieć  między min a max to po mojemu 10l by starczyło chyba że sie myle 

seweryn20    582

Książkowo 25 normalnie i 31 do pracy w terenie górzystym oleju hipol 6 lub odpowiednik.

Piotr778    32

Kolega ma taki problem: wymienił tłok cylinder pierścienie ,rozdzielacz po reg. złożył do kupy daje wjchą do góry ramiona idą na max a po chwili same w dół do dna i znów w koło góra dół.zdjął pokrywę sterowanie wygląda ok rolki chodzą po krzywkach itd.

Macie jakieś pomysły co mu dolega?

Adi96    865

Pierścienie dobrą strona założył rowkiem do góry?

Piotr778    32

Szczerze nie wiem ale ramiona opadają do samego dołu i znów w  górę jakby w rozdzielaczu coś sie samoczynnie przesterowywało a wydaje mi sie że w przypadku źle założonych pierścieni opadało by tylko trochę i dobijało zaraz jak w przypadku nieszczelności w układzie.

mati8991    10

a pod obciążeniem tez tak jest ? może powietrze jest w układzie :D

Adi96    865

Do opadania głównie tyczy się tłok z cylindrem i rozdzielacz.Może rozdzielacz jest kijowy po tej regeneracji ja szklanej kuli nie mam.Na jakiej pozycji ma dźwignie pod siedzeniem? Niech pomacha i przestawi na P pozycyjną

Piotr778    32

to już prubował a regeneracja to z allegro za pół ceny więc pewnie tanio zwykle wychodzi drogo

Adi96    865

To nie mam pojęcia,o podnośniku to ja wiedzy nie mam bo głównie u siebie uszczelniałem rolek i rozdzielacza nie dotykałem.

Dom612    1

Witam, Kolego gospodarz1997 wg mnie najlepszym sposobem sprawdzenia poziomu oleju w skrzyni i jego stanu jest po prostu zlanie go do jakiegoś pojemnika, lub wiadra z podziałką i będziesz wiedział ile masz, w jakim stanie jest i ile dolać  żeby był odpowiedni poziom. Ja tak u siebie zaraz po zakupie c-360 zrobiłem i mam pewność co tam jest .

A korek do zlewu oleju masz na środku skrzyni pod spodem na klucz 23

izydor6280    483

To 10l jak doleje to starczy by byl odpowiedni poziom?

myślisz że tu jakaś wróżka jest na forum i wie ile teraz masz tego oleju w skrzyni ?

jak nie chcesz zlewać to weź kawałek dłuższego druta, zmierz i porównaj z miarką

Adi96    865

Tak to wlaśnie jest podasz ile powinno być ale wszystko chcą mieć podane na tacy.Włacz przedewszystkim myślenie skoro 25 l to minimum i masz na dolnej kresce to dolej 3 litry i zobacz na miarce o ile podniesie się poziom.A jak taka łamaga jesteś to zlej ten olej do 30 l bańki uzupełnij na maksa i zalewaj

szymon91    8

mi hydraulika przestała działać nie chce mi ramion podnosić od opryskiwacza tak jakby ciśnienie nie było wogóle nie wiem może to wina dolnej pompy ramiona dobrze podnoszą z tym nie ma problemu może ktoś coś doradzi 

szymon91    8

tak

bardzo dobrze działa ja podejrzewam że to rozdzielacz a we wrześniu cały plecak wymieniałem po regeneracji jest 

podpiąłem   opryskiwacz pod ursusa  1201 żeby sprawdzić czy to może wina siłownika ale jednak nie ,ładnie podnosi bez jakichkolwiek komplikacji 

Od łamagow to sobie kolegow wyzywaj. Po gowno jest forum jak konkretnie pogadac nie mozecie? Jedni normalnie napisza a inni strugaja bochatera a co jeden z drugim to sam wszystko mu ojciec na tacy dał. Mi nie zdażył. Dziekuje za odpowiedzi juz sobie sam poradziłem.

lukbold    411
Napisano (edytowany)

rozwiązałeś zadanie dla przedszkolaka. W imieniu całej społeczności Agrofoto składam gratulacje... zgłoś się do admina po lizaka... Coś by mógł zafundować z tych reklam

Edytowano przez lukbold

Adi96    865

Dostałeś odpowiedź ile powinno być i jaki jest minimum a dalej to jest dla ciebie zadanie na poziomie podstawówki żeby uzupełnić brak

zetorki12    2005

Ty dalej problemy z czytaniem ? Napisał że już sobie poradził .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem