Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rayman    2

Czy dźwignia od TUZ po maksymalnym przesunięciu do tyłu i uniesieniu maszyny powinna odskoczyć trochę do przodu po jej puszczeniu?

lukbold    400

NIE. Wymień podkładkę pod sprężynką, która utrzymuje dźwignie podnośnika w wybranym położeniu

Wiadomość z agroFakt.pl

Rayman    2

Pierścienie gumowe wkłada się rowkiem do góry czy do dołu? Uszczelkę rozdzielacza smarować silikonem czy na sucho?

seweryn20    575

pierścienie gumowe typu U zakładasz tym U w stronę denka tłoka, silikon sobie daruj sama uszczelka wystarczy. 

Rayman    2

Jeśli są luzy na ramionach podnośnika to wystarczy je wymienić czy wał podnośnika też?

zetorki12    1933

Też jestem ciekaw , ale pewno to i to . A może ktoś ma jakiś inny sposób na pozbycie się luzów .

Adi96    850

Z tego co słyszałem inni rozcinają nad jabłkiem sciskają i zaspawują

Adi96    850

Nie powinno aczykolwiek może choć dolne ramiona końcówki też wspawujesz nowe i trzyma

traktor11    9

Jeśli są luzy na ramionach podnośnika to wystarczy je wymienić czy wał podnośnika też?

o jaki Ci luz chodzi ramienia na wieloklinie wału plecaka jeśli tak to wystarczy spróbować tylko ramiona a potem wał 

bo jeśli nie ma luzu na wieloklinie to trzeba dołożyć dystanse na wale i zmienić oringi 

Z tego co słyszałem inni rozcinają nad jabłkiem sciskają i zaspawują

Tak tego się nie robi są specyjalne pierścienie do regeneracji http://www.farmexpert.pl/pierscien_waski_kuli_lacznika__produkt1469.aspx i kule 

starey pierścień się ze szlifowuje wyciąga kule 

zakładna nową kulę wstawia pierścień i wspawuje się go 

nic nie rozcinam ani nie ściskamy

Rayman    2

Traktor 11 chodzi mi o luz ramion podnośnika na wieloklinie a nie o luz wału znajdującego się w plecaku. Zastanawiam się czy wieloklin nie jest rozbity na wskutek luzu ramion.

traktor11    9

To raczej trzeba już wał i ramiona można by pierwsze ramiona założyć nowe do starego wału ale to znowu stary wieloklin na wale a nowe ramiona to i tak rozwali je 

tu chyba nie da się zoszczędzić

Adi96    850

O kurczę też nie zrozumiałem  myślałem że chodzi o te jabłka bo ciągnik jak trochę popracował kilka dobrych tyś motogodzin to są z reguły wybite.

@traktor11 Wielkie dzięki zainteresowałeś mnie bardzo sposobem,fakt sam uważałem  że te rozwiązanie co napisałem  jest partackie ale żaden inny nie przyszedł do głowy.Pytanie ode mnie musze koniecznie ten pierścień zeszlifować Nie idzie kątówka  ładnie obciąć? I czy po usunięciu tego pierścienia kula (jabłko) na pewno wyjdzie?

traktor11    9

Ja to szlifuję kontówką potem te resztę wydłubuję ładnie wychopdzi bądź młotem w sare jabłko i wyskoczy .

seweryn20    575

A nie lepiej całą końcówkę wspawać nową? Masz nową kule, nowe gniazdo w którym się obraca, kombinowania połowę mniej.

seweryn20    575

Do ramion plecaka niestety nie. Ale możesz zabrać ramiona, wlecieć do sklepu, założyć na wał i ocenić czy coś się zmieniło. Choc uważam że po wymianie  tylko jednego w krótkim czasie dorobi się znów luzów.A  osobiście tym luzem bym się nie przejmował. 

Edytowano przez seweryn20

seweryn20    575

No i co? Miałem 40-ke wyrąbana jak diabli i jakoś problemu nie było. Od tego jest możliwość zmiany długości wieszaków.

zetorki12    1933

No ale fajno jest , jak wszystko jest tip top . Zastanawiałem się nad jakimś tanim rozwiązaniem tego luzu , ale na nic mądrego nie wpadłem i też tak śmigam już kilka lat ...

seweryn20    575

No tak to racja. W 60-ce to jeszcze te luzy takie wielkie nie są zobaczył byś w wychasianym mtz-cie! Jesli uniesiesz końcówkę ramion do skasowania luzu do góry i pójdzie 100 mm to uwierz że nie jest to dużo.

zetorki12    1933

A dało by radę przewiercić ramiona i wałek na przelot i wstawić śrubę ? Czy głupi pomysł bo wałek zahartowany ? B)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się