Skocz do zawartości

Polecane posty

mariuszd93    489

Pod  ten kruciec  to  nie  ma  jak  podłączyć manometra ,  na  oko  nie  wiele  sprawdzisz tylko olejem  wszystko opier%%isz ;) .

Ja  w takiej sytuacji  bym  zaczął  od  talerza 

Dom612    1

Witam jeden problem naprawiony :) wymieniłem orini w pompie ze starych troche gumy zostało i założyłe nowy zawór ciśnieniowy bo spreżyna w nim pekła i działa jak nalezy dziękuje za podpowiedzi badzo sie przydały  jedna kk i tak nie obejdzie się bez zdjęcia plecaka bo wcale podnosnik nie reaguje  na dzwignie sterowania siłowego na wolnym czasie tam zajrze czy coś nie spadło

Wiadomość z agroFakt.pl

Nicik83    0

Witam, wczoraj nabyłem c 360, mam pytanie odnośnie położenia tej dźwigni z prawej strony przy siedzeniem .U mnie widzę że ta dźwignią ma dwa położenia do prrzodu lub do tyłu.Po podpięciu pługa dźwignia była w pozycji tylnej, podnośnik podniósł normalnie , ale po ujechaniu ok 1 km nagle opadł.Do piero po przełączenie tej dźwigni do przodu podnośnik zaczął działać i podnosił nawet jeszcze wyżej niż wcześnie.Czy to normalne cz coś jest nie tak.Po przesunięciu dźwigni od tylnych wyjść hydraulicznych słychać wycie pompy to chyba znaczy że pompa ok, proszę o pomoc

asharot    176

Tą dźwignią lepiej nie kręć tylko zostaw w pozycji do tyłu i ma wszystko działać.

Jeśli był wyłączony WOM to normalne że opadł ale jeśli był włączony i też opadł to podnośnik do roboty.

Pompę ma być delikatnie słychać a jak wyje to też jej koniec się zbliża.

Edytowano przez asharot

Nicik83    0

To doczego jest ta druga pozycja? Podnośnik włącza się to dźwignią z lewej strony tam jest chyba 3 pozycję. U mnie jest ona w pozycji na samym dole , a te pozostałe do czego są?

Nicik83    0

w większości więcej co do czego służy, ciągnik posiadam drugi dzień do tej pory miałem i mam MF 255.Proszę o wyjaśnienie tylko tego co pisałem odnośnie podnośnika proszę o wyrozumiałość

seweryn20    586

No niech ci będzie.

Pozycja na sam dół to napęd pompy i wałka wom niezależny, raz do góry wyłączone, znów raz do góry napęd wałka wom zależny od skrzyni, i całkiem do tyłu napęd pompy zależny od skrzyni.

Jakoś tak to było.

Nicik83    0

ok dzięki a jeszcze mam pytanko odnośnie tej dźwigni z prawej stron przy siedzeniu u mnie jest ona do przodu a kolega wyżej pisze że powinna być do tyłu

siewnik123    0

zaciol mi sie rozdzielacz podczas pracy turem tzn niedalo sie opuscic (ta wajcha od pracy z turem sie zablokowala) mozna bylo tylko go dzwigac do gory

wymieniony zostal rozdzielacz i mala dziwgnia ktora zaklada sie z malym klinem polksiezycem w srodku na tuleje od wajchy wlasnie zewnetrznej hydrauliki (byla peknieta i klin byl w dwoch czesciach)

po zalozeniu podnosnika do 60 okazalo sie ze zewnetrzna hydraulika jest ok ale wystapil problem z podnoszeniem tzn na regulacji pozycyjnej opuszcza do konca ale nie potrafi do konca dzwignac (brakuje dobre 20 cm) na regulacji silowej dziwga do konca ale nie opuszcza do dolu

co mozna z tym zrobic? dodam ze przy wymianie tej malej dziwgienki wogole nie ruszalem tych od podnoszenia podnosnika

avens    12

Mam problem. Podnosnik nisko podnosi na regulacji pozycyjnej. Na silowej jest ok. Dzwignia od regulacji trybu podnosnika jest w porównaniu do sprawnego podnosnika jaki mam w c4011 jest luzna. Wymienilem już uszczelniacze na tłoku, pompę i filtr ssawny ale problem pozostal. Stan oleju ok. Co może być przyczyną?

balcerek1    91

Pod dźwigniami masz śrubę na klucz 17 popuść ją i cofnij całe księżyce do oporu do tyłu i dokręć.

Nicik83    0

Dlaczego podnośnik podnosi mi tylko w pozycji siłowej pozycjonowej nie, czy tak może być .Proszę o pomoc

asharot    176
Napisano (edytowany)

Rolki spadły wewnątrz podnośnika,od zabawy przełącznikiem P-S.

Edytowano przez asharot

Nicik83    0

Mam problem z dźwignią od włączania wałka i podnośnika , nie da się przełączać na poszczególne pozycję .Jest tylko lekki ruch tą dźwignią i nie da się włączyć pompy od podnośnika i wałka. Co się mogło stać, jak pisałem wyżej już były jakieś problemy z tym podnośnikiem.

asharot    176

Dekiel od skrzyni do góry,a jak tam nic nie znajdziesz to pompa w na dół.

Borekk17    265

ja w swojej 40 przerobiłem tłok na 5pierścieni 4niebieskie i jeden metalowy tokaż wziąl 30 zl ale po złozeniu drugi rok podnosnik nie opuszcza nawet 1 cm jesienią ciagnik stal 2 tygodnie z podniesionym pługiem obrotowym i nie spuscil tak ze polecam taka przeróbke tłoka

Mich3P    125

Witam, co może być powodem spadania mechanizmu sterowania podnosnikiem z prowadnic ?

seweryn20    586

Upływ czasu. Po prostu wyrobione sworznie, otwory. Znajdź to na czym są luzy, wymień i się uspokoi.

Panowie problem z podnośnikiem w c360

na pozycji pozycyjnej podnosi do połowy

natomiast na siłowej na pusto podniesie do maks a pod obciążeniem podniesie ale trzeba ruszyć dźwignią od P S

co może być przyczyną 

mtracz    71

To co zwykle problem z mechanizmem sterowania, np. spadła rolka.

Plecak do zdjęcia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem