Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grybek3    1

witam. dolacze do tematu. przeczytalem ze kombinujecie z podnosnikiem do 60-tki. pompa od zetora nie wytrzyma poniewaz ja rozerwie (u mnie tak bylo.) i na tlok najlepiej zalozyc 3 pierscienie (uszczelniacze.) bo orginalnie sa 2.

mtracz    71

@telega-pawel dołożenie uszczelniacza na pewno nie zwiększa udźwigu.

W C-360 jest możliwość zmiany wysokości podnoszenia i nie przez skrócenie ramion.

Dawno nie widziałem tak długiego zdania i to tak niechlujnie napisanego.

@grybek3 tyle ludzi ma założone pompy od zetora lub te o zwiększonej wydajności i problemów nie mają. To że twoją rozerwało może świadczyć, że nie zadziałał zawór bezpieczeństwa, lub taka felerna się trafiła.
Nie wiem dlaczego miała by nie wytrzymać w C-360, a w Zetorze normalnie działać.

bzyczek121    0

witam 

co moglo sie stac w podnosniku c355 jak na reg pozycyjnej wolno podnosi a na silowej podnosi tak jak byc powinno (2 razy szybciej jak na pozycyjnej)??

Wiadomość z agroFakt.pl

asharot    176

Cięgło spadło wewnątrz.

Na drugi raz nie kręć tą wajchą tylko zostaw na pozycji "P"

bzyczek121    0

ale jak by ciegło spadlo to by chyba w ogóle nie podnosił ? a podnosi tylko wolno 

Edytowano przez bzyczek121

seweryn20    586

Kolega się trochę źle wyraził. Mogła spaść rolka z półksiężyca. Czasem wpadnie podnosząc podnośnik za ramiona i kręcąc wajchami. 

bzyczek121    0

a ha a ten półksiężyc jest na wierzchu (jak podnosinik jest do góry nogami ) kolo tych 2 sprezynek ??? dobrze pamiętam ?

michal912    192

Witam

Ostatnio podnośnik w c-360 nie da rady podnosić na rozgrzanym oleju, a jak już podniesie to opuszcza.

Co może być przyczyną? Dodam że pompa wymieniana była z 10 lat temu. Co na początku powinienem sprawdzić?

rafiursus60c    207

W pompie możesz sprawdzić oringi, możesz jeszcze sprawdzić tuleje zapraszam na moją galerie ja teraz to robie :)

sybiuszek24    3

Witam.Jeżeli Ci opuszcza to napewno uszczelnienia na tłoku tym plecaku to kwestia paru groszy a jeżeli nie podnosi to pierwsze co to sprawdź uszczelnienia,oringi i te uszczelki miedziane co są na plecaku jak ściągniesz.Robiłem to 3 dni temu,tylko że ja mam nawą pompę dolną i do niej nawet nie  zaglądałem,a u Ciebie to pompa już 10 lat ma to też ma prawo odmówić posłuszeństwa.Ja wymieniłem oringi i pompa dźwiga na wolnych obrotach najcięższe sprzęty bez problemu.Pozdrawiam

Witam! mam problem z c-360. A dokładnie chodzi o podnośnik. Czy zimnu czy ciepły olej to wolno podnosi i wolno opada. Dlaczego tak jest? Czy to pompa?

Jak wolno podnosi to może pompa ale sprawdz ją jak masz wywrotke to zaczep hydraulikę i zobaczysz jak podnosi jak słabo to pompa, a że wolno opuszcza to może ktoś oringi nowe na tłoku są i dlatego tak się dzieje.

LOST    7

Jeżeli pod obciażeniem również wolno opada to stawiałbym na rozdzielacz.

LOST    7

Manometr na wyjście hydrauliczne i na rozdzielaczu dajesz kiper.

witam jestem nowy na forum i z gory sory jesli napisalem cos w zlym miejscu. mianowicie u mnie w c360 zostala wymienina pompa te dwa zawory przy pompie i rozdzielaczu i mega slabo podnosi a jak juz podniesie to nie chce opuscic co to moze byc. z gory dzieki za pomoc

Rayman    2

Od czego jest ta śruba w korpusie (jakby do wlewania oleju czerwona)? Skoro olej bierze ze skrzyni to po co napełniać korpus? 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez PronarekP5
      Ci którzy mają lub jeżdżą tym URSUSEM jaka wygoda jazdy czy da sie radia słuchać jak idzie w polu itp. itd.
    • Przez dawid12
      Witam mam problem z podnosnikiem w T-25.Ciągnik podnosi tylko lekkie maszyny(pajak,obsypnik).A ciezejszych niepodnosi wcale albo podniesie i nietrzyma.Pompa została wymieniona uszczelki na siłowniku tez.I tu jest problem bo juz niewemy co to moze byc.
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.
    • Przez endriu13
      Witam

Rocznie będę robił 250/300 szt. belotów  z siana słomy i sianokiszonki. Ciągnik jaki posiadam to C-360-3p.Zastanawiam się nad wyborem JD 540, 545 lub 550.Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zakupie kazde uwagi będą dla mnie cenne bo jestem laikiem gdyż zamierzam przesiąść z kostki na zwijkę. Z góry WIELKIE DZIĘKI :mellow:
    • Przez URSUS1614BYQ
      Witam nowych kolegów, na początku sie przedstawię. Jestem Łukasz, mieszkam w woj. Mazowieckim, mam 14 lat, pomagam tacie i bratu w gospodarstwie przy  codziennych pracach.
      Mam takie pytanie, kupiliśmy Ursusa 1614, niestety do remontu, wał miał być do szlifu, bo panewka się obróciła. Wymontowaliśmy silnik, nastepnie wał. Zawieźliśmy go do serwisu. Po dwóch dniach dostaliśmy wiadomość, że na jednym z czopów nie można już zeszlifować, bo nie ma z czego, a wychodzi na chyba 5 czy 6 szlif (pozostałe czopy są bardzo dobre, na 1 szlif). Postanowiliśmy że zawieziemy go do napawania i szlifu(chodzi nam o napawanie tego wytartego czopu do 1szlifu, nie o napawanie całego wału na nominał). Pytanie jest takie, czy ten wał wytrzyma w tak dużym silniku? Ile może wytrzymać? Proszę o odpowiedzi
      Dodam jeszcze jakieś zdjęcia sprzed kupna Wszystkie części brakujące na zdjeciach są, był rozpołowiony przed zakupem