Skocz do zawartości

Polecane posty

damianzbr    972
8 godzin temu, mazowsze napisał:

Cedrob na dzień dzisiejszy bez kontraktu płaci 300 zł + VAT / 30%

Kolego czy się przypadkiem nie pomyliłeś i zamiast 400 napisałeś 300? Bo aż nie możliwe aby była taka cena. Chyba że ten cały cedrob napisał tyle kontraktów i ma zapewniony towar że już nie myśli o skupie na wolnym rynku.

Skup Kowalczyk z okolic lublina proponuje odbiór kukurydzy z mazowsza po 390zł/t na polu.

mazowsze    0

400 + VAT to było w kontraktach do 15 lipca. Zapewnili sobie potrzebny towar i teraz im nie zależy na cenie. A będą i tacy co sprzedadzą po 300 + VAT. Im to na rękę. 

JozB    20

Na agroszajsie mówią o wzrostach kukurydzy. Zobaczcie na rolpetrol i nie dajcie się robić w konia po 350 zł netto. W tym roku jest to czyste zdzierstwo. Jeszcze trochę  i będą potrzebować do wypełnienia kontraktów. Zobaczymy wtedy czy kupią za mniej niż 450 netto, jak w pole nie będzie można wjechać

Wiadomość z agroFakt.pl

mazowsze    0

Teraz was zastrzelę ceną. Bugaj Agro, Umienino-Łubki 250 zł + VAT / 30% :o

Chwilowo wstrzymał skup bo nie nadąża suszyć. A rolnicy debile za 250 zł swój towar oddają. 

Bugii    0

No to bugaj sobie pojechał po bandzie, ale co sie dziwic, cedrop też z ceną leci a rolnicy którzy nie mają gdzie suszyć i przechowywać oddadzą i za tyle. :o

adamson330    4

Jak Wam się wilgotności zgadzają?

Zastanawia mnie jedna sprawa? Czy ten super wilgotnościomierze na skupach nie powinny stać w ciepłym pomieszczeniu (stałe parametry pracy) a nie w klitce nieogrzewanej ( 2x2 m) przy wiecznie otwartych drzwiach na dwór. Jak wystrzec się oszustwa na %? Podzielcie się spostrzeżeniami

krzysztofz14    14

Różnie to bywa .Raz udało mi się sprzedać do jednej firmy wyszło 26.6 na moim 27.3 ale nie skupują na razie .To pojechałem z próbką na inne skupy i tak u mnie 28.6 a na skupach 31.6 potrącają 1zł  ,na drugim 34.5 potrącają 0.5zł czyli na jedno wychodzi,na trzecim 33 potrącają 85gr.

Edytowano przez krzysztofz14

Jarecki88    182
Dnia 16.11.2017 o 11:52, Bugii napisał:

No to bugaj sobie pojechał po bandzie, ale co sie dziwic, cedrop też z ceną leci a rolnicy którzy nie mają gdzie suszyć i przechowywać oddadzą i za tyle. :o

To po kiego ch... sieją kuku, żeby oddawać za darmo? 

gomez181    9
człowiek na żadnej uprawie nie umie wyjść na Plus,zawsze cos. kiedyś hodowali dwie lochy i kasy w brut....

jacek472    15

A ja dostałem już 3ciego smsa z rudna koło parczewa 420 za 30% w skupie, a 390 odbiór do 100km od skupu, ale chyba i tak wysusze może na tym wygram, a może nie, czas pokaże.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się