Polecane posty

Piechu    43

A mówiła jakie to firmy? Bo chyba handlarze, którzy rżną na procentach. Duże firmy w okolicy Gniezna 370-380. Nie wiem jak chemirol, ale u nich też coś nie tak z wilgotnościomierzami:-P

Firma na W kupująca pod Witkowem. W zeszłym roku tam woziłem i  cena była lepsza jak w Gnieźnie i wilgotność była najmniejsza także na jednym zestawie byłem ok 500 zł do przodu. Niestety jest tam trochę km. bo mieszkam z drugiej strony Gniezna. Cena może oscylować ok 400 zł w mojej okolicy jest kukurydza w niektórych miejscach zmasakrowana przez sierpniowy huragan i Ksawerego. Ale wiadomo, że rok oprócz wiosny był sprzyjający także gdzie nie było huraganu i gradobicia to plon będzie wybitny. Chociaż są powiaty gdzie jeszcze w lipcu przeszło gradobicie i z opisu kolegi prawie nic nie zostało. Z pierwszych informacji jakie uzyskałem to plon ok 10 ton. Jeżeli u mnie tyle wyjdzie to będę zadowolony ( jeszcze w sierpniu liczyłem na ok 14-15) bo dostałem na razie ubezpieczenie a nie długo dodatkowo agencja wypłaci 1000 zl do hektara. 

Edytowano przez Piechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wipasz Międzyrzec Podlaski oferuje 400zł netto. Co Wy na to ?  Może w niedalekiej okolicy jest ktoś co lepiej płaci? Ja pow. Lubelski.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma na W kupująca pod Witkowem. W zeszłym roku tam woziłem i cena była lepsza jak w Gnieźnie i wilgotność była najmniejsza także na jednym zestawie byłem ok 500 zł do przodu. Niestety jest tam trochę km. bo mieszkam z drugiej strony Gniezna. Cena może oscylować ok 400 zł w mojej okolicy jest kukurydza w niektórych miejscach zmasakrowana przez sierpniowy huragan i Ksawerego. Ale wiadomo, że rok oprócz wiosny był sprzyjający także gdzie nie było huraganu i gradobicia to plon będzie wybitny. Chociaż są powiaty gdzie jeszcze w lipcu przeszło gradobicie i z opisu kolegi prawie nic nie zostało. Z pierwszych informacji jakie uzyskałem to plon ok 10 ton. Jeżeli u mnie tyle wyjdzie to będę zadowolony ( jeszcze w sierpniu liczyłem na ok 14-15) bo dostałem na razie ubezpieczenie a nie długo dodatkowo agencja wypłaci 1000 zl do hektara.

 

firma na W placi właśnie 370 netto czyli do 400 trochę brakuje. Wilgotność owszem w porządku. Na razie 35 ton sprzedane ale wilgotność 34%. Plon na najgorszym piasku 10 ton przy powyższej wilgotności. Edytowano przez maciej870323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42

Ja dziś z pałki miałem 31 cena 400 netto wtorek środa pod kose nie ma na co czekać omacnica silna i od tych opadów zaczyna się trafiać sporo pleśni na palkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Dzisiaj wjechałem to na 4/5 klasie ok 13 ton ale wilgotność 36% trzeba jeszcze trochę poczekać bo za taką się pieniędzy nie weźmie.Centralna Polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

wykoszone 4,45ha plon 47,8t, wilgotność od 28-31%,cena 370netto -30%. Wipasz Zadąbrowie. Kombajnista mówił że więcej jak 12 ton w tym roku nie sypie w naszym rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas narazie tylko na ccm ruszają kosic

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesiu19911    25

Wykoszone 3.2 ha klasa V plon z calosci 44.100kg wilgotnosc srednia 31%. Cena 400zl netto - 10zl/ +% wilgotnosci powyzej 30. Bylem fest zdziwiony ze udalo sie uzyskac plon 13.7 t/ha. Pewnie bylo by ponad 14 tylko duzo zrobila omacnica i ostatnie wichury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamk    14

Panowie jaki wilgotnościomierz do mierzenie kukurydzy / zbóż proponujecie?

 


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

1000 jezeli miałes ubezpieczone min 50% areału gosp.

Ok ale na czym to polega bo pisze że szkody z ostatnich trzech lat ? na czym to polega ? u mnie kukurydza połamana w nic....

Chyba najpierw do gminy trzeba by zgłosić żeby oszacowali a u  nas takiej komisij nie było...

Edytowano przez Paramonov

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

50% ubezpieczonych upraw ktore zbiera sie w 2017r. komisji nie bylo bo nikt nie głosił, albo o tym nie wiesz. ja tez sie przez przypadek dowiedziałem ze moge kukurydze zgłosic. mam sołtysa ćwoka ktory kurendy nawet nie puścił. juz podatku u niego nie zostawie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żeby komisję powołali to musi kilku szkody w gminie zgłosić. U mnie wczoraj szacowali

 

Dokładnie jak piszesz jak poszedłem w sierpniu to było 5 wniosków ale rozrosło się we wrześniu do 200 wiadomo za rok wybory ;)

Ok ale na czym to polega bo pisze że szkody z ostatnich trzech lat ? na czym to polega ? u mnie kukurydza połamana w nic....

Chyba najpierw do gminy trzeba by zgłosić żeby oszacowali a u  nas takiej komisij nie było...

 

Dotyczy tylko rolników poszkodowanych przez nawałnicę 11-12 sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

wilgotnosc sprawdzana z kolby dzis o 11 wyszla 27.1% w pierwszej probie i 27.8 w drugiej odmiana KWS Ricardinio moze w tym rygodniu pojdzie pod kose jak uda sie zalatwic wolene popoludnie w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj