Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
witejus    8471

a to handlarz ustala giełdy czy popyt względem podaży kolego

 

ale to handlarz ustala cenę nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

430 netto za 30% odbiur z pola nie wiem czy się nie rozmyślić za darmo nie będę oddawać 

http://www.pmnagro.pl/teksty/2/kontakt

sprubuj u nich

 

Zdajesz sobie sprawę jak okropne byki zrobiłeś w : odbiór i spróbuj ? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak myślałem . Dzięki za pamięć . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

No coz w tym roku bedzie ciezko wyjsc na +. Nie dosc ze wiosma zimna i mokra pozniej huragan w sierpniu to jeszczr te jesienne deszcze. Kolba z powalonej kukurydzy gnije dodatkowo kombajn nie bedzie wstanie wszystkiego podniesc. Pogoda nie sprzyja wysychaniu i jakosci ziarna. Cena beznadziekna jak na warunki jakie zafundowal nam sezon 2017. U mnie 2 zaczelo mlocic to kukurydza 38-40 procent plon tragedia nawet 10 ton nie bylo. A cena jakies 350-380 zl. oczywiscie przy 30 procentach. Jezeli wziasc pod uwage ceme i plon to jakies 2500 z ha. Nir wiadomo czy plakac czy aie smiac. Uciekajacy czas daje dodatkowy stres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

kukurydza na ziarno w PL to słaby interes, lepiej zboże zasiac, przynajmniej nie ma problemu ze suszeniem, na sprzedaży mokrej kukurydzy cieżko zarobic, juz lepiej sciąc na kiszonke i przez byki przepuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Ja uważam że na kukurydzy można lepiej zarobić niż na pszenicy. Cena za którą będę sprzedawał  430 netto(kontrakt) , plon w zeszłym roku 12,5 tony, myślę że w tym roku będzie podobnie. Więc 430x12,5=5375zł. Koszty uprawy myślę że się zamkną w 2000-2300 netto. Więc lekko 3 tys zostanie, a to chyba nie jest mało. Dodatkowo przemawia za kukurydzą krótki termin od siewu do zbioru w przeciwieństwie do pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Majac swoje maszyny spokojnie taki koszt wychodzi. Mi na srodki produkcji wychodzi 1700 zl plus koszty upraw.
Cena w tym roku jest slaba z tego powodu ze w wiekszosci rejonow kukurydza jest super , tak jak u mnie nigdy jeszcze tak duzych kolb nie bylo , mysle ze srednia 12 ton jest do uzyskania bez wiekszych problemow . Kukurydza moze jest nieoplacalna dla ludzi ktorzy gospodaruja na ziemiach wysokich klas i moga siac rzepaki pszenice itd , jesli ktos ma tak jak ja i ma klasy od 4 w dol to nikt mi nie wmowi ze na zycie czy owsie wyjde lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Mi koszty wychodza bez paliwa, ubezpieczenia ,zbioru, podatku i skladki na spolke wodna ok 1900. Maszyny mam swoje. Tyle ze ja celuje w plon conajmniej 15 ton. Zazwyczaj udaje mi sie zebrac miedzy 13 a 16 ton ( wyjątek 2015 gdzie bylo 8 ton). Kukurydza to fajna roslina o bardzo wysokim potencjale w sprzyjajacym roku. Nerwy zaczynaja sie jak trzeba zbierac bo nieraz sie zdarzylo ze ktos czekal za pogoda i sie nie doczekal. Niby kukurydza wygladala ladnie ( do huraganu) ale pamietam lata gdzie plantacje kukurydzy byly wybitnie piekne ( u mnie sypnela rekordowo 18-19 ton z hektara) a cena to 500 zl za tone. Ja zaluje ze nie zakontraktowalem bo byla mozliwosc za 430 netto. W przyszlym roku postaram sie zakontraktowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Majac swoje maszyny spokojnie taki koszt wychodzi. Mi na srodki produkcji wychodzi 1700 zl plus koszty upraw.

Cena w tym roku jest slaba z tego powodu ze w wiekszosci rejonow kukurydza jest super , tak jak u mnie nigdy jeszcze tak duzych kolb nie bylo , mysle ze srednia 12 ton jest do uzyskania bez wiekszych problemow . Kukurydza moze jest nieoplacalna dla ludzi ktorzy gospodaruja na ziemiach wysokich klas i moga siac rzepaki pszenice itd , jesli ktos ma tak jak ja i ma klasy od 4 w dol to nikt mi nie wmowi ze na zycie czy owsie wyjde lepiej.

 

swoje maszyny ?

jezeli masz minimum 100 ha kukurydzy na ziarno to może i jest sens miec własny kombajn z przystawką do kukurydzy

Mi koszty wychodza bez paliwa, ubezpieczenia ,zbioru, podatku i skladki na spolke wodna ok 1900. Maszyny mam swoje. Tyle ze ja celuje w plon conajmniej 15 ton. Zazwyczaj udaje mi sie zebrac miedzy 13 a 16 ton ( wyjątek 2015 gdzie bylo 8 ton). Kukurydza to fajna roslina o bardzo wysokim potencjale w sprzyjajacym roku. Nerwy zaczynaja sie jak trzeba zbierac bo nieraz sie zdarzylo ze ktos czekal za pogoda i sie nie doczekal. Niby kukurydza wygladala ladnie ( do huraganu) ale pamietam lata gdzie plantacje kukurydzy byly wybitnie piekne ( u mnie sypnela rekordowo 18-19 ton z hektara) a cena to 500 zl za tone. Ja zaluje ze nie zakontraktowalem bo byla mozliwosc za 430 netto. W przyszlym roku postaram sie zakontraktowac

 

jakie odmiany siejesz ?

Ja uważam że na kukurydzy można lepiej zarobić niż na pszenicy. Cena za którą będę sprzedawał  430 netto(kontrakt) , plon w zeszłym roku 12,5 tony, myślę że w tym roku będzie podobnie. Więc 430x12,5=5375zł. Koszty uprawy myślę że się zamkną w 2000-2300 netto. Więc lekko 3 tys zostanie, a to chyba nie jest mało. Dodatkowo przemawia za kukurydzą krótki termin od siewu do zbioru w przeciwieństwie do pszenicy.

 

w tym roku rosomak na kiszonke mnie wyszedł 2800 za hektar, siew i zbiór usługa

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Sieje pioneer'a. Najlepiej sprawdzala sie N86 i P8400. Niestety w tym roku nie udalo mi sie dostac P8400 a N86 jest pozna odmiana i u mnie byl zazwyczaj problem zeby zejsc ponizej 30 procent ale to zalezy komu sprzedawalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

wrocilem wlasnie znad naszego morza patrzylem na pola i te kukurydze ktore widzialem byly gorsze niz srednie. i chyba jest potwierdzenie tego w cenach bo qq idzie w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

W tamtym roku pod koniec września młóciłem n86 i miała 22%.W tym roku jeszcze niema czarnej plamki ale i tak lepiej niż rosomak bo przynajmniej liście wokół kolb uschły.Byłem w tym roku na dniach kukurydzy w Skrzelewie i odmiany na poletkach raczej przeciętne kolby miały ale jedna się wyróżniała .Wziąłem kilka największych kolb i ważą od 420 do 460 gram.Ładna odmiana typowo na ziarno typu dent,nie wysoka,18/40.Niestety nie było przy niej tabliczki z nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

W tamtym roku pod koniec września młóciłem n86 i miała 22%.W tym roku jeszcze niema czarnej plamki ale i tak lepiej niż rosomak bo przynajmniej liście wokół kolb uschły.Byłem w tym roku na dniach kukurydzy w Skrzelewie i odmiany na poletkach raczej przeciętne kolby miały ale jedna się wyróżniała .Wziąłem kilka największych kolb i ważą od 420 do 460 gram.Ładna odmiana typowo na ziarno typu dent,nie wysoka,18/40.Niestety nie było przy niej tabliczki z nazwą.

 

mozliwe ze jest to testowa odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

swoje maszyny ?

jezeli masz minimum 100 ha kukurydzy na ziarno to może i jest sens miec własny kombajn z przystawką do kukurydzy

 

jakie odmiany siejesz ?

 

w tym roku rosomak na kiszonke mnie wyszedł 2800 za hektar, siew i zbiór usługa

 

Kompletne przezbrojeni (przystawka 4 rzędowa + reszta) do dominatora 88 kosztowało mnie 13 tys, wiec chyba nie jest to koszt który wymaga siania 100ha kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wrocilem wlasnie znad naszego morza patrzylem na pola i te kukurydze ktore widzialem byly gorsze niz srednie. i chyba jest potwierdzenie tego w cenach bo qq idzie w gore

 

A co w tym dziwnego jak większość będzie miała 40 % wilgotności to tak po 250 wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj