Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
swiety77    1

 

Witam, chciałbym przedstawić firmę Ziarn-pol 

Wśród udziałowców spółki jest ok. 130 producentów zbóż i rzepaku prowadzących uprawy na Powiślu i Żuławach (powiaty kwidzyński, malborski, iławski i sztumski). Łączny obszar upraw udziałowców wynosi ponad 30 000 ha. W posiadaniu ZIARN-POL są dwa nowoczesne elewatory zbożowe – ich łączna pojemność wynosi aż 50 000 ton. Obiekty wyposażone są w niezbędną infrastrukturę towarzyszącą. Elewator Górki znajduje się w gminie Kwidzyn w woj. pomorskim. Elewator Dąbrówka położony jest w gminie Susz w woj. warmińsko-mazurskim.

Ponadto firma ZIARN-POL zajmuje się hurtową sprzedażą paliw płynnych obsługując w tym zakresie m.in. gospodarstwa rolne oraz firmy transportowe.

Działalność naszej firmy realizuje się poprzez:

całoroczną kontraktację, sprzedaż i skup zbóż oraz skup rzepaku

poprawę parametrów skupionego ziarna poprzez czyszczenie i dosuszanie, co pozwala na długotrwałe jego przechowywanie oraz przygotowanie do obrotu dużych, jednorodnych partii surowca

zaopatrzenie producentów rolnych w środki do produkcji rolnej (paliwo, nawozy, materiał siewny, komponenty paszowe)

świadczenie usług w zakresie skupu, czyszczenia, magazynowania i suszenia zbóż oraz płodów rolnych

sprzedaż środków do ochrony roślin

 

Aktualne ceny płodów rolnych region kujawsko-pomorskie z odbiorem z gospodarstwa.

rzepak REDcert - 1885 zł/netto

pszenica 14 - 720 zł/netto

pszenica 12,5 - 705 zł/netto

pszenica paszowa 640 zł/netto

kukurydza sucha 640 zł/netto

 

Nowe zbiory, ceny z odbiorem z gospodarstwo

 

rzepak Redcert 1650 zł/netto

pszenica 12,5 650 zł/netto

kukurydza sucha 620 zł/netto

kukurydza mokra 420 zł/netto

 

Możliwość negocjacji przy większych partiach

 

kontakt: 665 815 700

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

cedrob gumowo dalej proponuje 400 netto za mokra ale tam jest troche problem z transportem bo znajomy jak tam sprzedawał kombajn wzial a transport to mu tylko jednego tira przysłali a sie umawialze mieli wiecej przysłać i pozniej nie ciekawei wyszlo z kombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktos kontraktuje na podkarpaciu?

ja 250zł  przy 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

podnoszę ..jakie macie ceny  na mokrą QQ i gdzie?

w lubuskim masz około 400 netto za 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maniek20 chyba sobie jaja robisz z tą ceną? To przecież jak ktoś sieje zamiarem sprzedania mokrej to lepiej wcale nie siać, albo zaryzykować że może na jesieni będzie droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

maniek20 chyba sobie jaja robisz z tą ceną? To przecież jak ktoś sieje zamiarem sprzedania mokrej to lepiej wcale nie siać, albo zaryzykować że może na jesieni będzie droższa.

w tamtym roku po tyle była i niema pewności czy dalej tak nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Nie bedzie tak. W okolicy ludzie sieja burak zamiast kukurydzy. A ci mali co maja po 2-3 hektary w tamtym roku posiali kukurydzy kilka osob takich znam to w tym roku nie sieja bo sie nie oplaca kukurydza ;) Ja licze na 400 netto jesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

w mojej okolicy to samo bedzie sporo mniej qq wiele ludzi sieje groch a ci co mieli kilka hektarow rezygnuja bo jak sie nie oplaca.... moim zdaniem cena bedzie dobra firmy maja duze suszarnie wiec trzeba bedzie je czyms zaplenic.

400 netto to taka srednia cena chyba ze masz blisko do skupu to sie oplaca jakby duza firma ktora kupuje qq 8 km ode mnie chciala po tyle podpisac umowe chetnie bym sie zdecydowal ale oni nie podpisuja kontraktow. na nysie cos cena spadla na 420 netto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

AWW Wawrzyniak kontraktuje po 450 zł tylko jeden haczyk, dostawa na wrzesień. kontrakty na późniejsze terminy około maja mają być.Ciekawe czy ktoś się wyłamie i zakontraktuje na wrzesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

450 zł to już coś ale nie zdecydowalbym się na wrześniowy termin. 2015 i 2016 to wyjątkowe lata gdzie kukurydza pod koniec września miała poniżej 30 procent. W mojej okolicy tez będzie bardzo mało kukurydzy. Rzepak i pszenice ładnie przezimowala. Aż się zdziwiłem jak niektóre rzepaku ładnie odbiły. Miałem propozycje 430 netto min. 100 ton poczekam do maja i chyba się zdecyduje bo w 2016 zalowalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas w okolicach wszedzie sieja kukurydze na ziarno w tym roku bedzie bardzo duzo kukurydzy na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

umnie w oklicy jest mniej posiane jak w tamtym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

u mnie też jest więcej. Ale więcej posiane to nie znaczy więcej zebrane. Pogoda nie jest kukurydziana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja bym nie kontraktował. Poczekaj z miesiąc. Zobaczymy co pogoda pokaże. Dwa lata temu wszyscy panikowali i po 320 podpisywali, a potem była ponad 100 zł droższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

kukurydza będzie tania euro słabnie dużo pól obsianych a jeszcze więcej czeka na sianie przez pogodę kukurydza sobie poradzi z majowym siewem bardzo dobrze będzie ciepło i wilgoć będzie rosła jak głupia ja od 3 lat sieje na usługach i jeszcze takiego nawału pracy nie miałem (lubuskie) a wracając do tematu podpisałem po 410 netto 30% wilgotności i uważam że bardzo dobrze zrobiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta już widzę te kukurydze siane po połowie maja jak będą miały 30% :P  wystarczy że jesienią wcześnie przymrozki przyjdą i wilgotność niżej 40 niespadnie za tocena o 50 % B) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj