Polecane posty

Gość   
Gość

Południowe podlaskie już tylko niedobitki zostały.po sezonie już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4
4 godziny temu, torpedo napisał:

Może i nie będą kupować z wolnego rynku, kto to wie? W ubiegłym roku suszarnia działała w Dobrzelinie pierwszy sezon, dlatego brali towar z rynku, i cenę mieli dość konkretną. Próbowałem podpytać przez telefon o cenę kukurydzy z tych kontraktów, ale pan powiedział, że to tajemnica firmy, i że ceny tutaj są bardzo zróżnicowane. Czyżby trzymali się sztywno papieru, i tym co podpisali po 400 zł/t nie płacili aktualnej ceny skupu? To byłaby trochę krótkowzroczna polityka.

Wczoraj zawiozłem pierwszą partię do Wipaszu. Exxposant z małą domieszką Tiberio na dosypkę. Wilgotność 21,5%. Cena 580,48 netto. 6 godzin w kolejce. Czy ktoś się orientuje jaki jest aktualnie ogonek w Kole? Jak wczoraj wieczorem zjeżdżaliśmy to placyk koło komina był konkretnie zastawiony.

W zeszłym roku bez kontraktu skupowali może przez dwa dni, wystarczyło to by sparaliżować skup. W tym roku na razie kontrakty, na których cena też nie powala, jedynie  wilgotność liczą do 22%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
11 godzin temu, staszek131415 napisał:

To szału nima jak na te odmiany u mni polski na 6 klasie też tyle dały

Bo ja w odróżnieniu od takich bajkopisarzy i filozofów wiejskich jak Ty podaje prawdziwe dane. U Ciebie to pewnie polskie odmiany na 6 klasie dają po 15 ton suchej 14%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

podlasie wys-maz 460-480 netto przy czym jeden placi 480 i nie bada % jak jutro nie bedzie padac to kosze . moja kws figaro ciagle pow 30% i zielone rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 godzin temu, tom50 napisał:

Bo ja w odróżnieniu od takich bajkopisarzy i filozofów wiejskich jak Ty podaje prawdziwe dane. U Ciebie to pewnie polskie odmiany na 6 klasie dają po 15 ton suchej 14%

o T bredzisz?

Polska odmiana w niekorzystnych warunkach znacznie przewyższa zachodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

o T bredzisz?

Polska odmiana w niekorzystnych warunkach znacznie przewyższa zachodnie

To siej polskie i nie filozofuj

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie  jak warunki sprzyjacace to wszystkie rosną,ale jak przychodzą anomalie jak w tym roku to polskie niestety wyglądały.a szkoda bo różnica w cenie sporą,od duszy 2015 nie ryzykuje i polskich nie sieję.bo bydło musi jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja się raz na zachodniej przejechałem i już na moich polch więcej nie znajdzie miejsca w tym roku mim suszy na 6 klasi 8 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i dobrze że tyle firm i odmian bo każdy coś dla siebie znajdzie.u mnie kws zawsze pięknie rośnie i nie zawodzi mnie,a ostatnio jechałem obok wysokiego Mazowieckiego to wstyd było te tabliczki stawiać i się przyznawać ze to kws

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
Dnia 21.09.2018 o 09:05, staszek131415 napisał:

To szału nima jak na te odmiany u mni polski na 6 klasie też tyle dały

toś przyjebał jak dzik w sosnę :D

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak oddawał to chyba za darmo ?🤔

2 godziny temu, bobienko napisał:

No i dobrze że tyle firm i odmian bo każdy coś dla siebie znajdzie.u mnie kws zawsze pięknie rośnie i nie zawodzi mnie,a ostatnio jechałem obok wysokiego Mazowieckiego to wstyd było te tabliczki stawiać i się przyznawać ze to kws

To nie powyjmowali? Bo najczęściej jak coś ni wypai to na poletku nie ma tabliczki albo zamieniona 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

 

To nie powyjmowali? Bo najczęściej jak coś ni wypai to na poletku nie ma tabliczki albo zamieniona 🤪

No nie,strzał w kolano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
3 godziny temu, tomasz1992 napisał:

Oddawał ktoś już kukurydzę do Wipaszu Zadąbrowie lub Cedrob ? Jaka cena?

Ja byłem 2 razy w Wipaszu Koło. Cenę mają taką samą jak filie. W środę wieczorem cena 500 netto, qq sucha - 21,5% wyszło ponad 621 zł/t brutto. Dzisiaj nad ranem wilgotność 20,7 - cena niecałe 597 zł/t brutto. Myślę sobie, chyba gościu się pomylił, a ten że obniżka była o 20 zł/t, decyzja zapadła 3 godziny przed moim wjazdem. Peszek. Dzisiaj przyjmowali tylko do 20-tej a niedziela wolna. Zasypani są na maksa i muszą oczyścić plac.

W Cedrobie chyba płacili ostatnio 500 netto. Kolega ma u nich kontrakt, dali mu termin odbioru na początek października z ceną 520 zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

Ja pierwszy raz zostawiłem kuku na ziarno bo tak tylko kiszonki, i mam pytanie jaki jest mniej więcej koszt suszenia 1t o wilg. 27-30% i czy jest w ogóle sens to suszyć ( suszarnia na gaz)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

150 zł, za 1000kg mokrej  dostajesz 810 kg suchej 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

dzisiaj w poludnie koszona figaro kws, 13.8t    27-33% pole pierwszy rok dzierzawa , siana polowa kwietnia.

na innym kawalku jak juz wczesniej pisalem po 15 latach znowu spr. polskiej odmiany ,,kanonier" i napewno przez najblizsze 15 lat nie posieje polskiej odmiany no chyba ze wygram w totka bo na dzisiaj nie stac mnie na takie eksperymenty...

kawalek 5 ha z czego na 3 rosla kanonier a 2 ha w srodku figaro. jedna do drugiej to dzien do nocy, a te same stanowisko termin siewu i nawozenie.  pozornie zaoszczedzone 200zł na ha a stracone 1.5tys i kilka ton resztek pozniwnych bo te g... bylo male i dawno uschlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wytłumacz na Polski co napisałeś bo nie wiem co Ci nie pasuje w Polskich odmianach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

W jakim rejonie?

Pogoda się trochę zmieniła, i bardzo dobrze. Chłopy zasypali skupy, przez co niektórym się na obniżki zebrało. Ja czekam z dalszym koszeniem, aż sytuacja się trochę uspokoi i wróci wyższa cena. 

Znacie może firmę Szmidt z Biskupia koło Ślesina? Płacą w terminie? Uczciwie ważą i mierzą wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat w kukurydzy pogoda nie wpływa tak na zbiór jak w przypadku zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

I w tym temacie stasio ma racje jak i w innych

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Niby tak, ale jak spadnie trochę deszczu, to wreszcie można będzie uprawić pole i zasiać zboże. Przynajmniej niektórzy odłożą więc zbiór kukurydzy i zajmą się pilniejszymi pracami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
16 godzin temu, lolq1660 napisał:

Ja pierwszy raz zostawiłem kuku na ziarno bo tak tylko kiszonki, i mam pytanie jaki jest mniej więcej koszt suszenia 1t o wilg. 27-30% i czy jest w ogóle sens to suszyć ( suszarnia na gaz)?

Chodzi ci o usługę  ile będziesz musiał zapłacić? 10 - 12 zł/ tonoprocent u nas w okolicy są stawki i bez znaczenia czy na gaz czy na opał.

A jeśli chodzi ci ogólnie jakie są to koszty przy gazie, to tak. Było teraz bardzo ciepło na dworze więc zapotrzebowanie na gaz nie przekraczało 1l/tono procent. Do tego dochodzi energia elektryczna, amortyzacja suszarni, podatki i wynagrodzenie pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj