Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
3 godziny temu, warchest napisał:

Kolego o co chodzi z tym opisem:

,,Tak Drzewicz jak i Opico są produkowane od kilkudziesięciu lat przez amerykańską firmę GT ,,

Drzewicz suszarnie to nie inicjatywa Polaków z pod Żyrardowa? Tylko coś zerżnięte od amerykańców?

Dlaczego sprzedajesz, co kupiłeś w zamian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, warchest napisał:

Czemu sprzedajesz? Niedawno chyba ją kupiłeś. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218
3 godziny temu, WschodPolskiPany napisał:

Lubelskie rudno420 netto placilo warto bylo siac

413 netto u Kalinowskiego -Każmierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, paktofonikas1987 napisał:

Czemu sprzedajesz? Niedawno chyba ją kupiłeś. 

sprzedaje z tego powodu ze mi sie poszczescilo i udalo mi sie wziasc sporo ziemi w dzierzawe i jest szansa na nastepne i jest zamala poprostu dla mnie i bede skladał teraz na prow na nowa i wieksza sporo .zreszta teraz takie przyszly lata ze bd sporo suszenia u nas w terenie jeszcze kuk nie poscinali ludzie naszczescie u mnie udalo sie sciac i wysuszyc .jest suszenia sporo w tym roku rzepak sobie wysuszylismy w cenie poszedl dobrej a inni sprzedawali z pola to sporo im obcieli za parametry pozatym w tym roku i niektorzy mokra pszenice sprzedawali a to obcinka jest na cenie i mokrej pszenicy sie nie przetrzyma a juz pszenica ile do gory ceny poszly . takze z tego powodu sprzedaje bo bd bral bardzo podobna do tej bo z drzewicza i polecam ta suszarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
1 godzinę temu, damianzbr napisał:

Kolego o co chodzi z tym opisem:

,,Tak Drzewicz jak i Opico są produkowane od kilkudziesięciu lat przez amerykańską firmę GT ,,

Drzewicz suszarnie to nie inicjatywa Polaków z pod Żyrardowa? Tylko coś zerżnięte od amerykańców?

Dlaczego sprzedajesz, co kupiłeś w zamian?

no tak suszarnie zerzniete pierwsze byly wlasnie suszarnie co ja mam czyli gt opico a drzewicz zerznal od nich konstrukcje itd i drzewicz robi identyko suszarnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

krzysztofz14 gazu duzo nie idzie ja kukurydze suszylem roznie pierwsza to z 38 % pierwsza suszarnia kukurydzy a pozniej to 28 -29 % nawet gazu idzie 1,5 l na 1 tonoprocent ale suszy sie np z 30 % suszysz do 17 - 16 i do 13 to juz samo studzenie jest 1 godz sie studzi . powiem tak jak nas uslugach co biora to 8 zł tonoprocent to za taka kase to ja moge suszyc i pol sezonu mi sie zwraca suszarnia za taka cene . a realnie to juz na dzien dzisiejszy jakbym mial sprzedac kuk za grosze po 380 zł tone mokrej 30 % to po 600 sucha na dzien dzisiejszy juz mam duzy zysk ze sie wysuszylo .z 40 zł tony suszenie kosztuje . u mnie chodzilo w suszarni tak jak na filmiku zetor 7211 bardzo lekko mial i chodzila c330 tez dawala spokojnie rady . a zetor chodzil jak c330 byla potrzebna do tura bo z turem jest c330 i kuk sucha trzeba bylo podwalac turem . ale teraz rozladunek musze inaczej zmodernizowac  bo bd duzo wieksze ilosaci kukurydzy suchej do magazywno to trzeba inaczej podwalac musze tura do duzego ciagnika zalozyc i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakich suszarni u was jest najwięcej i jakie mają najlepsze opinie? Chodzi mi o typ: ciągła cyrkulacja czyli jak ta, daszkowe, wyciągowe?

Ja mam daszkową i niby suszarnia sama w sobie jest ok. Ale ten palnik gazowy, pierwsze 2/ 3 lata chodził elegancko. A w tym roku już kurwica mnie bierze. Wysuszyłem dopiero max ze 300 ton a co chwila jakaś awaria to rurka przepalona, to jakiś przerywacz się zdupcył i tak w koło.

 

Jaki tu jest palnik? Okrągła rura z ponawiercanymi dziurkami i za tym jest świeca co daje iskrę podczas odpalania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

dokladnie jak mowisz jest taki palnik . u nas w rejonie sa typowo wlasnie drzewicza suszarnie badz takie  jak ja mam teraz aktualnie opico czyli to samo co drzewicz i to sa bardzo dobre suszarnie oczywiscie ludzie maja glownie takie nie daszkowe tylko mobilne czyli na kolach bo do tego nie potrzeba jakichs pozwolen itd i na gaz to jest tanio bo na olej opalowy to sie nie oplaca zbyt duze koszty . a tu w tych mobilnych suszarniach to taka zaleta jest ze mozna suszarnie zaciagnac do klienta i tam suszyc bo gaz mozna i w butlach tych 33 kg kupowac ale i z duzej butli kilka tys litrow gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Jakie macie oferty na 2018 r ?

W okolicy proponują po 400 netto, i chyba podpiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Jakie Panowie są obecnie kontrakty na mokrą kukurydzę sezon 2018?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15
4 minuty temu, RolnikTivi napisał:

Crdrob Raciąż od połowy lutego kontraktuje po 400 netto ;)

A płacił lepiej wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

Czekacie jeszcze na lepsze oferty, czy robicie już jakieś umowy na 2018?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Dwa tygodnie temu był przedstawiciel z Cedrobu i oznajmił, że kontraktują po 380


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Zgadza się. Cedrob kontraktuje po 380 zł. Słabo ale chyba mimo wszystko warto się zabezpieczyć na taką cenę przynajmniej dla części areału bo patrząc na stan ozimin, których praktycznie nie ma, na pogodę i stan gleb, to wydaje się, że kukurydza to będzie jedyna najrozsądniejsza roślina do zasiewu w tym roku. Obym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Mówił też że cenę ustalili po doniesieniach o bardzo dużej sprzedaży nasion kuku, co zwiastuje  wzrost areału ogółem.


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

propaganda jak zwykle, ciagle dostepnych odziwo jest wiekszosc odmian które kupuje w poprzednich latach juz o tej porze ich brakowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1985    16

dostępnych jest bo duże firmy dostały dodatkowe nasiona kukurydzy będzie więcej niż w poprzednim sezonie ale czy to jakoś się przełoży na ceny nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Warchest jak ty widzisz jakąś wielką opłacalność przy 6 stówkach, to chyba nie liczysz tego co odchodzi po wysuszeniu. Niech przy 10 tonach zostaje ci tysiąc złotych, to co to jest za pieniądz. Maszyna wiecznie nie będzie chodzić. Mam daszkową z piecem na węgiel 5 rok i muszę górę robić, bo wypaliło dziadowską blachę. Do tego pada już powoli elektryka i kilka mniejszych rzeczy. Wiem jedno, lepiej kupić dobrą używaną niż płacić krocie za nówki, nawet z dotacją.

Jak będzie kiepsko z oziminami, to i qq będzie cena. Tym bardziej, że co dziesiąta kolba pochodzi z Argentyny, a tam w tym roku ma być cienko z plonem. A że chcą dobre kontrakty podpisać(dla nich) to plotą, żeby jak najwięcej wydoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja jeszcze nie Chemirol 380 ,ciekawe ile da Darchem  

Jak nie będzie dobrej oferty to wywioze do Gasiorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55
Napisano (edytowany)

Wawrzyniak, Zbiersk 400 zł

Edytowano przez ppiotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj