Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
8 godzin temu, mazowsze napisał:

Cedrob na dzień dzisiejszy bez kontraktu płaci 300 zł + VAT / 30%

Kolego czy się przypadkiem nie pomyliłeś i zamiast 400 napisałeś 300? Bo aż nie możliwe aby była taka cena. Chyba że ten cały cedrob napisał tyle kontraktów i ma zapewniony towar że już nie myśli o skupie na wolnym rynku.

 

Skup Kowalczyk z okolic lublina proponuje odbiór kukurydzy z mazowsza po 390zł/t na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

400 + VAT to było w kontraktach do 15 lipca. Zapewnili sobie potrzebny towar i teraz im nie zależy na cenie. A będą i tacy co sprzedadzą po 300 + VAT. Im to na rękę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Na agroszajsie mówią o wzrostach kukurydzy. Zobaczcie na rolpetrol i nie dajcie się robić w konia po 350 zł netto. W tym roku jest to czyste zdzierstwo. Jeszcze trochę  i będą potrzebować do wypełnienia kontraktów. Zobaczymy wtedy czy kupią za mniej niż 450 netto, jak w pole nie będzie można wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Teraz was zastrzelę ceną. Bugaj Agro, Umienino-Łubki 250 zł + VAT / 30% :o

Chwilowo wstrzymał skup bo nie nadąża suszyć. A rolnicy debile za 250 zł swój towar oddają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No to bugaj sobie pojechał po bandzie, ale co sie dziwic, cedrop też z ceną leci a rolnicy którzy nie mają gdzie suszyć i przechowywać oddadzą i za tyle. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jak Wam się wilgotności zgadzają?

Zastanawia mnie jedna sprawa? Czy ten super wilgotnościomierze na skupach nie powinny stać w ciepłym pomieszczeniu (stałe parametry pracy) a nie w klitce nieogrzewanej ( 2x2 m) przy wiecznie otwartych drzwiach na dwór. Jak wystrzec się oszustwa na %? Podzielcie się spostrzeżeniami

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Różnie to bywa .Raz udało mi się sprzedać do jednej firmy wyszło 26.6 na moim 27.3 ale nie skupują na razie .To pojechałem z próbką na inne skupy i tak u mnie 28.6 a na skupach 31.6 potrącają 1zł  ,na drugim 34.5 potrącają 0.5zł czyli na jedno wychodzi,na trzecim 33 potrącają 85gr.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
Dnia 16.11.2017 o 11:52, Bugii napisał:

No to bugaj sobie pojechał po bandzie, ale co sie dziwic, cedrop też z ceną leci a rolnicy którzy nie mają gdzie suszyć i przechowywać oddadzą i za tyle. :o

 

To po kiego ch... sieją kuku, żeby oddawać za darmo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197
człowiek na żadnej uprawie nie umie wyjść na Plus,zawsze cos. kiedyś hodowali dwie lochy i kasy w brut....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A ja dostałem już 3ciego smsa z rudna koło parczewa 420 za 30% w skupie, a 390 odbiór do 100km od skupu, ale chyba i tak wysusze może na tym wygram, a może nie, czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Duzo oddaje bo po pierwsze maja dosyc czekania a po drugie wiekszosc skupow ma kolejki na zapisy i wez tu sie umow, zalatw transport i kombajn w jeden czas. Znajomy mial kombajn na polu i w skupie ugadany na godzine ze tyle i tyle dostarczy .  Najal do transportu  ciagnik i prawie 30 ton na raz zabral a ze skup blisko to mial zdazyc obrocic. Pojechal a tam dwa  ciągniki przed nim bo nie zdazyli wysuszyc i 3 godziny czekal a kombajn odjechal bo  nie bedzoe czekal tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

W ostatniej gazetce Agroloku jest reklama ich nowej suszarni zlokalizowanej w Osieku w powiecie brodnickim.  Handlowaliście już z nimi?  Chwalą się ,  że uczciwie badają jakość. Jak to wygląda w rzeczywistości? Ile teraz płacą i czy podpisują kontrakty? Jak wygląda sprawa w przypadku ich transportu: cena, terminy itepe? Ten sezon już mam praktycznie zamknięty, zostało pół hektara QQ na najgorszych bagnach, ale chciałbym się zorientować na przyszłość. Interesuje mnie jeszcze, ile potrącają na zanieczyszczenia i jaka jest zawartość DON-ów w takim roku jak ten.

A swoją drogą, to na tamtym terenie jest zdrowa konkurencja o surowiec, bo przecież Cedrob ma suszarnię w Rypinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

Jeśli nie jestes vatowcem to spokojnie możesz sprzedawac ale jeśli na vacie jesteś to jest możliwe że troszkę dłużej będziesz musiał poczekać na kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

A u nas zmowa cenowa po 350 większość oraz 370zł i jeszcze wilgotność zawyżają.Do tego Wożniaka mam 100km ,ciągnikiem nie pojadę.Kiedyś pojechaliśmy taką trasę zetorem 7211 a teraz jest forterra ale to daleko.

Edytowano przez krzysztofz14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
20 godzin temu, farmerss34 napisał:

ja sprzedałem po 413zł+vat przy wilgot. 30-32 % w kontrakcie

gdzie miales taka cene na mokra 413 to cena netto tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj