Polecane posty

szymek85    18
22 godziny temu, magnum123 napisał:

Prawda to że Wożniak płaci za kukurydze 440 netto, bo na cenniku sa troche inne ceny?

Sprzedawałem w czwartek i cena taka jak w cenniku 420 netto do 30.5 wilgotność. Powyżej za każdy 0.1 % 1.2 zł z ceny lub jak suchsza to dodają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

U nas ceny na dzis. 380 netto ampol merol ale trzeba sie umawiać.  gorzelnia placi 360 netto kasa w 3 dni. Wjezdzasz kipujesz i nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek85    18
43 minuty temu, krzysztofz14 napisał:

A wilgotność dobrze mierzą .to jest cena bez kontraktu?

Cena bez kontraktu a co do wilgotności nie mam porównania bo nie sprawdzałem nigdzie indziej. Moja złapała się bez potrąceń lub z dopłatą. Wszystko oscylowało od 29.3 do 30.4. 

Tu masz aktualny cennik http://fdw.pl/pl/skup-zboz

Edytowano przez szymek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    837

U Woźniaka zawsze +3% na wilgotności. Na trzech innych skupach wilgotność +/- 0,5%. Tyle ton więc na czymś dodatkowo muszą zarobić, a na kim innym jak nie na chłopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Wczoraj wyciachana qq odmiana farmezzo wilg. 34.5 srednio. Dala sr. 13.75 tony z ha. Przede mna mlocili u kolesia co mial glejta na ziarno zasiane i dala mu 6 ton z ha i 40 wilg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jakie opinie macie o firmie Sako Jabłonna, k Lublina, chcę sprzedać im kukurydzę mokrą, równorzędni partnerzy do handlu czy liczyć się z tym że przytną mnie na wilgotności?

 

Oferują na dziś dzień 390zł netto przy 30%


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roart    2
8 godzin temu, Mathieu92 napisał:

Jakie opinie macie o firmie Sako Jabłonna, k Lublina, chcę sprzedać im kukurydzę mokrą, równorzędni partnerzy do handlu czy liczyć się z tym że przytną mnie na wilgotności?

 

Oferują na dziś dzień 390zł netto przy 30%

z tego co wiem to kukurydzę dostarczają do wipasz w Międzyrzec Podlaski tam cena 400 netto oni pewnie mają z 20-30 zł więcej czyli 430 dowóz pewnie jakieś 20zl tona więc zadaj sobie pytanie czy za max 20 zł zysku na tonie to im się opłaca. Jeżeli chodzi o kasę to nie będzie problemu. Zadzwoń jeszcze do firmy solarcorn w krzczonowie oni kupują mokrą  i suszą. Kolega im sprzedawał w tamtym roku i był zadowolony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

W Solarcornie po 380 netto a mam jeszcze dalej niż do Saka najbliżej Kukuryka w Krężnicy który za tą samą kasę kupuje, chyba zdecyduje się do Wipaszu pchać.


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dzis ruch na polach,walą kukurydze na całego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Zaczyna się ostry zjazd w dół, cena na Kujawach za 30% to już tylko 370 brutto... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Towaru przybywa to i cena w dół... Popyt i podaż, a do tego często zmowa.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzazuza    9

Witam 

Kukurydza mokra - firma Nowiński skup w Kuśnierzu  33,9  % , ta sama próbka  ziarna -  30,8% w firmie Bio Agro Chem  Małachowo .  532 457 236   telefon  w razie czego do nich . 

To jest przykład na to , żeby uważać na oszustów . Podajcie dalej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jaki zjazd cen?

Pod sokołowem podl. jeden w październiku wyskoczył z ceną 380 zł/t a teraz patrzę już ma 420 zł/t

Wipasz Międzyrzec przed żniwami zapowiadał się po 380 zł/t teraz na 400 zł/t. Jak towaru będzie miał mało może jeszcze podniesie.

Jakiś handlarz z pod parczewa zabiera po 420 zł/t i wiezie na kontrakt do wipaszu.

 

A ty @zuza to nie podawaj do siebie nr tel, tylko wyskocz ze stawką 500 zł/t wykup kukurydzę z 3 woj. i za 2 miesiące to ty będzie dyktować warunki dla paszarni, a nie one tobie.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzazuza    9

żal mi ciebie damianzbr.....Jarasz się ceną ale , że ciebie rąbią na wilgotności to już nie ważne . Ludzie wolą się sami  oszukiwać , dlatego tak chętnie kupują skręcane samochody.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Cargill Dobrzelin płacił 380zł netto. +- 10zł/t%. Na razie skup wstrzymany.

Myśleliście co zrobić z kuku z zalanych pól? Skosić na mrozie pewnie się uda, ale gdzie to sprzedać w grudniu bądź styczniu? Jak wygląda wtedy jakość ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Mi zostało 0,5 ha na mrozy i myślę że takich będzie więcej więc suszarnie chyba odpalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    218

do zimy w tych warunkach to kuku będzie do zaorania , już jest sporo plantacji porażone od dołu grzybami , a nawet  u mnie znalazłem kilka kolb porośnięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

@grzeskw75

Też na to liczę. Generalnie kolejny problem na głowie.
 

@farmerss34

Mówisz o oraniu, ale najpierw trzeba to rozdrobnić. Masz pomysł czym?

U mnie w wiekszosci nie jest połamana. Na kolbach miejscami nalot z grzybni. Tam gdzie nie ogrodzone pastuchem zaczyna grasować zwierzyna. Może jednak uda się ją skosić, nadają przymrozki. Oby tylko śnieg nie przywalił tego.

Przy tych cenach i problemach pogodowych coraz częściej myślę o zarzuceniu tej uprawy. Duże nakłady a zysk to w ostatnich latach słabiutki. Tylko co tu siać na torfach?

Wipasz Koło 350 zł netto. Cargiill Dobrzelin 380zł netto. Cedrob 400zł netto. Straszne rozbieżności cen w centrum Polski.

 

 

 

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj