Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamk    14

Dokładnie jak piszesz jak poszedłem w sierpniu to było 5 wniosków ale rozrosło się we wrześniu do 200 wiadomo za rok wybory ;)

 

Dotyczy tylko rolników poszkodowanych przez nawałnicę 11-12 sierpnia

 

 

Panowie a co Wy zfłaszacie i po co? Po odszkodowania? pod dotacje na kleski?


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

W rejonach gdzie byla nawalnica w sierpniu arumr bedzie wyplacac 1000 albo 500 zl jezeli nie bylo ubezpieczone conajmniej 50 procent upraw. Do tego do 10 000 tys za uszkodzony budynek. Do wniosku jest potrzebny protokol komisji powolanej przez wojewode. Wiadomo ze jak sie ma protokol to mozna pozniej starac sie o kredyt preferencyjny umozenie podatku i czynszu za dzierzawe z KOWR=u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Cedrob kontrakt 400 netto / 30%. Jutro zadzwonię i popytam ile płacą inni. 

Kukurydzy dużo ale nikt nie tnie bo woda na polach. 

 

Edit.

Północne Mazowsze. 

Edytowano przez mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kosili ostatnio u sąsiada to po 400 netto a powyżej 50,ton transport gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

to zalezy jakie pola u mnie sucho ale dalej topia sie kombajny tylko ze jeszcze wilgotnosc powyzej 30% i nie tne . cena idzie do gory a mysle ze 20% zasiewow zostanie do mrozow a nawet do nowego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam Kuj-pom moja poszła 380 netto miała 35%  minus 12zł za każdy procent  , plon 14,7 z ha miałem tylko hektar ale nie żałuję że się pospieszyłem patrząc na pogodę.Pozdrawiam i życzę słonecznej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

Wczoraj tj.sobota sprzedana za 400 za 30%. Moja miala 34 więc po 360 wyszla nie licząc tego co bylo w kontrakcie. Sprzedane do Wawrzyniaka w Tursku pow.pleszewski wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak oni podają cenę na miejscu. Jak sam pojedziesz to się wystoisz ze 24h, chyba że traktorem bo ponoć traktory mają pierwszeństwo.

A jak ich transport to się nie możesz doczekać auta ze 2 tyg. i drogo sobie liczą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj