Polecane posty

Murphys    152

to nie lepiej oplaci sie suszyc wieksze ilosci ? czy ktos wyszedl na minus suszac kukurydze nizeli na mokro ja sprzedał ?

 

Tez trzeba miec to gdzie przechowac rozsadne ceny na QQ sie zaczynaja od lutego. Jak ogarne wiekszy magazyn to bede suszyl u wujka ;). Jeszcze musisz doliczyc strate masy na suszeniu, u nas jest duzo kukurydzy w tym roku i w okolicach tak samo. A qq piekna wszedzie.

Nie chce powtorki z tamtego roku gdzie jedna partia mi wyszla 294zl brutto a druga 315zl. Lepiej za te 375zl netto i spac spokojnie. Przy 15-18t mokrej na dobrych kawalkach ta cena daje realny zysk ;)

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podpisalem  na 100ton, 375 netto przy 30% wipasz zadabrowie, bede odstawial tirem. Przy 22% wilgotnosci cos 430 netto wychodzi

o zdrożała bo oferowali 370 przy 30% czyli brak chentnych na te cenę bo tem agro oferował wtedy 390 neto i sami zabierają a do wipaszu trzeba samemu dowieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Podpisalem  na 100ton, 375 netto przy 30% wipasz zadabrowie, bede odstawial tirem. Przy 22% wilgotnosci cos 430 netto wychodzi

A to już wiesz że będzie miała 22 % ? Moim zdaniem w tym roku taka wilgotność to marzenie, siewy opóźnione, wschody opóźnione, nie ma bata że na wilg się to nie odbije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Tylko mowie ile wychodzi ;) W tamtym roku u nas co drugi dzien padalo i sialem pozniej niz w tym roku i miala 28.7% przy odstawie. Jeszcze wyzej 30% nie mialem jak sialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

W tamtym roku dawalem 220kg/ha mocznika bez odzywek i 200kg yarey corn.

W tym roku

2x odzywka gdzie niegdzie 3x

320kg/ha mocznika

i 400kg ultry 5 w podsiewacz. Wiec mozliwe ze i w tym roku bede mial wyzej 30%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja 150 potasu 180 fosforu i 200 mocznika i na dzien dzisiejszy qq jest czarna i ladnie rosnie. Chociaz u niektorych w moim rejonie słabo wyglada bladozolta i miejscami rzadka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

Ziarn-Pol z Kwidzyna płaci 430 zł za mokrą odbiór z gospodarstwa. 

kontakt 665815700

Edytowano przez swiety77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Tez trzeba miec to gdzie przechowac rozsadne ceny na QQ sie zaczynaja od lutego. Jak ogarne wiekszy magazyn to bede suszyl u wujka ;). Jeszcze musisz doliczyc strate masy na suszeniu, u nas jest duzo kukurydzy w tym roku i w okolicach tak samo. A qq piekna wszedzie.

Nie chce powtorki z tamtego roku gdzie jedna partia mi wyszla 294zl brutto a druga 315zl. Lepiej za te 375zl netto i spac spokojnie. Przy 15-18t mokrej na dobrych kawalkach ta cena daje realny zysk ;)

 

to co ty stosujesz pod kukurydze ? jaka odmiana i jaka ziemia ze ci kukurydza sypie 15 18 ton w tamtym roku u nas na wsi u jednego na czarnoziemie 12 ton z ha sypala i byla rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

15-18 ale zależy jaka wilgotność. Bo może 40% miała

ja miałem 15,5 tony przy 28,5% wilgotności na 5 klasie. Qq w 4 letniej monokulturze i nawożenie od paru lat tylko kurzak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

W jakiej dawce dajesz kurzak, że zaspokaja potrzeby kukurydzy?.

Co do plonów to niektórzy mają te 15-18 ton, ale to na jednym kawałku, a uzyskanie średniej z np 100 ha na poziomie 15 ton to chyba cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

W jakiej dawce dajesz kurzak, że zaspokaja potrzeby kukurydzy?.

Co do plonów to niektórzy mają te 15-18 ton, ale to na jednym kawałku, a uzyskanie średniej z np 100 ha na poziomie 15 ton to chyba cud.

Ja mam 10ha, tylko jeden kawalek wyglada gorzej ale juz nadrabia wiec mysle ze te 15ton peknie w tamtym roku przy skromnym nawozeniu i bez odzywek 12.5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

o zdrożała bo oferowali 370 przy 30% czyli brak chentnych na te cenę bo tem agro oferował wtedy 390 neto i sami zabierają a do wipaszu trzeba samemu dowieść

MI niedawno (pisałem kilka postów wyżej) mówiła 400netto, ale mam tylko 4,5ha  to nie osiągnę pułapu 100 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Na pewno w tym roku rekordowych plonów nie będzie.Kukurydza póżno siana,słabo powschodziła,cały czas zimno nie rośnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

W jakiej dawce dajesz kurzak, że zaspokaja potrzeby kukurydzy?.

Co do plonów to niektórzy mają te 15-18 ton, ale to na jednym kawałku, a uzyskanie średniej z np 100 ha na poziomie 15 ton to chyba cud.

 

20 ton/ha. Kurzak od brojlera a nie nioski. Dodatkowo resztki pożniwne zostawiają tyle co 30 ton obornika

 

U mnie kukurydza nie jest opóźniona względem poprzednich lat. Ale byłem w ostatni weekend w Poznaniu i Wrocławiu to są różne. Czym lepsza ziemia tym gorsza kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a co dajesz na rozklad slomy?? ja stosowalem w tamtym roku bactisloma ale nie wiem czy jest rezultat bo ten rok zanosi sie urodzajny....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ciężki temat, AWW Wawrzyniak daje 420 netto na kontrakcie , u nas niby kukurydze się ładnie wyrobiły i za dużej straty do poprzednich lat nie ma, o ile w ogóle jakaś jest. Jednak z tego co piszecie różnie to w skali kraju wygląda, i teraz mam mętlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

U nas ceny już spadły na 400, a myślę że jak się pogoda utrzyma to jeszcze spadną. W w tym roku nie brakuje, kukurydze opóźnienia nadrobiły z siewów, i szykuje się na rekord plonu. A jak sytuacja wygląda u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

 

Ziarn-Pol ceny na kuj-pom

 

Rzepak 1530 - 1550 zł/netto

pszenica 14 700-710 zł/netto

pszenica 12,5 640-660 zł/netto

kukurydza mokra 420 zł/netto

Kukurydza sucha 600 zł/netto

 

Możliwość odbioru z gosp oraz dowozu do elewatora koło Chełmna powiat Chełmiński. 

 

tel 665815700

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

qq bedzie droga, ale we wrzesniu, bo są duże opóznienia w rozwoju. Pózniej na pewno cena spadnie gwałtownie i trzeba będzie czekać do sierpnia ze sprzedażą suchej. Obecnie 720 netto i całują w rękę jeżeli będzie większa partia towaru. Parę miesięcy wczesniej to z łąską dawali 600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj