Polecane posty

icek1    179

podpisany kontrakt na nowe zbiory 310 plus wat za 30 % myślę iż to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

310 zł ? to po ile u was teraz była w żniwa ? ja osobiście za takie pieniądze to nawet bym nie chciał słuchać o kontrakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

podpisany kontrakt na nowe zbiory 310 plus wat za 30 % myślę iż to dobra cena

 

Chyba żartujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

ppiotr i inni użytkownicy, trolli piszących podejrzane teksty typu podpisałem kontrakt po 250 zł rok do przodu po prostu nie zauważajcie i nie odpisujcie, bo nie mając co robić, cieszą się jak ktoś poświęci im trochę uwagi i spanikowany odpisze. A on myśli że jest mądrzejszy od innych, bo sprytniejszy. Jak już, to piszcie, że odkupicie po 350 zł jego kontrakt i jeszcze transport załatwicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

nie oplaca suszyc kukurydzy jezeli mokra po 400 netto a sucha po 620 netto jakby nie liczyc jestes w plecy  np

 

10 ton z ha mokrej 30% po 400 zl= 4000 zl netto

suchej bedziesz mial z 8 ton po wysuszeniu do 12 %

8*620=4960 zl

 

roznica 960 zl netto a gdzie koszt suszenie dowozu na suszarnie przeladunku czekania na cene itd zbyt wiele na tym nie zarobisz o ile cos zarobisz....

 

jak w ubieglym sezonie podpisalem umowe na mokra po 440 netto odliczyc koszt dowozu zostaje 440 brutto bo nie jestem na vacie dla mnie zle nie jest srednia wydajnosc 13 ton wilgotnosc srednia 32 % szybki temat kasa na koncie i malo roboty przez 3 sezony suszylem i czekalem na lepsza kase za kuku ale nie ma to przyszlosci przy obecnej sytuacji.

 

Inny temat jak ktos ma duzo tej kukurydzy swoja suszarnie kapital zeby czekac do czerwca na cene kukurydzy suchej wtedy na pewno cos tam zostanie ale nie ma pewnosci tak naprawde ile

 

kasa byla za kukurydzy sucha pare lat temu jak sprzedawalem w maju po 920 brutto mozna bylo sie bawic w suszenie przechowanie itd.

 

400 złt o dostalem przy 24 procentach bo jakby miala 30 % to bym dostal 350 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Kukurydza zbiory 2017 420netto 30%, jeżeli nasiona i środki na chwasty od nich to 430netto (2/3 podpisane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

kolego warchest : nie miales umowy to nizsza cena u mnie w zniwa kukurydziane placili po 300 zl netto wie zaden to interes lepiej sobie prosa zasiac wyjdzie chyba lepiej mniejsze ryzyko i naklady

 

a co do prob robionych na zakladach niestety roznie to bywa ale wilgonosciomierze ktore posiadamy nie sa miarodajne do mokrej kukurydzy kazdy pokazuje inaczej poza tym przy probie w laboratorium robi sie to inaczej i na pewno dokladniej . druga sprawa ze przy probach trzeba miec trohe szczescia loteria raz lepiej raz gorzej no i duzo zalezy od odmiany i nawozenia

 

propozycja na mokra kukurydze 430 netto z dowozem bioagra cena srednia rok temu o tej porze proponowali 450 zl

moim zdaniem moze byc lepiej bo raczej bedzie mniej kukurydzy niz rok temu duzo ludzi zrezygnuje bo w zniwa byla slaba cena na mokra kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

po ile opłaca się podpisać kontrakt na kukurydzę mokrą 30% z nowych zbiorów koszt wyprodukowania 1 tony po uwzględnieniu dopłaty bezpośredniej wyniesie 110 zł za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

po ile opłaca się podpisać kontrakt na kukurydzę mokrą 30% z nowych zbiorów koszt wyprodukowania 1 tony po uwzględnieniu dopłaty bezpośredniej wyniesie 110 zł za tone

 

Jaki wpływ na koszt produkcji mają dopłaty? na dochód tak ale na koszt?, Należy też zadać pytanie ile przy takich kosztach jesteś wstanie zebrać ton z hektara? Bo jeżeli zbierzesz 10 ton przy takich kosztach (1100zł) to i cena 300zł/tone daje niezły zysk. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

koszta 2 tys minus 0,9 tys dopłaty daje 1,1 tys na ha Przecież dopłaty są wypłacane w celu zmniejszenia kosztów produkcji a tak de fakto poprzez rolnika finansują producentów srodków do produkcji rolnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

2 tys to tylko u anetki i alexandra. Anetka orze końmi, a kosi sierpem. Łodyga po łodydze. Wtedy jej wyjdzie uprawa te 2 tys łącznie z nawożeniem :D . Za krus i podatki płaci jej wujek Bolek, a sieje ręcznie, żeby zmieścić się w tych dwóch tysiącach. Ludzie po raz kolejny piszę, nie odpisujcie, bo się trolle cieszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

2 tys to naklad bez uprawy pod kukurydze siewu kukurydzy zbioru kukurydzy i twojej pracy. 2 tys to naklad na nawozy nasiona opryski odzywki zeby cos sensownego z tego wyroslo

 

ja nie wiem jak ktos wyliczyc ze 1 tona to 110 zl niby w jaki sposob? i skad pewnosc ile bedzie ton? a jak bedzie 6 bo suchy rok? no najlepiej jak bedzie pod 20scia to wtedy 1 tona wyjdzie kolo 60 zl....

 

chetnie bym poznal recepture jak za 110 zl wyprodukowac 1 tone kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w tym roku mnie wyszła 150zł tona mokrej. Ale plon 15,5 a łączne koszty 2300. Nie mam dopłat.

To był rekordowy rok. Zazwyczaj nakład 3-3,2 tyś a plon 10-12 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

u mnie to w tym roku wyszło 140 zł na tonę a jak odjąć dopłaty bezpośrednie/wyrównawcze/ to dużo mniej więc zysk pozwala bardzo dobrze prosperować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jakiś czas temu w telewizji jakiś mądrala powiedział że rolnicy mają dopłaty to produkty powinni oddawać za darmo :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Takiemu mądrali trzeba powiedzieć, że jak pracuje u kogoś na etacie i otrzymuje pensje, to niech z niej opłaci sobie ubezpieczenie, bo niby dlaczego pracodawca ma za niego płacić. Jemu się należy, bo "ciężko pracuje". Ja na pewno takiego nieroba bym do pracy nie zatrudnił, albo dał mu tyle a ile zasługuje w stosunku do tego co robi, czyli ok. 5 zł/h brutto :D . Następnie oddałbym mu dopłatę i kazał wszystko w polu obrobić i pozapłacać, łącznie z tym co by po drodze zepsuł.

Saszeta na czym oszczędziłeś w tym roku w stosunku do lat poprzednich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

10 ton kurzaka mniej na hektar i żadnych dolistnych. Zamiast droższych herbicydów to tańsze polskie odpowiedniki. Nasiona lg3258 wyszły taniej niż odmiany które wcześniej siałem.

No i jak trzeba było to podlewanie szło. W tym roku niepotrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasko1993    11

miałem 2 lata lg 3258 ale jakoś mnie nie przekonała na słabszych glebach, albo inaczej, na glebie w gorszej kulturze (dzierżawy) :D 

lepiej przy niej spisywała się Syngiena Gitago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja zauważyłem, że na polu gdzie miała być jarka i gdzie nawozenie fosforowo potasowe zostało zmniejszone o połowę w stosunku do qq, to plon nie odbiegał za bardzo od najlepszych działek. Z kolei gdzie poszedł tylko mocznik w ilości 300kg/ha, a pole trochę zaniedbane, to plon wyniósł 12,5 t/ha przy 22 wilgotności. Ciekawe czy w tym roku to zasobność gleb miała decydujące znaczenie w plonowaniu qq. Zauważyłem też że w tym roku rzadsze i na oko słabiej wyglądające pszenice również lepiej plonowały.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj