Polecane posty

Gość   
Gość

600 netto, granica maz/lub w ilościach 24t. W detalu na worki po 700 do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gkf    0

Witam. Ktoś może polecić firmę , która daje w miarę korzystne ceny kukurydzy ze Świętokrzyskiego czy Mazowsza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shrek    1

Panowie wczoraj widzialem jak młucili / kosili jeszcze kukurydzę na ziarno ;) i moje pytanko z takim ziarnem jest wszystko oki ?? Jak ja porządnie zmrozilo i przewialo??
P.s. i ponoc raz udalo im sie ulgnac

Edytowano przez shrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie ziarno to jedynie na % bo mykotoksyn tam że hoho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pojawiły się już propozycje kontraktów mokrej kukurydzy 2017?? Jakie macie ceny?

U mnie w najbliższym punkcie kontrakt na nowe zbiory obecnie 400+ Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no to zakładajac przy dzisiejszej cenie kukurydzy zalozmy 620 plus vat i przykladowo 400 plus vat mokra to opłaca sie suszyc kukurydze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 400 odejmij transport oraz oszukane potrącenia, to tak opłaca się. Chyba że mieszkasz obok skupu i kukurydzę mokrą na 26% liczą ci 24% zamiast 30% wtedy można rozważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

nie oplaca suszyc kukurydzy jezeli mokra po 400 netto a sucha po 620 netto jakby nie liczyc jestes w plecy  np

 

10 ton z ha mokrej 30% po 400 zl= 4000 zl netto

suchej bedziesz mial z 8 ton po wysuszeniu do 12 %

8*620=4960 zl

 

roznica 960 zl netto a gdzie koszt suszenie dowozu na suszarnie przeladunku czekania na cene itd zbyt wiele na tym nie zarobisz o ile cos zarobisz....

 

jak w ubieglym sezonie podpisalem umowe na mokra po 440 netto odliczyc koszt dowozu zostaje 440 brutto bo nie jestem na vacie dla mnie zle nie jest srednia wydajnosc 13 ton wilgotnosc srednia 32 % szybki temat kasa na koncie i malo roboty przez 3 sezony suszylem i czekalem na lepsza kase za kuku ale nie ma to przyszlosci przy obecnej sytuacji.

 

Inny temat jak ktos ma duzo tej kukurydzy swoja suszarnie kapital zeby czekac do czerwca na cene kukurydzy suchej wtedy na pewno cos tam zostanie ale nie ma pewnosci tak naprawde ile

 

kasa byla za kukurydzy sucha pare lat temu jak sprzedawalem w maju po 920 brutto mozna bylo sie bawic w suszenie przechowanie itd.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Dolicz jak napisał damianzbr potrącenia rzędu 5 procent na twoją niekorzyść. Wszyscy skupujący oszukują, sory prawie wszyscy, bo w tym roku wioząc resztówki do jednej firmy pierwszy raz zgadzały się pomiary z mojego wilgotnościomierza i firmy skupującej. A tak zawsze 3-5 procent na ich korzyść.

Firma Złoty Kłos z Głubczyc. Jeszcze lepsze wałki są jak są mrozy i sucha qq naciągnie ze 2 procent i potem potrącenia, bo za wilgotna:D, a jak się da do temp pokojowej to zaraz wilgotność spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj