Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaj    103

Tak skupuje po tyle, a ja również po takiej cenie kupiłem kukurydzę. Trochę źle to napisałem


Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Każdy kupuje po tyle, po ile sprzedający godzi się sprzedać. Gdyby sprzedajacy nie sprzedawal po 300 zl, wczesniej czy pozniej zniknelyby oferty kupna po takiej cenie. Jednak, ze sprzedajacych nie brakuje, jest jak jest.
U mnie na gotowo z vatem i procentami wyszlo 470 zl/t.
Plon z ha z oryginalnej jednostki nasion 10.800 kg,
plon w przeliczeniu na ha z nasion własnych z kolby 10.400 kg. W przyszłym roku tradycyjnie jedna jednostka na rozmnozenie, reszta swoje nasiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Tak kolego, robię tak od kilku lat, nie widzę sensu płacić po blisko 600 zł za oryginalne nasiona, skoro na własnych jest praktycznie taki sam lub plon.
Zrywam kolby przed koszeniem, wrzucam na strych gdzie sie dosuszają, wiosną przed siewem dłubanie, zaprawianie i nasiona jak oryginał. W tym roku plon był minimalnie lepszy z oryginału (ok 400kg/t), jednak 2 i 3 lata temu nie było żadnej różnicy między oryginałem a wlasną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lulak jaki areał obsiewasz takimi swoimi nasionami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Zaprawiam Vitavaxem.
Sieje niedużo, co roku ok. 4-6 ha.
Znajomy z sąsiedniej wioski obsiewa ponad 30 ha, większość również swoimi nasionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Kiedys sialem znajomemu jego kukurydze tyle ze zaprawiona. Radzilem mu zeby posial kwalifikat ale sie uparl. Przez 2 lata tak sial i kukurydza byla nawet ladna. W tym roku posialem mu kwalifikat. Nie wzeszlo mu jakies 30 procent i przesiewal. Moze to tylko przypadek ale kumpel sie smial ze jednak warto swoja siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cedrob na listopad podniósł z 350 na 370 netto i +/- 13 zł za%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Co rok by mieć zawsze świeże nasiona kupuje jedną jednostkę i w ten sposób z niej pozyskuje ziarno. W tym roku kupiłem p8400, tak więc w przyszłym roku będę miał głównie tę odmianę, a hektar z oryginału zakupionego wiosną pprzyszłego roku.

Edytowano przez lulak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
welwos29    14

p8400 to przysmak dzików i bażantów, u mnie z tego właśnie pioniera p8400 nic nie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Znacie jakiegoś konkurencyjnego odbiorcę na kuku, najbardziej mnie interesuje okolice Lubelskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smertin    80

Jakie ceny na kukurydze mokrą w Śląskim? Studzionka Świerkot - 280 + 6zł/1%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja kosiłem 9 listopada. Średnio 10 t/ha przy wilgotności 21,3% na V klasie. 350 zł/netto przy 30%. +- 6zł/t%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

koszenie wczoraj średnio 15,4t/ha wilgotność 27%. Całkowity nakład w tym roku od uprawy do wrzucenia w suszarnię 2,3 tyś/ha :) . Pewnie długo tego nie powtórzę :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Spróbuje metode lulaka, ale z małą modyfikacją. Jako że kombajn pogubił dosyć dużo kolb, to ubiegne dziki i zostaną one przeznaczone na nasiona w przyszłym roku :). Znacie jakieś inne zaprawy oprócz vitavaxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

U NAS W MAŁOPOLSCE TO POMAZYC O TAKIEJ WILGOTNOSCI NAJMNIE MAJA PO 32% A WCZORAJSZA MIAŁA 39% PO MROZIE -10 MASAKRA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

39%?! Jaka to była odmiana? Dobrze się wymłacała? U mnie największą wilgotność (29%) miała Subito na ekstremalnych piachach. Była późna, bo w czasie suszy nie zdążyła jeszcze wypuścić wiechy i po lipcowych deszczach zaczęła dopiero normalny wzrost. Zauważyłem też porastanie ziarna na dole stojących kolb, ale u nas przez cały październik padało. 

A co do pomiarów wilgotności to po tych długotrwałych deszczach wilgotnościomierze bez opcji mielenia ziarna, przeważnie używane na skupach, zawyżały pomiar o 1,5 do 2% w stosunku do wilgotnościomierzy mielących :D  :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

najlepszy wilgotnościomierz to piekarnik :) . Od paru lat tak sprawdzam i się zawsze zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Vitavax to zaprawa przeciwgrzybowa. Inni zaprawiają Maxim FS. W pokoleniu F2 może i plon nieznacznie mniejszy, ale w każdym kolejnym na pewno będzie znacznie niższy. 600 zł za jednostkę, jakby tańszych nie było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj