Polecane posty

Piechu    43

Wiem ze waga spadnie wiecej. Chodzilo mi o to iz przez wzglad na to iz firmy doplacaja tylko do 25 procent przy nizszej wilgotnosci rolnik traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Wiem ze waga spadnie wiecej. Chodzilo mi o to iz przez wzglad na to iz firmy doplacaja tylko do 25 procent przy nizszej wilgotnosci rolnik traci.

 

ponizej 25 ^% cena sie nie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Większość firm dopłaca tylko do 25 %. Potem cena bez zmian. W tym roku cena spadła z 50 zł na tonie to każdy na czekaniu jest w plecy i żaden kalkulator nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

ile u was za suszenie?

8-10 zł za 1% wilgotności w 1 tonie ziarna. Przeciętnie trzeba liczyć 12% zbicia, to jest około 120 zł/t. Ale i tak się opłaca, znajomy sprzedał w lipcu suchą qq po 720zł ...

 

Kaszlak- a co powiesz na jęczmień jary który sprzedawałem w dwóch partiach. Jedna po 450 druga po 430? Niestety podkarpacie jest piękną krainą, ale blisko upa-dliny. To jest tragedia. Wszystko z tamtąd ciągnął, ale o jakości nikt nie sprawdza. Nie dalej jak tydzień temu nawieźli jakiegoś syfu do okolicznego młyna to stał kilka dni, bo musieli cały czyscić jak to przepuścili przez walce... U mnie QQ też nie da się kosić przez najbliższy tydzień bo dolało ostro.

Wiem że Podkarpacie piękne, moja narzeczona stamtąd pochodzi. Tylko rolnictwo wciąż bardzo rozdrobnione, wystarczy porównać średnią wielkość gospodarstwa u Was a w Opolskim. Ale rolnictwo musi istnieć wszędzie ...

 

Kaszlak wiadomo już od dawna, że chłop jest wykorzystywany, bo tylko ponarzeka i tyle w jego działaniu na rzecz poprawy własnej sytuacji. Sprzedać i tak musi, dlatego wszyscy się cieszą oprócz niego po zbiorach, im lepsze tym handlarze więcej zarobią, a chłop się ponaprzerzuca i więcej paliwa straci w transporcie, potem zapłaci podatek do gminy i cię cieszy że tak mało do krusu trzeba oddać. Zmowa cenowa jest na pewno w naszym rejonie(powiat głubczycki). Od dłuższego czasu jest u nas tak, że cenę mokrej w porównaniu do suchej ustala się na tyle atrakcyjną dla chłopa, żeby nie suszył i oddał ją po kosztach do skupu. Jak sam wiesz skupów u nas jest kilkanaście. Wystarczy zobaczyć jak prosperują, żeby stwierdzić kto zarabia najlepiej na rolnictwie. Podejrzewam że za niedługo coś ruszy do góry, bo kapitał zachodni będzie chciał ugrać coś na maszynach, kóre będzie pchał do m.in do Polski w ramach nowej modernizacji. Chłop wezmie kredyt i wszyscy będą zadowoleni :D

Ktoś mądrze parę dni temu napisał, nie wiem czy nawet nie Ty kolego, że kto chce mieć dobrą kasę z uprawy qq to albo wiosną kontrakt na te min. 400 zł netto albo jesienią suszenie i w magazyn.

 

Ktos tu pisal wczesniej, ze jakis akupujacy "placi" łaskawie 5 zl za kazdy 1%wilgotności mniej od 30. Wiec lepiej sobie policzcie bo wg mnie to nawet tracicie skoro powiedzmy na 10 tonach jest 145 kg straty masy za kazdy % wilgotności. Pozdrawiam i nie oddawajcie za darmo waszej pracy

Racja, tylko wtedy taka qq musiała by mieć równo 30%, bo powyżej tego skup obcina 15 zł za każdy % ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

U nas zaczeli kosić na zierno ale plony takie sobie więc cena podskoczyła do 380 netto za 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i u mnie podskoczyła,cena marna była to krowiarze wykupili dookoła na ccm,wczoraj obok mnie kosił facet sobie do suszenia,działeczka 0,8 ha i na wadze było 8,7t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dzis skoszone 3 ha, 43,5 t na ccm,wilgotność po tych deszczach 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

U nas już zaczynają szukać mokrej kukurydzy i ceny w gore nawet po cichu daja 40 za 30 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Rozumiem.A jak u was plonuje.Ja dopiero będę kosił ale znajomy mówił że wyszło mu między 10-13t z ha zależy na jaki, kawałku młócił.

Moja w sumie też dość ładnie wygląda ale poczekam co pokaże waga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adonis9    0

no w granicach 14-16 ton z ha mokrej o wilgotnoś i 26 %

 

icek1 ładny plon, jaka odmiana i jak gęsto siałeś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Pionier P 8400 i DKC 3790  co 14,5 cm

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Chyba coś się ruszy z cenami, bo wczoraj 2 telefony czy już sprzedałem kukurydzę, a to kontakty z kwietnia, jak próbowałem kontrakt podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Nie zapytałem o cenę, bo swoją sprzedałem na kiszonkę. Ale moim zdaniem, fakt, że sami szukają, gdzie w kwietniu ja musiałem dzwonić i się prosić, jest znaczący. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj