Polecane posty

tomek0808    6

Gdzie płacą po 250 brutto?? :o mi udało sie opchnąć w czwartek po 350 netto. Cena do d..py a sie ciesze jak głupi że nie będe na minusie jak w tamtym roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Niech ktoś tego AlexandraX usunie z forum, bo tych idiotycznych postów nie da się czytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

dzwoniłem do kilku odbiorców kukurydzy mokrej ale ceny jakie mi zaprononowali wprawiły mnie w szok nie będę pisał jakie one były bo bym się naraził co niektórym co myśleli że za mokrą w tym roku dostana np. po 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to jaki sens dla nich byloby zawierać umowy po 400netto jak tu piszą niektórzy skoro można po 250 kupić?co oni niby nie wiedza po ile będzie kukurydza przed sezonem?chcą wywołać panikę żeby nachapać sie teraz taniego ziarna ,bo czuja ze bedzie droższe,spekulanci na to pracują dla tych ku..sów co skupują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

SPRZEDAŻ z 2016-09-24 20:33

  cena:  300.00 PLN kilogram treść ogłoszenia:
Kupię proso kukurydzę MOKRĄ Pszenicę Jęczmień PsEnzyto RZEPAK!!! ogłoszeniodawca:  Fhu adres:  39 województwo/region:  świętokrzyskie telefon:  505XXX XXX pokaż numer

porządny kupiec :D

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

to jaki sens dla nich byloby zawierać umowy po 400netto jak tu piszą niektórzy skoro można po 250 kupić?co oni niby nie wiedza po ile będzie kukurydza przed sezonem?chcą wywołać panikę żeby nachapać sie teraz taniego ziarna ,bo czuja ze bedzie droższe,spekulanci na to pracują dla tych ku..sów co skupują.

bo tez niewiedzą jaka będzie cena, handel  polega na tym ze kupujesz i sprzedajesz z marzą, więc jak podpisują po 400 to na tą kukurydze juz mają kontrakt po 450, oczywiście jakąś część kupują bez kontraktu i liczą na wzrosty Ale to jest 10 do 30% całego skupu

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na podkarpaciu też proponują od 250 do 290 przy 30%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

To się nazywa zmowa cenowa. Przy kukurydzy jest to bardzo klarowne zjawisko. Dziwnym trafem cena kukurydzy suchej osiąga taki poziom, by suszenie mokrej praktycznie nie dawało zysku. Ciekawe jakby piszczały paszarnie jakby rolnicy się zmówili i mniej wyprodukowali? Tyle, że oni wiedzę, że to niemożliwe, a my tańczymy jak nam zagrają. Niesamowity efekt daje najpierw plotka, później fala spadających cen. Im cena szybciej leci - tym więcej chętnych na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Ja też ruszę w tym tygodniu.Wilgotność około 26% ,zobaczę jak przejdzie przez kombajn.Cena 380 netto.

Tak jak kolega Albercik99 pisze:różnica między ceną mokrej a kosztem suszenia i ceną końcową znikoma.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Golpasz ma już cenniki na swojej stronie. I za kontraktowaną 30% płacą 360zł netto. Województwo kuj-pom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Nie wiem jak wam kukurydza sypie ale u nas cudów niema .Wczoraj jak jechałem na agroshow to sporo już wycięte ,wielkich kolejek na skupach nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas nie wiadomo bo jeszcze nikt nie kosi na ziarno,u mnie wilgotnoś na polach dzis od 28 do 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Andrzejewo 30% wilgotności 300netto +8/-10 za %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

cena leci w dól. spadła w ciagu 2 dni z 380 na 330 netto przy 30 %. do tego nie za bardzo kupują to jakies zapisy to nie kupują to zasypani to mogą tyle i tyle ton na dzień kupic. farsa !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj