Polecane posty

michal26    12

Koledzy dajcie jakiś namiar na kogoś co mi odbierze mokrą kukurydzę ze świętokrzyskiego w przystępnej cenie,pierwszy raz siałem i nie mam jeszcze kontaktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Tak się wszyscy zachwycają jakież to będą super plony, ale jak na razie to żadnej rewelacji. U nas w okolicy (wlkp) trzech kosiło, i plony między 10 a 11 t. z ha, mimo że wyglądały na min. 14 t.
Cena 400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

Parę dni temu był jeden przedstawiciel z Agrolok'u to 270-280 za mokrą na Podkarpaciu płacą, szczegółów nie pytałem bo suszymy all. wcześniej kontrakty były po ~380, ceny netto oczywiście

 

 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uważajcie tylko, żeby pojeby nie ściągnęli z ukrainy. Jak czytałem to rok temu więcej zboża przyjechało.do nas niż wyjechało. Na minusie 86 mln a w tym roku będzie jeszcze więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@ bobienka z pola prosto @maniek przy 30% cena 350zl netto plus/minus 1.2zl za 1% wilgotności ja sprzedałem w sobotę a od wczoraj już na zapisy gość bierze @kris odmiana to luidzi z Syngenty (nie wiem czy tak się ja pisze)


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

jest Luigi. Ale to z Caussade.

Syngenta podobnej odmiany do tej podanej nazwy przez ciebie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

U nas podobno 580 netto stała. Opolskie, powiat głubczycki. Za mokrą zaś 400 netto dawali, teraz ma stanieć

Skąd jesteś dokładnie kolego ?? Masz jakieś świeże info co do cen w naszym powiecie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Okolice Głubczyc. Jak na dziś ładne spadki, a twierdzą że jeszcze będą. Myślę że to zmowa skupowa i chcą wykorzystać sytuację że ludzie nie mają gdzie suszyć. Zobaczymy co agroefekt wymyśli, bo na razie nie mają cennika. Mokra 350 netto, sucha 520-530. Zobaczymy tylko jakie będą plony, bo zamiast 15 t o których wszyscy myślą może sie okazać że będzie 11 ton. Ale na moje przeczucie w środku żniw i tak będą dołować cenę żeby się nachapać, a jak na razie qq zielone i sytuacja może być taka, że ciężko będzie zebrać ją  w miarę suchą. Ja suszę i czekam do sierpnia/września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anastasis2    2

Pierwszy raz spotkałem się z sytuacją,że firma skupująca płaci tylko powyżej 25% wilgotności kukurydzy(moja miała 22%).Dla informacji Czej Dag Siniarzewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

od 30% ustala sie cenę podstawową,za każdy 1% poniżej lub powyżej tej wilgotności dodaje sie bądź odejmuje dopłatę do tony ziarna np 15 zł,ale cwaniaki płaca ta kwotę dodatkowa tylko do 25% wilgotnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

w przyszłym roku ci złodzieje s...... ny będą chcieli żeby to im dopłacać za wilgoć !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

A co, sam sobie sprzedasz swoje zbiory?? Ja mam też dylemat, bo nikt mi nie che wysuszyć a lokalny handlarz oferuje "grube" 310 zł netto za tonę. Nie jest to żaden argument żeby resztą płaciła bodaj te 350 ... Najbardziej mnie dziwi przy tych cenach fakt, że ludzie zamiast coraz mniej to coraz więcej za ziemię płacą. Normalnie cud gospodarczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

cena 360-380 netto przy 30. sęk w tym że nikt za bardzo nie chce kupować. mogłem dzis skosić , kombajn wolny przyczepy są tylko co z tego. komu to sprzedac, to zasypani to nie kupją jeszcze to dopiero od wtorku bedą przyjmowac.  i co na przyczepach ma to się ukisić. dziwny ten kraj ,nikomu nic nie potrzebne lepiej sprowadzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Niestety, z kukurydzą już chyba tak będzie że jak nie podpiszesz wiosną/latem w miarę korzystnego kontraktu a nie masz jak wysuszyć i przechować, to lepiej nie siać w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS75    54

Tylko pytanie czy przy obecnej cenie mokrej do suchej jest sens suszenia.

Edytowano przez KRISS75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego jak by ci dawali za mokrą 250 przy 30  za suchą 520 to chyba jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Dlatego jak się niema własnej suszarni i możliwości przechowania to tylko kontrakt jest rozwiązaniem. Ja praktycznie co roku kontraktuje i to wcześniej niż jest zasiana (luty marzec). Jak proponują cenę powyżej 400zł netto to warto już nad taką ceną się pochylić(tym bardziej ze cena pszenicy tez nie rokuje) niż później sprzedawać poniżej kosztów. Jednego roku się zyskuje jednego trochę traci, ale niestety nie da się sprzedać zawsze po najwyższej cenie, dlatego jestem zwolennikiem kontraktów bo wiem ile zarobie i mogę sobie bezpiecznie rozplanować inwestycje a nie czekać co los przyniesie, tym bardziej że każdy potrafi sobie policzy koszty i wie jaka cena daje mu zysk. W tym roku mam zakontraktowane po 450 netto , ale był moment ( jak już miałem podpisaną umowę) że jedna firma dawała 500netto, ale jak to się mówi lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Znowu 2 lata temu miałem podpisane po 400 netto a w żniwa byla po 500 bo nie było kukurydzy, ale i tak przy tej cenie byłem na plus. Z każdym towarem jest tak że jak jest jego duża podaż(żniwa) to niema ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nic dodać nic ująć. Ja jeszcze w połowie lipca mogłem podpisać kontrakt na 410 netto, ale "dobrzy" ludzie odradzali. Że po co się będziesz kłopotał, że te 400 zł na pewno będzie bo w zeszłym roku qq nie było. Teraz Ci sami ludzie nie chcą nawet słyszeć o suszeniu dla mnie, ale może się coś jeszcze załatwi. Suchą złożyć mam gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj