Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hub555    4

Wipasz Koło jeszcze skupu nie rozpoczął a już jedzie z cena w dół 340netto i +- 13zł/t procent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zoxim    13

na początku sierpnia jeszcze można było podpisać kontrakt na mokrą za 500 netto jednak każdy liczył że podejdzie cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

popieram Albercik, kukurydza będzie po ok 450zł netto moge sie założyć

 

 

:huh:  szkoda że się nie założyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aż chce się pracować,takie ceny,a pamiętam jak miesiąc temu w agrobiznesie pier....ili że kukurydza na wagę złota będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie mam ofert zakupu kukurydzy mokrej prosto pod kombajnu po 350 zł brutto bez wzglendu na wilgotność i pytanie czy to dobra oferta

Edytowano przez maniek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

odpowiedz sobie sam ,licz 10t z ha średnio odlicz koszty  uprawy i zbioru,jak dla mnie to słabo zysk maly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

panowie mam ofert zakupu kukurydzy mokrej prosto pod kombajnu po 350 zł brutto bez wzglendu na wilgotność i pytanie czy to dobra oferta

 

jeżeli jesteś z południa kraju  to nie wiem czy dużo więcej weżmiesz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi by sie taki klient przydał,jak bez względu na wilgotność to kosić taką oby kombajnu nie zakleiło

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie kombajnu nie zakleiło a to dopiero przy 35 dobrze się kosi bez start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

doświadczenia nie mam żadnego z uprawa na ziarno,da się jakoś mniej więcej ocenić jakiej wilgotności może być ziarno?jest pomarańczowo szklista i dopiero po uderzeniu młotkiem pęka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Sprzedana wczoraj  wilgotnosć 21,5% -22,4% cena netto 455-447zł/tona, wydajność ok 10-11t z ha


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedana wczoraj  wilgotnosć 21,5% -22,4% cena netto 455-447zł/tona, wydajność ok 10-11t z ha

jaka cena przy 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Panowie, gdzie mozna na podkarpaciu sprzedac mokra kukurydze? ;) mam z 6.5 hektara ladnej, moge tez oddac na kiszonke 2.5m-3.5m, odmiany pioneera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W głowie się nie mieści, że dają wam takie śmieszne ceny. 350-400 zł/t. Pewnie na hurtowni w sprzedaży sucha na paszę będzie dalej po 800-1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich... nie wiem jak to bedzie z mokra kukurydza ale w moim rejonie sa piekne kukurydze a  z obserawcji wiem ze tacy  co siali 60ha w tym roku maja po 120ha nawet, sa i tacy ktorzy nigdy nie siali a po 2, 3 czy 8ha posiali i wygladaja ladnie naprawde ladnie... Podsumowujac agrobiznes swoje a rynek swoje,prywatni sobie radza i zarobek sie liczy ,  z tego co orientowal sie znajomy posrednik skupowy powiedzial ze moze i 250 zl  tona zejsc , wiadomo ze zalezy od wilgotosci ale nie zapowiada sie rozowy rok na kukurydze jak i cale zboza,,, za takie ceny nawet 350zl za mokra  lepiej chyba sprzedac na kiszonke jak dobry klient sie trafi,,, ja sieje tylko 5ha na kiszonke i jedyne co u nas ogranicza bum na kukurydze sa dziki jelenie i serenki:) dlatego nie chce sie wielu jej siac by potem biegac i ogladac ogrodzenia... oby cena byla po 400zl netto tego zycze wszystkim ktorzy maja ziarnowke.. bo z czego zyc jak ceny promocyjne :) kolejnym dobrym pomyslem w polsce moglyby byc biogazownie , gdy bylem w niemczech dwa lata temu tone kukurydzy placili tam 24do 27euro to ladna kasa jakby u nas dali 100zl za tone to przy 50ton z ha  prosili by sie w skupach o surowiec ziarnowy ale nasz kraj tak ogranicza biogazownie i wiatraki ze szkoda gadac, ludzia wszystko przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Na farmerze czytalem dzis artykul ze w UE beda srednie zbiory qq a cen nie ma w PL !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj