Polecane posty

Gość   
Gość

U mnie Ci co wcześnie siali to kuku porażka wschodziła chyba z miesiąc i obsada do kitu więcej jak 5 ton z ha nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Znajomy kolegi przesiewal jakies 20 hektarow ale sial na poczatku kwietnia. Wszystko zalezy od przebiegu pogody. Najlepiej nocny deszcz i w ciagu dnia niezawysoka temperatura. Tak jak pisalem wczesniej iz moj rekord to 19 ton. Kukurydze sialem starym bulgarskim siewnikiem, ktory nie sial zbyt precyzyjnie. Nie dawalem zadnych odzywek tylko i wylacznie herbicyd. Ale przebieg pogody byl idealny no i cena super. U mnie w okolicy kontraktacja ok 360 zl netto. Wiosna mialem propozycje za 420 zl ale musialbym mlocic na TIR-a. Niestety wszystko poszlo w zlym kierunku bo to wolny rynek tzn potrzne firmy decyduja o cenach. Nic nie mozna powiedziec bo jak za tanio to nie sprzedawaj, nie oplaca sie to nie siej. No coz taki ten nasz kraj jest ze decydujaca role ma kapital zagraniczny, ktory mial to "szczescie" iz nasi tam na "gorze" stworzyli im rewelacyjne warunki rozwoju-zerowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas też wolno wschodziła, ale to może i dobrze, bo pozniej były przymrozki. Tydzińn po przymrozkach była już na wierzchu. W jednym miejscu,gdzie siano wczesniej, bez deszczu po siewie - piękne wschody, natomiast gdzie popadał ostry deszcz wschody oceniam na 80-85 procent. I tyczy się to odmiany typu dent, flint lepiej powschodziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

u nas proponują za 30% 250z ł netto

Dobrze, że nie proponują aby im jeszcze dopłacić...
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

250 zl gdzie tu sens siac. Plakac sie chce. Plony zboz niskie cena niska. A za rok jak beda dobre plony to ile beda placic 50 zl. za tone. Wykoncza nas tym wszystkim jak nienerwowo to finansowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u nas proponują za 30% 250z ł netto

a skąd ty jesteś? Albo bajki piszesz, albo ten co proponuje tą cenę nic w tym roku nie kupi.

 

Wiesz, ja mam suszarnie, więc jak by kto chciał mi sprzedać mokrą to chętnie kupię.

 

Moja cena to 150 zl/t 30%. Jak ktoś zainteresowany pisać na PW podam namiary.... :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
QuQurydza    125

<p>damianzbr czy ja dobrze widze napisałeś że płacisz dowiezione  150 zl/t, dobrze się czujesz, czy pomyliłeś cene.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

Deka Trade Wiśniewko 380zł

LechPol Szubin 380zł

Damłyn 380 zł 

Chemirol 380zł 

Wszędzie ceny te same. I teraz co robić, pisać czy sie wstrzymać aż ludzie wykoszą większość na kiszonkę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Wawrzyniak Zbiersk cały czas trzyma 400 zł netto.   Nie wiem jak u was ale u nas na plony kiszonki nie narzekają, a z deszczem u nas było krucho, także zdaje mi się że jakoś dużo ziarnowej kukurydzy nie skoszą na kiszonkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Deka Trade Wiśniewko 380zł

LechPol Szubin 380zł

Damłyn 380 zł 

Chemirol 380zł 

Wszędzie ceny te same. I teraz co robić, pisać czy sie wstrzymać aż ludzie wykoszą większość na kiszonkę??

 

Tak tyle że to cena podstawowa 30% wilgotność a jak co do czego to zrobi się 300 już to przerabiałem na wilgotności pewne firmy robią wałki że ho ho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

staszek131415 które firmy robiły z Tobą takie wałki? warto by ich potencjalni  klienci mieli wzmożoną czujność, pisz konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

4000 zł/ha za ziarnówkę na kiszonkę to dobra cena? Kuku w ładna, średnio ma pewnie z 2,8 m wysokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę mało. Licz cenę ziarna + słomy którą bezpowrotnie sprzedasz z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Opchnąłem na kiszonkę jakby kogoś to interesowało ;) 4000 zł za ha na czysto, moim zdaniem niezły deal. Ciekawe jak się sytuacja potoczy z ziarnówką, trzymam kciuki, żeby była minimum po 500 zł netto. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

icek1 swoim postem tylko potwierdziłeś moją tezę iż: na tym forum ogólnie moderatorów brak i aby przeczytać coś sensownego trzeba przebrnąć przez masę nic nie wnoszących postów.

Gdybyś był spostrzegawczy,  zainteresowany tematem  i posiadał byś podstawowe umiejętności czytania ze zrozumieniem, bądź nie miał kłopotów ze wzrokiem bo tego nie można wykluczyć skoro nie zauważyłeś mojego postu o cenie Wipasz Koło 360netto.

Może dla Ciebie jest to mało sensowna wypowiedź. Udzielasz się tylko w temacie który mało cię interesuje i nie masz w nim nic SENSOWNEGO do powiedzenia. 

pozdrawiam

 

u nas cena podskoczyla do 500 zł netto to jest sensowne tylko  że za suchą

 

Edytowano przez icek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas podobno 580 netto stała. Opolskie, powiat głubczycki. Za mokrą zaś 400 netto dawali, teraz ma stanieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj