Polecane posty

ws71    1826

Był agrotechnikiem początek lat 80 do roku94{2400ha}.Dzis dżierżawi 420 ha ktore przejął od spółki pracowniczej[bankructwo].Widać po plonach że na rolnictwie się zna i jego prognozy co do wysokości plonów się sprawdzają,gorzej z prognozami dotyczących cen tu niestety nie trafia .Kukurydza mokra 30% 350zl.Krążą plotki że cena może spaść dużo niżej,ciekawe czy się sprawdzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomykala19    2

Czy miał ktoś już kiedyś podpisaną umowę u Wawrzyniaka ze Zbierska? Martwi mnie pewien zapis "zanieczyszczenia max 3%" Czy były z tym jakieś problemy? Inni mają 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

ja mam nadzieje że jednak po te minimum 400 zł netto za tone to będzie bo z tym plonem to nie wiadomo jak będzie, wydaje sie ładna ale co będzie to nie wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Czy miał ktoś już kiedyś podpisaną umowę u Wawrzyniaka ze Zbierska? Martwi mnie pewien zapis "zanieczyszczenia max 3%" Czy były z tym jakieś problemy? Inni mają 10%.

To działa kolego tak, że jeśli cena z wolnego rynku jest wyższa lub taka sama lub trochę wyższa , to nie patrzą na to. Zapis ten jednak jest, w razie gdyby powtórzyła się sytuacja sprzed 2 lat, kiedy miałem u niego zakontraktowaną kukurydze po 480 zł a wolny rynek był po 350 zł to wtedy badali zanieczyszczenia komplet. Jeśli jednak kombajn dobrze młóci to nie ma z tym problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

U nas kontraktacja na 350zł........ :/

 

Po co piszesz: u nas, jak nie określiłeś lokalizacji w profilu?


.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Próbują nałapac naiwnych po 350 bądź niżej. Biorąc pod uwagę obecny kurs na Matif, oraz jesienne kontrakty, wynoszące ok 165 euro, cena mokrej powinna wynosić min. 430-450 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c2aja    0

Po co piszesz: u nas, jak nie określiłeś lokalizacji w profilu?

Już uzupełnione. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksiaze    234

Próbują nałapac naiwnych po 350 bądź niżej. Biorąc pod uwagę obecny kurs na Matif, oraz jesienne kontrakty, wynoszące ok 165 euro, cena mokrej powinna wynosić min. 430-450 zł.

 

 

nie realne...kukurydza żeby tylko była po 350 to będzie dobrze...dużo ludzi nie wie czy skupować w ogóle mokrą kukurydzę i suszyć, bo może się okazać że będzie po  600 sucha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Ty @ksieciuniu to na pewno wiesz. Tak jak w 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 i 2015. Wszystkie twoje dyrdymaly z tych lat można na forum odnaleźć. Co roku grzmisz o durnych rolnikach co ponastawiali solisy i kupa z twoich "mundrości" wychodzi. Osobiście na miejscu adminów poczestowalbym cię dożywotnim banem, bo śmierdzisz na kilometr spekulacyjnym trollem.

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

sucredo , niema takiej opcji przynajmniej moim zdaniem . przy plonach jakie sie zapowiadaja i zapasach to 350 netto za30% wydaje sie realna cena i wcale nie taka niska...    chociaz wiadomo ze chcialo by sie po 500  pszenice po 1000 a mleko po 2zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

350 to cena mażenie za mokrą w tym roku myślę iż zejdzie poniżej 300 a jak wejdzie ptasia grypa to dopiero się będzie działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

sucredo , niema takiej opcji przynajmniej moim zdaniem . przy plonach jakie sie zapowiadaja i zapasach to 350 netto za30% wydaje sie realna cena i wcale nie taka niska...    chociaz wiadomo ze chcialo by sie po 500  pszenice po 1000 a mleko po 2zł 

 

A jakie są te zapasy? I gdzie one są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Spółka rolna 300 ton 2letniej kukurydzy i poniżej 700 nie sprzedają,400 ton zeszłorocznej pszenicy ,obecnie sprzedają 680 netto i wypychają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

przy plonie 13t z ha to okej,moge sie zgodzić zę 350 netto nie będzie taką zła ceną ale przy plonie 10 t z ha to cena 350 wydaje sie być mizerną ceną biorąc pod uwage wszystkie koszty uprawy kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Qq ładnie wygląda ale po ostatniej lustracji pol na wielu roślinach żeruje omacnica plus choroby grzybowe robią swoje także moim zdaniem qq wygląda na 13 ton ale do zbioru jeszcze długo także jak będzie 10 to będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

Z moich lustracji wizualnie kukurydze wyglądają pięknie. Właściwie nie pamiętam roku, by były takie równe. W zasadzie tydzień lub dwa i będzie koniec nalewania ziarna. Jednak zrywając i ważąc te największe kolby - a nie jest ich wcale tak dużo - teoretyczny plon wyniósłby ok 13 t/ha. Wilgotnosciomierz daje wynik poza zakresem. Biorąc poprawkę na dobicie ziarna, na ta dużą zawartość wody, a przede wszystkim na fakt iż plon zostanie zanizony przez tą większość tych średnich kolb uważam, że niejeden z was mocno się rozczaruje tegorocznymi plonami. Tak jak zbożami. Dodam że wody było do oporu.

Edytowano przez Albercik99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

wody było do oporu i jak ktoś nasypał dużo nawozu to kukurydza poszła w wysokość a nie w kolbe i niektóre wyglądaja ładnie, takie wysokie ale kolby nie sa za duze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Niestety musze potwierdzic iz kukurydza ladnie wyrosla ale kolby nie sa za duze. Wydaje mi sie ze moje pioneery sypna gdzies 11-12 ton. Nawet bym sie ucieszyl z takiego plonu. Ale wszystko sie okaze podczas mlocenia i wydaje mi sie ze plony nie beda rewelacyjne. Cena tez pewnie kiepska bo skoro pszenica tania. Moze jest duzo posianej kukurydzy ale duzo pojdzie na kiszonke. Moj rekordowy plon to 19 ton przy 31-32 procentach i cena wowczas byla 450 zl netto. Niestety mokra trzeba sprzedac i firmy to wykorzystaja i tak jak kiedys pisalem w agroszajsie za pare tygodni beda trabic o rekordowych zbiorach na slowacji wegrzech rumunii itd. A my jako polski rolnik znowu dostaniemy po 4 literach. Bo gdzie tu oplacalnosc siania kukurydzy przy 300-350 zl i plonie 10-12 ton z hektara. Chyba ze ktos wpakuje jako ccm w swiniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2351

Ja nie mam doswiadczenia z qq na ziarno ale uprawiam na kiszonke i 2 lata temu cos bylo nie tak na jednym polylu nie przekraczala 1.5 m a kolby miala ogromne nie wiem jaka to byla odmiana.w tym roku mam podobny przypadek ale ma ponad 2 m i ma nawet po trzy dobrze wyksztalcone kolby a odmiana to nimba


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

To co robić żeby poszła w kolbę skoro nawóz przyczynia się do spadku plonowania :D. U mnie qq piękna wizualnie, a i kolby rewelacyjnie wyglądają. Może powodem był termin siewu - 2-5 kwietnia? Plon zapewne będzie niższy od oczekiwanego,bo nigdy nie będzie tak jakbyśmy chcieli. Po ostatnich latach można wysnuć wniosek, że z gospodarki nie da wyciągnąć się przyzwoitych, w porównaniu do nakładu pracy pieniędzy, także te całe deliberacje o stratach jakie ponosimy, machlojkach firm skupowych nic nam nie dadzą oprócz nerwów. Ceny na pewno nie będą w żniwa wysokie, obstawiam za to sierpień/wrzesień następnego roku, jako termin w miarę przyzwoitych cen qq suchej, ale 650 netto będzie jej trudno przekroczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj