Polecane posty

Murphys    152

W tym roku 10ha kukurydzy za rok będę sial 3ha przez kilka lat pola się wyrobiły fajnie dzięki masie pozniwnej wcześniej były świnie i się słomę zbierało kukurydza fajnie wyleczyła ziemię ale bez suszarni dochodzę do wniosku że lepiej posiać rzepak albo pszenicę a za 1/10 ceny suszarni postawić Bina i przechować

Edytowano przez Murphys
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Gabiko Konopnica łódzkie w tym tygodniu sprzedaliśmy 400 ton za 30 % 500 netto, plus za % zł płacą 8 zł do 25 to wychodzi 540 zł Pioneer sypała w najgorszych miejscach 11 a w najlepszych 14. Średni plon 12,5 t/ha przy wilgotności 24-26 %

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No wstydziłbyś się takie głupoty pisać przecież kukurydza w tym roku do kolan była a cena będzie 1200 tona 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255
10 godzin temu, robertbara napisał:

Gabiko Konopnica łódzkie w tym tygodniu sprzedaliśmy 400 ton za 30 % 500 netto, plus za % zł płacą 8 zł do 25 to wychodzi 540 zł Pioneer sypała w najgorszych miejscach 11 a w najlepszych 14. Średni plon 12,5 t/ha przy wilgotności 24-26 %

Baju baju bedziesz w raju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szwagier miał pioneera,byłem przy koszeniu i 14-15 sypała na 3 kl

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
56 minut temu, Anetka1 napisał:

Baju baju bedziesz w raju

Jestem w raju. Nie mam żadnych korzyści żeby pisać nieprawdę. W końcu jesteśmy tu anonimowi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja2    0
23 godziny temu, robertbara napisał:

Gabiko Konopnica łódzkie w tym tygodniu sprzedaliśmy 400 ton za 30 % 500 netto, plus za % zł płacą 8 zł do 25 to wychodzi 540 zł Pioneer sypała w najgorszych miejscach 11 a w najlepszych 14. Średni plon 12,5 t/ha przy wilgotności 24-26 %

Jaka odmiana? U mnie na jednym kawałku N86 dała 13,5 z ha przy 23-25%. Ale stanowisko bdb, gleba IIIa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

N86 13200kg 17.8% wilgotności z  1ha

DKC 3939/3969 podobnie

Aquamaxx fao 300 najlepiej koło 16ton

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8471
46 minut temu, safar napisał:

wipasz zadabrowie 380zł.netto na bramie

rozbój w biały dzień😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

w tamtym roku dawali 400 netto, a w tym przy cenach tegorocznych w innych regionach kraju to jest jawne wykorzystywanie pozycji dominującej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
safar    17
najgorsze ze ten monopolista regionalny jakim wipasz nakreca wszystkie mniejsze podmioty skupiające którzy obnizają cene wraz z nim. a tym czasem w innej czesci Polski (na Mazowszu) cedrop 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
Dnia 15.10.2018 o 22:04, Murphys napisał:

N86 13200kg 17.8% wilgotności z  1ha

DKC 3939/3969 podobnie

Aquamaxx fao 300 najlepiej koło 16ton

Która to odmiana Aquamaxx dokładnie? Bo aktualnie na stronie mają FAO 280 albo 320, 300 nie widzę. I jaką wilgotność miała ta 300-tka?

Faktycznie, w tym Zadąbrowiu lecą sobie w gumę. Tylko po jaką cholerę sprzedawać złodziejom po 380, skoro przy takiej różnicy w cenie opłaca się już zawieźć towar naprawdę daleko. Nie ma w odległości do 250 km jakiegoś skupu, który by płacił co najmniej 480 zł/t? Wtedy zarobi transportowiec i rolnikowi coś zostanie, a ta banda g**no by dostała. Jak w moim rejonie płacili 470 netto, to woziłem do Koła prawie 100 km i sprzedawałem po 500 z dopłatą do 22%. Opłacało się, brutto wychodziło ponad 621zł/t. Ale jak Koło obniżyło cenę na 480, to dałem sobie spokój i sprzedałem lokalnie z darmowym odbiorem z pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

skupuje ponoć Cedrob i grupa BZK aż spod Wrocławia i pewnie by się opłaciło zawieść tylko wiem że są problemy z transportem na chwilę obecną,brakuje samochodów, bo trwa kampania kukurydziana i buraczana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Jeżeli BZK Goświnowice jeszcze skupuje po 560 netto, a taką cenę ktoś tutaj niedawno podał,, to załatw sobie transport i wal do sąsiedniego województwa. Warto. To tylko 150 kilo od Studzionki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22
2 godziny temu, marcin709 napisał:

430 chempest Studzionka dalej już trochę lepiej płacą zna ktoś lepsze skupy w śląskim

Butor Łany Wielkie, 500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cover    8

Mam 20km do Rawy i ode mnie z okolicy znajomi wożą do Golpaszu do Podkonic. Nawet ładnie płacili, tylko trzeba się umawiać na konkretny dzień z dostawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32
jak ja dzwoniłem to powiedzieli ze narazie tylko kontraktowane przyjmują i wziął znajomy na kurniki ale szukam odbiorcy na przyszly rok bo chce wiecej zasiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

de heus spytkowice 440 netto za 30 %,przy wilgotnosci 20 % wyszlo 565 plon 12,5 z ha, troche jeszcze stoi na polach.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj