archi106

Brak dokumentów do ciągnika rolniczego- Rejestracja

Polecane posty

archi106    11

witam !!. POSIADAM CIAGNIK URSUS 3512 1991R  KUPIONY Z DRUGIEJ REKI W 1991r ( nie rejestrowany od nowości przez poprzedniego właściciela). POSIADAM UMOWE KUPNA SPRZEDAZY Z POPRZEDNIM WŁASCICIELEM LECZ ZAPODZIAŁA SIE FAKTURA KUPNA CIAGNIKA PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA. WYDZIAŁ KOMUNIKACJI ODMAWIA REJESTRACJI BEZ TEJ FAKTURY . Wcześniej nie było potrzeby rejestrowania ciągnika bo chodził po gospodarstwie. Nie pomaga nawet przepisanie ciągnika na kolejnego właściciela  bo i tak nie ma całej historii.   jak TO OMINĄĆ ??

Miał Ktoś podobny problem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

jest to nie do obejsca w dzisiejszych czasach jakies 12 lat temu jak bylo jeszcze w gminach i nie bylo systemu to bys to jakos tam zalatwil powiedzmy. w tej sytuacji najlepiej kupic dokumenty. ale to jest tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
archi106    11

Albo dokumenty tylko że troche drogo chca 1500 zł . A;lbo poszukac gdzieś taką fakturę


jest to nie do obejsca w dzisiejszych czasach jakies 12 lat temu jak bylo jeszcze w gminach i nie bylo systemu to bys to jakos tam zalatwil powiedzmy. w tej sytuacji najlepiej kupic dokumenty. ale to jest tylko moje zdanie

 

Albo dokumenty tylko że troche drogo chca 1500 zł . A;lbo poszukac gdzieś taką fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamillosz    11

zwracasz sie do sadu o nadanie aktu wlasnosci. Jak posiadasz umowe kupna sprzedaży to moze się uda. Ja mam gorszy problem bo nieposiadam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jedź do jakiegoś handlarza daj mu z 500zł w łapę niech Ci załatwi fakturę kupna sprzedaży z Holandii i rejestrujesz bez problemu bo w Holandii nie obowiązuje rejestracja ciągników. Za tłumaczenie takiej fakturki zapłacisz 100zł i masz problem z głowy. Jedyne i sensowne wyjście ewentualnie tak jak kolega mówi znaleźć kwity z takiego ciągnika ale to wyjdzie dużo większy koszt. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

najpierw do misiaków z nr ramy/VIN i niech sprawdzą czy nie kradziony (sprzedawcy nigdy nie ma co wierzyć).

 

PS: nie tylko w NL ciągnika nie trzeba rejestrować więc dobry handlarz fakturę załatwi nie koniecznie z Holandii ale pamiętaj że sprzedając ten ciągnik kupującego może zdziwić czemu w polu "B" dowodu rejestracyjnego jest taka późna data rejestracji względem daty produkcji.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loldek37    4

Witam mam pytanie mogę kupic ciągnik ursus facet posiada do ciągnika fakture zakupu gdzie jest nr rej ale na dole napisane brak dowodu rej i brak rejestracji nabyty w 1994 roku od przedsiębiorstwa pieczątka z urzędu skarbowego jest   kupujący zmarł ale w akcie notarialnym ma synowi zapisane ciągniki nie napisane jakie ,syn teraz chce go sprzedać i pytanie jesli ja zrobię przegląd to czy mogę go zarejestrować dostaję do ciągnika fakturę tą starą i nową umowe z synem i wrazie czego akt notarialny czy przerabiał to ktoś i czy da radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Jak to jest z rejestracją nie zarejestrowanej od nowości trzydziestki. Trafiła się do kupna  W idealnym stanie C-330M z 1988 roku. Jak Nowa, matylko 1400mth. Posiada fakturę zakupu i świadectwo jakości. W urzędzie powiedzieli, że  nie można go zarejestrować, bo nie spełnia emisjii spalin.   Czy to prawda ?  Nie da się tego jakoś inaczej załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Nie da się, teraz rejestrując pierwszy raz ciągnik czy cokolwiek innego ten że pojazd musi spełniać normy teraźniejsze czyli m.in normy emisji spalin czy setki innych wymogów nawet co do kształtu klamek drzwi kabiny... Ogólnie każda próba ponownego czy pierwszej rejestracji pojazdu przyczepy etc nie przejdzie w tych czasach. Do czasu braku informatyzacji w urzędach jakoś po dobrych znajomościach dało się coś wymodzić bo papier przyjął wszystko a teraz nie ma że boli.

Ogólnie polecam omijać takie "okazje" mimo zapewnień sprzedającego że nie ma problemu z ewentualną rejestracja, ewentualnie niech sam rejestruje :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453

Ewentualnie możesz pokombinować tak jak robią z fabrycznie nowymi Belarusami niespełniającymi norm spalin- rejestrują po raz pierwszy poza UE, więc w Polsce jest rejestrowany jako używany. Ale czy to warte zachodu dla C330? Oceń sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

ale ten pojazd był używany w 1988 roku.

Najważniejsze jest to czy na tym numerze ramy który jest na ciągniku nie ma już zarejestrowanej jakiejś trzydziestki Mki, pytanie kto Ci to sprawdzi ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
21 godzin temu, MF675ursus napisał:

Ewentualnie możesz pokombinować tak jak robią z fabrycznie nowymi Belarusami niespełniającymi norm spalin- rejestrują po raz pierwszy poza UE, więc w Polsce jest rejestrowany jako używany. Ale czy to warte zachodu dla C330? Oceń sam

To nie przejdzie, jeśli ciągnik był wyprodukowany po wprowadzeniu określonych norm spalin to aby go zarejestrować w UE musisz posiadać certyfikat zgodności z tymi że normami EURO. Gdyby to było takie łatwe to już dawno rynek w UE był by zalany chociażby nowymi Ursusami które idąc na afrykę są o około 50-100+ tyś tańsze od tych samych modeli ale idących na Europę a jedyna różnica to właśnie spełnianie norm spalin  :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj