Skocz do zawartości
archi106

Brak dokumentów do ciągnika rolniczego- Rejestracja

Polecane posty

archi106    11

witam !!. POSIADAM CIAGNIK URSUS 3512 1991R  KUPIONY Z DRUGIEJ REKI W 1991r ( nie rejestrowany od nowości przez poprzedniego właściciela). POSIADAM UMOWE KUPNA SPRZEDAZY Z POPRZEDNIM WŁASCICIELEM LECZ ZAPODZIAŁA SIE FAKTURA KUPNA CIAGNIKA PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA. WYDZIAŁ KOMUNIKACJI ODMAWIA REJESTRACJI BEZ TEJ FAKTURY . Wcześniej nie było potrzeby rejestrowania ciągnika bo chodził po gospodarstwie. Nie pomaga nawet przepisanie ciągnika na kolejnego właściciela  bo i tak nie ma całej historii.   jak TO OMINĄĆ ??

Miał Ktoś podobny problem ??

krzysiuzuzia    10

jest to nie do obejsca w dzisiejszych czasach jakies 12 lat temu jak bylo jeszcze w gminach i nie bylo systemu to bys to jakos tam zalatwil powiedzmy. w tej sytuacji najlepiej kupic dokumenty. ale to jest tylko moje zdanie

archi106    11

Albo dokumenty tylko że troche drogo chca 1500 zł . A;lbo poszukac gdzieś taką fakturę

jest to nie do obejsca w dzisiejszych czasach jakies 12 lat temu jak bylo jeszcze w gminach i nie bylo systemu to bys to jakos tam zalatwil powiedzmy. w tej sytuacji najlepiej kupic dokumenty. ale to jest tylko moje zdanie

Albo dokumenty tylko że troche drogo chca 1500 zł . A;lbo poszukac gdzieś taką fakturę

Wiadomość z agroFakt.pl

kamillosz    11

zwracasz sie do sadu o nadanie aktu wlasnosci. Jak posiadasz umowe kupna sprzedaży to moze się uda. Ja mam gorszy problem bo nieposiadam nic.

Renault85-15TX    167

Jedź do jakiegoś handlarza daj mu z 500zł w łapę niech Ci załatwi fakturę kupna sprzedaży z Holandii i rejestrujesz bez problemu bo w Holandii nie obowiązuje rejestracja ciągników. Za tłumaczenie takiej fakturki zapłacisz 100zł i masz problem z głowy. Jedyne i sensowne wyjście ewentualnie tak jak kolega mówi znaleźć kwity z takiego ciągnika ale to wyjdzie dużo większy koszt. 

Nikita_Bennet    100

najpierw do misiaków z nr ramy/VIN i niech sprawdzą czy nie kradziony (sprzedawcy nigdy nie ma co wierzyć).

PS: nie tylko w NL ciągnika nie trzeba rejestrować więc dobry handlarz fakturę załatwi nie koniecznie z Holandii ale pamiętaj że sprzedając ten ciągnik kupującego może zdziwić czemu w polu "B" dowodu rejestracyjnego jest taka późna data rejestracji względem daty produkcji.

loldek37    4

Witam mam pytanie mogę kupic ciągnik ursus facet posiada do ciągnika fakture zakupu gdzie jest nr rej ale na dole napisane brak dowodu rej i brak rejestracji nabyty w 1994 roku od przedsiębiorstwa pieczątka z urzędu skarbowego jest   kupujący zmarł ale w akcie notarialnym ma synowi zapisane ciągniki nie napisane jakie ,syn teraz chce go sprzedać i pytanie jesli ja zrobię przegląd to czy mogę go zarejestrować dostaję do ciągnika fakturę tą starą i nową umowe z synem i wrazie czego akt notarialny czy przerabiał to ktoś i czy da radę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się