Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rolnik115    6

Zakładam ten post bo chce poznać wasza opinie i porady dotyczące mojego pomysłu. A mianowicie. Hoduje 30 krow mlecznych w starej oborze w 3 rzędach. Pasze zadaje ręcznie. Chcę sobie usprawnić zadawanie paszy. Wpadłem na pomysł żeby zaraz za Obora wybetonowac stół paszowy dla krow . Mucki od maja do listopada chodzą po pastwisku. Wybetonowalbym stół paszowy na tym pastwisku, które jest zaraz za Obora, kupiłbym woz paszowy i zadawał pasze na ten stół. Krowy oczywiście nie chodziłyby już po całym pastwisku lecz odgrodzilbym im pół ha z dostępem do wody. Główną paszą byłby wtedy tmr. Zostaloby mi wtedy 5 ha łąki kosnej. Dodam też , że krowy gdy chodziły po pastwisku to dostawały rano qq na oborze i siano lub sianokiszonke, czyli oszczędzam 5 ha łąki . Zimy w Polsce stają się coraz lagodniejsze, więc Mucki mogłyby chodzić prawie całym rokiem na dworze. Naganiane byłyby tylko do dojenia. Co o tym sądzicie? Mam też w planie przerobić stodole na bydło opasowe ok 30 sztuk bykow mięsnych. Pasze również zadawalbym paszowozem. Proszę o wasze porady

ppp    61

zajrzyj do mojej galerii- stado 21 sztuk, ponad 8tys średnia, z tym że mamy legowiska, u mnie trzymanie poprostu na lące byłoby mało możliwe ze wzgledu na to ze mamy bardzo gliniastą ziemę- bloto murowane. Gdzieś przy lesie na piasku powinno się udać, z tym że może być problem z czystością krów a co za tym idzie z komórkami w mleku

Wiadomość z agroFakt.pl

czesio1612    3

Witam, 

powiem tak: mój sąsiad ma taki stół paszowy wybetonowany na pastwisku, które dodatkowo oddalone jest około 200m od obory i za drogą asfaltową, z tym że nie zadaje tam tmr, a skoszoną zielonkę... Ogólnie 30-40 krów korzysta z niego przez kilka miesięcy i nie ma dużego błota, oczywiście za wyjątkiem okresów z ulewnymi deszczami(podłoże to piasek) . Myślę, że jeśli zadawałbyś tmr to przydał by się do tego  jakiś daszek... No i taki stół na szerokość wozu paszowego z wysypem z tyłu plus drabinka paszowa z 4 stron i miejsce będzie wykorzystane w pełni

Damiancyk17    1

Dobry pomysł z tym tmr-em na łace sam sie zastanawiam czy u siebie cos takiego nie zrobic na lato ale pamietaj przemysl dobrze w jaki sposob to zrobic aby było jak najlzej i najmniej roboty i nie warto jest oszczedzac kosztem pozniejszego komfortu :)

rudinho11    23

Kolego a może bydło mięsne, jezeli masz 5ha łąki to mozesz spokojnie na tym terenie zrobic pastwisko dla krow i dodatkowo ten stół paszowy i mała wiata dla krów na zimę. Młode odsadki byś tuczyl w stodole i oborze. Przemyśl to ;)

rolnik115    6

odchow odsatkow byłby opłacalny gdyby cena mleka spadla do 50gr . Narazie z bydła mlecznego mam stały comiesięczny dochód , krowy będą kryte rasami miesnymi tzn nie wszystkie , lepsze sztuki będą kryte hf em , z których będą pozyskiwane cieliczki na remont stada. Myślę żeby kupować byczki miesne w wadze do 100kg i opasać je do wagi 700- 800 kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się