Polecane posty

Zetrek    0

Witam.

Jak w temacie poszukuje ciągnika który miałby współpracowac z turen, głównie przy ustawianiu bel na dworze(500szt rocznie) oraz miałby pracować z prasą Krone kr 130.Mój budżet to 60tys na ciągnik i tura, Zastanawiałem się nad Renault Ceres 75 ( oglądałem http://olx.pl/oferta/ciagnik-renault-ceres-75-CID757-IDccSbL.html#969a5762a9 , jednak był troche wysłużony). Zastanawiem się jeszcze nad Case 4210 np. http://olx.pl/oferta/case-4210-4230-4240-4220-CID757-IDcYtqL.html#7be4267dcb + Ładowacz do niego. Polecacie jakies inne marki ? W Renówce przeszkadzał mi trochę ten "mostek" po między nogami ( nie wiem jak to wygląda nap w 75-34).Case jeszcze nie oglądałem, ale wydaje sie być przyjemny ( rewers przy kierownicy itp). Dodam jeszczę, że szukam ciągnika w 100% mechanicznego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Ja też bym ci radził coś 75-90 km bo spali niewiele więcej a taki zapas mocy zawsze się przyda,poza tym głupio byłoby zrezygnować z dobrego ciągnika tylko dlatego bo ma 10 km więcej niż potrzeba.

Złota zasada przy używanych maszynach brzmi:Po pierwsze stan a po drugie marka.

Z takich prostych ciągników do których części są łatwo dostępne i dość tanie dobre są stare Fergusony i Landini.

Np coś w tym stylu:

 

http://olx.pl/oferta/landini-6550-4x4-nie-massey-ferguson-mf-254-274-284-294s-675-6500-CID757-IDdPHPj.html#db371465ca

 

http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-675-CID757-IDbgj2l.html#db371465ca

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetrek    0

A co sądzicie o Case 4210 lub 4220 ? Jak sobie dają rade z ładowaczem ? 

 

Nie jestem pewny tych Fergusonów. A może jakis stary Agrotron? ścięta maska do tura w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukjohn97    9

A może jakiś Jd 2140 ? cena do 35tys + generalny remont oczywiście na oryginalnych częściach. I 8tys mth bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bob124a    3

Ten Landini ciekawy ciągnik. Sam mam mf3050 mały zwinny a do tura to mu moc nie potrzebna. Małym się lepiej jeździ po stodołach, garażach.przy kupnie zwracaj uwagę żeby miał rewers bo się przydaje i najlepiej bez turba bo tak jak u mnie czasem zapala się go tylko po to żeby przywieźć balona a turbina nie lubi gazowania na zimnym silniku i gaszenia na gorącym wiec do takich rzeczy najlepszy jak najprostszy.Lepiej kup bez tura a potem se dokupisz bo przeważnie przodki są do remontu. Mi każdy mówił żeby potem tura se dokupić ale trafił się z Turem i przodek robiłem bo już luzy male były a ciągnik dla siebie wiec nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danielek161    189

A co byście powiedzieli o ciągniku New Holland L75? Miałby to być główny traktor na razie na 15 ha, ale za rok, dwa na ok 20-30 ha do pomocy miałby Ursusa C-360  ;) Pracowałby też z turem. Sorki, że tutaj ale nie mogę nigdzie znaleźć opinii na jego temat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj