Skocz do zawartości
is-3

ursus 5314 hydraulika zewnętrzna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
is-3    0

Witam,

mam problem z ursusem 5314 z 2000r,a mianowicie TUZ działa bez problemowo,lecz na wyjściach hydraulicznych jest zbyt małe ciśnienie , ponieważ nie daje rady podnieść lanc 18m. w opryskiwaczu.Dodam ,że ciągnik ma pompę dodatkową tandem.to już koniec pompy (której ?), czy jakiś zawór się zaciął.(który i gdzie?) pomóżcie dziękuję.

mariusz(ZDUN)    191

najpierw to zmierz to ciśnienie jaką ma wartość na zimnym i na rozgrzanym oleju na niskich i wysokich obrotach i dopiero zaczniemy rozmowę

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

PRIMO    535

Czy masz dodatkową dźwignię do przełączania hydrauliki z prawej strony fotela obok dźwigni TUZ.

Wiadomość z agroFakt.pl

czesio1612    11

Panowie mam problem z wyciekiem z rozdzielacza z 5314, leciało mi z szybkozłącza do podłączonego tura. Teraz zmieniłem podłączenie tura bezpośrednio przy siedzeniu i żeby go używać muszę podnieść tą czarną dźwignię po prawej stronie od włączania dodatkowej pompy, tylko jak ją włączam to z rozdzielacza cieknie mi olej i nie wiem czy sam się za to zabierać czy jechać do jakiegoś mechanika. Podpowiecie mi co to za ustrojstwo w tym rozdzielaczu? Chodzi mi o ten mały srebrny grzybek pomiedzy zielonymi zaślepkami na zdjęciu. On jest pomiędzy przewodami wychodzącymi na sekcję, to się wykręca czy nie da się tego ruszyć?

pictures%5Cbigfoto%5C7015905m91.jpg

czesio1612    11

Co mi da instrukcja? jakoś nie ma tam pomocnych informacji, po prostu jak włączam dodatkową pompę to mam większe ciśnienie na rozdzielaczu i tamtędy cieknie mi olej

akmaly    215

Jeśli nie znasz się na tym to najlepiej oddaj do regeneracji lub kup nową ale markową.

PRIMO    535

Na tym akurat się znam tylko jak z jakością usług jeśli wybrałbym regenerację i jak z jakością części zamiennych bo wiadomo jakie są teraz, gdzie można kupić dobre części?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rsiejka
      Szukalem na forum ale nie znalazlem tego co mnie by interesowalo, albo pomoglo wiec zakladam nowy.
      Chodzi o to, zs od roku posiadam mf 235. Problem polega na tym że wg. jest słaby podnośnik względem mf 255. Mając zaczepiony do ciągnika maszt od wózka widlowego o wadze okolo 200kg nie moge podniesc skrzyniopalety jabłek o wadze okolo 400 kg. Dokładniej podniesie to okolo 10-15cm i koniec. Jezeli pomoze sie mu recznie tzn. gaz opór, dzwinia od pozycyjnej do góry i podnoszac z nim podniesie, ale po ujeciu gazu opada znowu. Po dłuższej pracy ciągnikiem i rozgrzaniu się oleju to na maszcie nawet 250kg jest cieżko podnieść. Uprawiajac agregatem 2.1m z dwoma wałkami po okolo godzinie pracy trzeba robic przygazówke żeby go podnieść bo też idzie za nisko i nie można nawrócic. Nie wiem co może byc przyczyna bo znowu biorąc towar na maszt i chcąc podnieść sama hydraulika to dzwiga wszystko łącznie z przodem. Dla porównania mf 255 względem ktorego patrze na mojego mf 235 dzwiga to wszystko bez problemu. Skrzyniopalete jabłek na maszcie od wózka dzwiga przy okolo 500 obrotow bez zająknięcia, moze ciut obroty spadna, ale idzie. Domyslam sie że trzeba podciągnąc drógi stopień sprzegła bo wałek włącza się ze zgrzytem. Czy wymiana oleju cos zmieni na plus czy trzeba zaglądac do pompy hydraulicznej?
      Myśle ze zrozumiale napisałem i licze, że znajdzie się dla mnie jakies rozwiązanie.
      Ps. Jaki jest max udźwig podnośnika mojego mf 235 i ile można z niego wyciągnąć bo nie ukrywam że dużo pracy podnośnikiem przed nim.
    • Przez Kobra66
      Potrzebna pilna pomoc. Podnośnik dosyć szybko opada przy zgaszonym silniku, co może być przyczyną? Zawór rozdzielczy ten pod siedzeniem jest nowy, nowa rurka z uszczelnieniem nowy cylinder, tłok i pierścienie oraz orung pod cylindrem. Gdzie jeszcze szukać przyczyny opadania podnośnika. Liczę na jakieś konkretne podpowiedzi od kogoś kto się na tym zna i przerabiał już podobny problem. Pozdrawiam
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam 
      Czy jeśli będę korzystał z rozsiewacza z otwieraniem hydraulicznym to gdy przełącze na hydraulike będzie opadał podnośnik? Jeśli tak to będę musiał szukać mechanicznie otwieranego albo robić przeróbke. 
    • Przez Bogusław
      Drodzy internauci , 
      Posiadam ciągnik URSUS 6824 rocznik 2010 i od początku  mam problem z układem hydraulicznym w tym ciągniku . Usterka ta polega na tym że wybija mi olej z układu pod zaworem rozdzielczym , który znajduje się pod siedzeniem w ciągniku . ( dźwignia zaworu rozdzielczego przesterowana na podnośnik . Po odkręceniu zaworu rozdzielczego za każdym razem widać rozerwany oring i rozerwaną uszczelkę ( za każdym razem w tym samym miejscu ) . 
      Myślę że ktoś z użytkowników tego ciągnika miał podobny problem i udało mu się zdiagnozować przyczynę tej awarii , ponieważ sama wymiana uszczelki i oringa usuwa awarię tylko na pewien czas. Nadmieniam też że w mojej okolicy jest kilka tego typu ciągników i u kilku z nich występuje ta wada . 
      Jeśli ktoś był by wstanie mi pomóż , był bym bardzo wdzięczny. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.