Janek1801

Zetor proxima 6441 + Trac-Lift 220SL (Balast/Obciążnik)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Janek1801    9

Witam. Posiadam taki zestaw Zetor proxima 6441 + Trac-Lift 220SL.
Ciągnik z ciężkich rzeczy wozi sianokiszonkę 800kg, obornik 1t do tego musi go podnieść na maxa do góry. Oraz czasami palety z paszą 1.3t. Więc nie ma lekko. Sam tur jest trochę do niego za ciężki, ale i tak jestem b. zadowolony.
Obecny balast własnej roboty się dzisiaj rozwalił w drobny mak, więc muszę kupić coś porządnego tylko nie wiem o jakiej wadzę. 600kg starczy na tył? Może 800kg? Mam jeszcze na kołach tylnych po 2 talerze oryginalne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak podnosisz palety po 1300kg to moim zdaniem tak 800 kg balast był by w sam raz, ja mam w 8441 taki sam tur 220 i przy 1300 kg i przeciwwadze około 500 kg tył lekko tylko dotyka ziemi także 800 kg powinno byc w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

A ile tak +/- miał stary balast, tym bym sie sugerował, jak był ok to taki kupic, jak był mały to dołożyc do nowego kilkaset kg i gra muzyka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Był to opryskiwacz zalany betonem 300l. Rama nie wytrzymała ciężaru. Chociaż parę lat radził sobie. Do tego 300kg obciążników. Więc razem ok. 600kg. Dlatego zastanawiam się nad cięższym bo przy 1.3t tył się podnosi. a 1t odważnik nie będzie za duży? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

Z balastem to ogólnie bym nie przeszadzał, jak dasz go bóg wie ile na ten tył to przy wożeniu ciężkich rzeczy prędzej czy póżniej coś się urwie, były przypadki że tur pękł .... trzeba tak dobrac by było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jeśli miałeś stary opryskiwacz o pojemności 300l do pełna zalany betonem to jego waga nie wynosiła 300kg tylko 600kg-700kg plus Twoje 300kg dodatkowego balastu co łącznie daje około 1t balastu. Więc teraz 1t odważnik nie będzie za duży bo to podobna waga.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

  Popieram  Corrado, 300l jest to 300 plus nawet kilkadziesiąt litry x 2,3 do 2,5  plus rama czyli pewnie z 50 i wyjdzie  do 1200kg.   Mam zalaną beczkę ok 450 l z zamocowaniami     zalanymi w beczkę,by cały skład był jak najkrótszy ,Kolega podpiął do identycznego zetora by rozładować baloty wysłotek buraczanych  [1200] kg. Był zachwycony ,co wcześniej bez balastu widywałem jak na trzech kołach jeżdżił z kulką trawokiszonki,  Podsumowując chyba już wiesz ile to ma być,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek1801    9

Dzięki :) Właśnie się zastanawiam, żeby jeszcze raz zrobić samemu bo taki odważnik kupiony od gościa, co robi to profesjonalnie 1t to koszt ok. 1000zł + trzeba samemu zalać betonem. Z tym opryskiwaczem to fajna sprawa tylko rama jest bardzo licha ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Więc po prostu do opryskiwacza trzeba dorobić odpowiednio masywna ramę i po problemie. Na składnicy kupisz materiał pospawasz jak trzeba i tyle.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj