MiGr

jaką pasze najlepiej dawać kurom

Polecane posty

nie rozumiem do konca pytania szczegolnie tego "kochaja" ale przypuszaczam ze mialo byc ze kichaja wiec to moze byc kolibakterioza albo zaleznie od wieku TRT ILT albo IB

ale polecam dzial

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy14145    0

Na jakim fi oczek w sitach srutujecie zboza dla kur?ja mam w bijakowym zalozone 6mm i wyszlo troche za duzo maki.zastanawiam sie nad kupnem wiekszych sit tylko jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy14145    0

Mam takie pytanie z racji tego ze od tego roku zaczalem przygode z kurami bardziej profesjonalnie jak dawkujecie pasze kurom?maja staly dostep do paszy czy wydzielalcie porcje na dzien?ja kupilem dwa karmniki 20kg i dwa poidla 22l na ok 100szt kur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
4 godziny temu, chudy14145 napisał:

Mam takie pytanie z racji tego ze od tego roku zaczalem przygode z kurami bardziej profesjonalnie jak dawkujecie pasze kurom?maja staly dostep do paszy czy wydzielalcie porcje na dzien?ja kupilem dwa karmniki 20kg i dwa poidla 22l na ok 100szt kur

Ja mam do 50kur i zboze znika w nig ,nie stosuje żadnych pasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy14145    0

Piszac pasze mialem na mysli mieszanke srutowanych zboz z dodatkiem witamin.nie wiem czy wydzielac im dzienna porcje czy zasypac do pelna tak zeby mialy do woli.kury mam rasy isa brown

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117
48 minut temu, chudy14145 napisał:

Piszac pasze mialem na mysli mieszanke srutowanych zboz z dodatkiem witamin.nie wiem czy wydzielac im dzienna porcje czy zasypac do pelna tak zeby mialy do woli.kury mam rasy isa brown

Do woli sypać to przejedza wszystko .Pod wydziałem najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy14145    0

Co zrobic zeby kury nie rozsypywaly paszy z karmnikow?kupilem karmniki zasypowe,dorobilem podstawy zeby byly uniesione nad ziemie ok 10cm ale i tak jest bardzo duzo paszy wkolo na ziemi.jakie macie sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy14145    0

https://goo.gl/images/eryAvs

Mam takiego typu karmniki.nie chodzi o to ze jest pyl tylko o to ze kury jedzac wygrzebuja po za karmnik duzo paszy.najlepszym rozwiazaniem chyba bedzie podniesienie ich wyzej albo podwieszenie na lince do sufitu tylko musze poczytac czy sa na to jakies normy itp  bede probowal moze to poskutkuje bo szkoda marnowac pasze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zmniejsz szczeliny do około 1,5 cm  a poza tym z głodu się jeszcze nikt nie zes... co jakiś czas odpuść dosypywanie paszy żeby wszystko wyjadły i dopiero dosyp paszy wybierają co lepsze a resztę rozwalają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba12196    0

Cześć A jaki ten olej dawać bo nigdy nie dawałem kurom na allegro są sojowe surowe i odgumowane. Jaki lepszy dla kur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Odświeżam jeśli można , jaki koncentrat polecacie dla niosek z jakiej firmy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry jest z liry troszeczke gorszy z de hase'a ale nie tyle wazna firma co sklad i warunki skladowania bo mozesz kupic 2 worki w 2 roznych sklepach i okaze sie ze na jednym beda jajka a drugi tylko tucz zalecam tez dodawac mieszanke mineralno-witaminowa taki maly woreczek 2.5kg\100kg paszy i zalezy z czego sruta bedzie bo np jeczmien czy pszenzyto raczej sa dla tuczu gesi kaczek brojlerow i swin 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
Dnia 16.11.2023 o 21:53, PaweMariuszMokrzycki napisał:

bardzo dobry jest z liry troszeczke gorszy z de hase'a ale nie tyle wazna firma co sklad i warunki skladowania bo mozesz kupic 2 worki w 2 roznych sklepach i okaze sie ze na jednym beda jajka a drugi tylko tucz zalecam tez dodawac mieszanke mineralno-witaminowa taki maly woreczek 2.5kg\100kg paszy i zalezy z czego sruta bedzie bo np jeczmien czy pszenzyto raczej sa dla tuczu gesi kaczek brojlerow i swin 

Dzięki za odpowiedź , kurczę tych firm nidzie w pobliżu nie mają pasz,  wszędzie zalecają 25% przeważnie,  myślę że 20 Max będę dawał, śruta pszenica,  kuku,  może troszkę owsa,  koncentrat i kreda,  i jak piszesz witaminy czy lepiej do wody dawać , nigdy nie robiłem sam paszy dla kur zawsze gotowa,  i zboże i witaminy do wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze dawalem witaminy do paszy oraz owoce i warzywa ze sklepu (tzw odpadki) a zima dodatkowo do wody z octem jabłkowym nie polecam za czesto dawac gotowanych ziemniakow w okresie niesnym otluszczaja i po roku zamiast nioski masz tylko do rosolu

a jakich firm pasze masz w okolicy?? najwiecej zalezy od warunkow przechowywania kiedys kupilem worek to musialem wywalic bo byl tak zbrylony ze worek po dlugosci by trzeba bylo ciac a co do proporcji raczej bym sie trzymal tej ¼ proporcji czyli 75kg sruty na 25 koncentratu bo za bardzo wyeksplatujesz kury i watroby nie wytrzymaja im zalecam do mieszania dolewac olej jadalny aby nie byli ze z paszy wyjedza co grube a pyl z koncentratem zostanie na dnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
3 godziny temu, PaweMariuszMokrzycki napisał:

ja zawsze dawalem witaminy do paszy oraz owoce i warzywa ze sklepu (tzw odpadki) a zima dodatkowo do wody z octem jabłkowym nie polecam za czesto dawac gotowanych ziemniakow w okresie niesnym otluszczaja i po roku zamiast nioski masz tylko do rosolu

a jakich firm pasze masz w okolicy?? najwiecej zalezy od warunkow przechowywania kiedys kupilem worek to musialem wywalic bo byl tak zbrylony ze worek po dlugosci by trzeba bylo ciac a co do proporcji raczej bym sie trzymal tej ¼ proporcji czyli 75kg sruty na 25 koncentratu bo za bardzo wyeksplatujesz kury i watroby nie wytrzymaja im zalecam do mieszania dolewac olej jadalny aby nie byli ze z paszy wyjedza co grube a pyl z koncentratem zostanie na dnie

Piast, sano , nerol lnb ,  agro kocięba,  golpasz,  jescze coś liry nigdy nie widziałem , de hausa do świń kidys mieli ale dla kur nie wiem,  to ile radzisz dawać koncentratu % , olej wiem że się daje tylko z tego co czytałem to niby rzepakowy nie bardzo,  kreda też trzeba dodać nie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tych co wymieniles to sano bedzie najlepsza

ja daje 3x25kg sruty na worek 25 koncentratu do tego 2.5kg witamin dolfos i ok 2l oleju rzepakowego mieszam w starej zamrazarce MORS mieszadlem do betonu na wiertawce (mieszam tylko pasze nigdy zaprawy czy kleje lub farby) kreda tylko jesli nie maja dostepu do kompieli piaskowych zazwyczaj wapn pobieraja z strawionych kamyczkow a co do oleju to w wiekszosci pasz i koncentratow masz w skladzie srute rzepakowa wiec te 2litry nie zaszkodza to ma na celu tylko skleic pył z grubsza frakcja aby jadly wszystko bo na sucho wiekszosc pylu w tym koncentrat osiada na dnie karmidla a reszta pod nogi zaleznie od typu karmnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
11 godzin temu, PaweMariuszMokrzycki napisał:

z tych co wymieniles to sano bedzie najlepsza

ja daje 3x25kg sruty na worek 25 koncentratu do tego 2.5kg witamin dolfos i ok 2l oleju rzepakowego mieszam w starej zamrazarce MORS mieszadlem do betonu na wiertawce (mieszam tylko pasze nigdy zaprawy czy kleje lub farby) kreda tylko jesli nie maja dostepu do kompieli piaskowych zazwyczaj wapn pobieraja z strawionych kamyczkow a co do oleju to w wiekszosci pasz i koncentratow masz w skladzie srute rzepakowa wiec te 2litry nie zaszkodza to ma na celu tylko skleic pył z grubsza frakcja aby jadly wszystko bo na sucho wiekszosc pylu w tym koncentrat osiada na dnie karmidla a reszta pod nogi zaleznie od typu karmnika

Dzięki dużo masz kur jak można wiedzieć,  ja zawsze brałem odchowane ale teeaz wezmę ch6ba jednodniowe,  albo tygodniowe 1 zł różnicy jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

staram sie miec w granicach 70-100 plus kurczeta z inkubatora i kwoki koguty jesli nikt nie kupi to zapraszam na niedzielny obiad wiec wszystko ruchome inkubator sie lepiej oplaca przy hodowli na handelek a z ras polecam miedzy nioski wpuscic koguty rasy araokana i kilka kur maransa napewno powiekszy sie zainteresowanie jajkami koloru turkus i oliwkowego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20
7 godzin temu, PaweMariuszMokrzycki napisał:

staram sie miec w granicach 70-100 plus kurczeta z inkubatora i kwoki koguty jesli nikt nie kupi to zapraszam na niedzielny obiad wiec wszystko ruchome inkubator sie lepiej oplaca przy hodowli na handelek a z ras polecam miedzy nioski wpuscic koguty rasy araokana i kilka kur maransa napewno powiekszy sie zainteresowanie jajkami koloru turkus i oliwkowego 

Dzięki ja teraz myślę  wziąć 80 kurek i 20 -30 koguty,  ale tych ras nie mają ale mają grean schel,  i jescze jakieś,  czekoladowych jajkiem oprócz tego inne rosy itp   odrobaczasz kury u siebie   , myślę czy by nie odrobaczac zanim zaczną nieść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odrobaczanie i szczepienie na farmach to mit popytaj weterynarzy  jesli zadbasz o higiene w kurniku czyli raz do roku wapnowanie scian i raz na kwartal spryskac caly kurnik  VIRKONem szczegolnie gniazda a na pchly i inne robactwo ARDAP oraz niedopuscic do zarosniecia glonami i kamieniem poidel lepiej wziasc postawic 3x10L niz 2x20L i jedno na rezerwe tzn 1 myjesz i odkazasz a 3 pija do odkarzenia i odkamienienia najlepszy jest ocet z cytryna i miekka szczotka jak do pastowania butow zeby nie narobic rys i niech wywietrzeje zapach tak samo karmidla musza byc tak skonstruowane aby pasza nie wysypywala sie na boki zeby nie jadly z pomiedzy pomiotu najlepie zrobic kurnik 2 sekcyjny tzn sektor nocny z grzedami do spania jedno poidlo i karmniki na pasze i zboze sektor dzienny z gniazdami 2 poidla i karmiki najlepiej zastosowac zarowki z czujka ruchu w brew ogolnej opini swiatlo nie musi sie swiecic cala noc (niech tez spia)  wystarczy ze gdy kura zeskoczy i sie zapali by widziala gdzie woda i zarcie wiadomo okna tez sie moga przydac a o reszte higieny zwierzak zadba sam kompielami w piasku

 

moze lepiej przejdzmy na priv bo zaraz ktos moze znow dac bana ze odbiega sie od tematu chociaz wszystko w hodowli jest powiazane na wzajem z higiena utrzymania konstrukcja kurnika czy to czym sie karmi i poi ostanio dostalem ban na pewnym forum za stwierdzenie zeby zamiast nioskom dawac ziemniaki niech sami jedli wiadro ziemniakow dzienie zobaczymy po roku ile przybedzie ciazy spozywczej i ze kobiety plus size maja zabuzona gospodarke hormonalna dlatego maja problemy z zapylaniem i obnizone libido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez flackmistrz
      Witam. Chciałbym zająć się hodowlą kur niosek na jajka. Nie mam doświadczenia bo do tej pory siedziałem tylko w bydle. Jak kwestie żywieniowe sobie spokojnie ogarnę to może ktoś mi naświetlić temat czy trzeba gdzieś to zgłaszać i jak to wygląda od strony biurokratycznej? Będzie to wolny chów w kurniku 20x10 na początku bez wybiegu w ilości 300-400szt. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich
    • Przez patrycjaa12345
      Witam, dziś rano zdechł mi kogut. Wczoraj zachowywał się jak zazwyczaj, normalnie jadł pił gonił za kurkami. Grzebienia też nie miał bladego i wypróżniał się normalnie. Był to najsilniejszy i największy kogut w stadzie. Wieczorem położył się spać w tym miejscu cl zawsze, a rano otwierając kurnik zauważyłam leżącego go na ziemi pod jego miejscem. Grzebień byl całkiem siny nawet fioletowy. Jaka mogła być przyczyna jego śmierci? Dodam że za 2mies kończył by 2 lata więc nie był stary. Miał ktoś kiedyś podobnie?
    • Przez EdwwardMaja
      Dzień dobry
       
      Mam następujacy problem z kurą. Ma rzadkie zielone odchody, praktycznie się nie rusza z miejsca, ma bladszt grzebień. odizolowalem ją i co dalej robić?
    • Przez kamcioch1
      Cześć. Martwi mnie pewne zjawisko, otóż wczoraj rano zauważyłem u perliczki krew na środkowym pazurze u jednej nogi, a pod koniec dnia już na obu nogach.
      Możnaby pomyśleć, że dokonała sobie jakiegoś uszkodzenia mechanicznego, ale jednak dosyć dziwne jest to, że stało się to na obu nogach w odstępie czasowym.
      Podejrzewam, że może mieć to jakiś związek z mrozem i lodem pokrywającym podwórko, jednak grupa perliczek liczy kilkadziesiąt sztuk i u innych nie zaobserwowałem czegoś takiego, no z wyjątkiem jednej, u której krwawił tylny pazur, ale widać, że jest też uszczerbiony.
      Oprócz tego perliczki mają sporo miejsca, które powinno im pomóc nie odmrażać sobie nóg tj. stos drewna, kurnik, zadaszenie, grzędy.
      Dodam, że ubiegłego lata i latem jeszcze rok wcześniej tej samej perliczce zrobił się czarny pazur i skóra wokół niego, co spowodowało ich odpadnięcie i zabliźnienie się.
      Mieliście może taki przypadek?
    • Przez Leokadia017
      Witam.Od jakiś 5 miesiecy posiadam kilka przydomowych kurek niosek dzisiaj w dzień zauważyłam że z jedną z nich jest cos nie tak wzielam ja w rece i zdechla. miała siny grzebień i po oskubaniu miała białe plamy na skórze jakby jakaś narośl czy coś.. czy to moglobyc cos poważnego? musze się martwic o reszte kurek? proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj