MiGr

jaką pasze najlepiej dawać kurom

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MiGr    0

Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać

HuBU    3

kup sobie qqruk  z sano bodajżę ..tam trzeba dorzucić śrute z pszenicy i kukurydzy...wszystko jest na opakowaniu...a ilosci  do oporu..ile zjedzą..kura dziennie zjada u mnie w granicach do 200g .pozdrawiam

MiGr    0

Ok a nie mam srutownika a nie znasz typowej gotowej dobrej paszy

Wiadomość z agroFakt.pl

ukaszPrzyby    21

Ojciec ma 1/4 drobiu co ty ale pasze kupuje z provimi "kurka naturka" czy coś takiego. Ale granulat bo kruszonke marnują. Choć wiem że są dużo tańsze pasze.

szczypka    373

ja kurą daje premiks z trouw i dolfos 50/50 receptury paszy wam nie podam bo za jej ułożenie zapłaciłem 450zł 

HuBU    3

a jaka ilość kur?? ja przy 1500 niosek mam cenę 40 do 50 gr

HuBU    3

Może możesz sprzedac? Sam kupic bym nie chcial, ale np jakis grupowy zakup na forum?

receptura to nie tajemnica jak ktos posiedzi troche wiecej w necie to tez znajdzie...

na 300kg paszy 

pszenica 120kg

premiks mpu LNB 2% 6kg

soja 58kg

qqrydza 45

pszenzyto 45

kreda 27

wisicie flaszke....:)

szczypka    373

u mnie średnio jest 0,85 jajka od sztuki na dzień ale nie trzymam kur długo dość często wymieniam 

olej  sojowy albo słonecznikowy (w żadnym wypadku rzepakowy)

Bambi14    62

a co powiecie na buraki pastewne? bo nie wiem czy siac, a  kury bardzo lubia

maroon    186

czemu nie rzepak?

Nie wiem jak z olejem ale śruta poekstrakcyjna rzepakowa dla kur się nie nadaje - jak już to można dodać bodajże max 5% bo jest tam coś trującego dla kur I tu ciekawostka że kury które znoszą białe jajka rozkładają te szkodliwe substancje a te co znoszą brązowe to nie  i może być potem "rybi" zapach w jajkach Poszukaj w necie o co dokładnie chodzi ale mniej więcej o to 

u mnie średnio jest 0,85 jajka od sztuki na dzień ale nie trzymam kur długo dość często wymieniam 

olej  sojowy albo słonecznikowy (w żadnym wypadku rzepakowy)

A ja mam pytanie natury prawnej - masz zgłoszoną tą hodowlę? Jakie są wymagania przy takiej ilości? Musisz stemplować jajka i czy możesz je np sprzedawać także do sklepu? I tak wybieram się do weterynarii popytać ale warto się wcześniej dowiedzieć o co dopytać więc z góry dzięki za odpowiedź

szczypka    373

ja mam zgłoszone dwie hodowle na podwórku jedną na siebie i jedną na ojca (do 2500 sztuk jajek na tydzień ) i tobie też to polecam mniejsze wymogi do spełnienia 

ogólnie mam średnio 2 kontrole weterynaryjne na rok

najważniejsze;

- pomieszczenie do przechowywania jajek

-książeczka sanepidowska (dla osoby która zajmuje się jajkami)

- umowa z hodowcą lisów na odbiór padłych niosek i stłuczonych jajek 

- w kurnikach musisz mieć czyste omalowane ściany poidła paśniki nosidła 

-pieczątkę do znakowania jajek

mogę sprzedawać do sklepów ale mi się to nie opłaca zawsze się strasznie targują chcieli by żebyś najlepiej im te jajka oddał wolę sprzedawać mniejsze ilości ale bezpośrednio klientowi 

szczypka    373

nosidła czyli po prostu miejsca w którym kury znoszą jajka ;) 

50-70 gr sztuka zależy od wielkości  

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Soleris
      Witam,
      rok temu kupiłem nioski Rosy (maj) i kury niosły przez ten cały rok w miare regularnie. Ponad dwa tygodnie temu dokupiłem 12 Leghornów i4 młode Rosy + Koguta. Na kilka dni oddzieliłem je siatką w tym samym kurniku (kurnik zrobiony ze starego chlewu po trzodzie).
      Otóż właśnie od tych dwóch tygodni starsze kury które niosły regularnie, kompletnie przestały nieść. Już kilka dni po ulokowaniu nowych kur zauważyliśmy, że starych jajek jest mniej. Na ten moment niosą mi tylko leghorny.
      Powiedzcie mi, czy jest to możliwe, żeby przez dołączenie nowych kur, tym starym się coś przestawiło czy właśnie tera wypada i przerwa?
      Od roku karmię je koncentratem dla niosek który mieszam z własną pszenicą i kukurydza + kreda pastewna (ok. 5%).
      To przypadek, że kury z dnia na dzień przestały nieść właśnie po wpuszczeniu nowych niosek do kurnika?
    • Przez Darekredi
      Kupiłem dwa tygodnie temu 28.04.20  kury hy-line sonia  30sztuk z programem świetlnym na duże jajko i mam problem z tymi kurami słabo jedzą wszystkiego się boją ciężko się adoptuj powinny nieść już jajka a one lecą na wadze i czasem coś zniosą mają już 20 tygodni, mam doświadczenie w hodowli kur Ross i Leghorn z którymi nie miałem kłopotu.
      Prosił bym o oponie na tema tych kur na wolnym wybiegu skonsultowałem się z weterynarzem i powiedział że są zdrowe tylko im nie pasuje coś ???

• Przez Łukasz121
      Witam wszystkich,
      na wstępie powiem, że z kurami, nigdy nie miałem nic wspólnego i jest to temat dla mnie zupełnie nowy, ale plany są ambitne, chęci też, a praca nie jest mi straszna
      Od 20 lat zajmuję się hodowlą trzody chlewnej (również zaczynałem bez jakiegokolwiek doświadczenia, do wszystkiego dochodząc samemu), jednak ze względu na zbliżające się strefy ASF do moich rejonów (łódzkie), szukam alternatyw (jednak na pewno nie chcę brojlerów, ani bydła, wystarczy mi już loterii po 20 latach trzody )
      Obecnie jestem na etapie budowy małego kurnika, w którym będę trzymał 50 kur (zielononóżka), na dniach powinien być ukończony i puszczę pierwsze kurki. Wiem, że ilość powalająca nie jest, ale jak to mówią małymi krokami a do celu. Chciałbym na początek zobaczyć na czym hodowla kur polega, poznać zwierzęta itd...  Po takim okresie nauki, jeżeli uznam, że jest to coś czym chcę się zajmować przez kolejne lata, planuję najpierw wybudować kurnik na około 3000 sztuk (wolny wybieg), a następnie sukcesywnie zacząć przerabiać budynki z trzody na nioski (chlewnia zarodowa na 600 loch, 2 tuczarnie każda na 1200 tuczników oraz magazyn wybudowany w 2015 roku (3000m^2). (Również po przerobieniu wolny wybieg dla kur)

Moje pytanie do Was jest takie jak obecnie wygląda rynek jaj w Polsce, a konkretnie zielononóżki? Wiem, że Polska jest największym producentem jajek w EU oraz o naszej nadprodukcji, jednak w sklepach bardzo rzadko trafiam na takie jajka (od zielononóżki) i pomyślałem, że może być to dobra alternatywa dla fermy zwyczajnych niosek.
      Jak wygląda później kwestia ze sprzedażą takiej ilości jaj (docelowo 30 000 jajek tygodniowo). Nie chodzi mi tutaj o opłacalność produkcji, ponieważ to mogę policzyć sobie samemu, tylko bardziej o kwestie zbytu, dystrybucji i przebicia się na rynku z własnym produktem jak najbardziej naturalnym bo na tym mi zależy. Na pewno nie zrobię hodowli klatkowej ani ściółkowej, tylko i wyłącznie wolny wybieg, a następnie sprzedaż jajek z jedynką na opakowaniu

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i gdybyście mieli jakieś wskazówki dla początkującej osoby i chcieli się nimi podzielić, również będę bardzo wdzięczny.
    • Przez rolnikk70
      Witam chciałbym znać wasze opinie na temat tej rasy kury hy line Sonia ? Pozdrawiam
    • Przez Ramsondelay
      Witam chciał bym sie dowiedzieć czy jak kura siedzi na jajkach juz dwa tygodnie i jedno z nich delikatnie bardzo delikatnie nad gniotła to czy ono w jakis sposób sie wykluje czy umrze w jajku został tydzień do wylegu. Prosze o szybką odpowiedź z gory bardzo dziękuję. Pozdrawiam 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj