Skocz do zawartości

Polecane posty

Bardzo proszę o Wasze opinie i doświadczenia związane z użytkowaniem zgrabiarek naszej rodzimej produkcji

Ja mam pronar zkp420 od 5ciu lat. Rocznie grabi około 100ha. Działa rewelacyjnie, nie mam do niej uwag. Nie wymieniam nawet oleju w przekładni, bo spuściłem i wyglądał jak nowy. Więc wlałem z powrotem ten sam.

ja mam pronara na 2 kółka i smialo moge go polecić zgrabił juz 3 sezony czyli ok 100 ha i nic z nim sie niedzieje. nie jest to tandem wiec duzo lzejszy latam tym z c330m na 5 biegu i jest super. znajomy kupil potingera natandemie to narzeka bo c360 nie da rady podniesc i zetorem zgrabia i mowi ze szkoda paliwa

U mnie w górach C360 3P bez problemu radzi sobie z pronarme 4,2m na tandemie. Nie ma problemu z podniesieniem, ale głównie pracuje z nią Zefir85 bo o wiele większa wygoda.

Pronar produkuje jedne z najlepszych polskich zgrabiarek, bo główny mechanizm jest firmy Comer, a w Pronarze dokładają jedynie koła i wierzyczkę. Reszta robiona jest przez Comer - czyli firmę, która robi przekładnie do renomowanych zachodnich zgrabiarek.

margerita26    12

Na  3  ha  łąk  chcesz kupic nowa  zgrabiarke ? przemyślałaś  to ? 

Nie tylko chcę,ale już kupiłam :)  Kosztowała 7100 polskich złociszy . Przyda sie i do słomy po kombajnie .

Też mysle że koleżanka się za bardzo napaliła na nową maszynę  Przy tej powierzchni to raczej mało sensowny zakup

Pewnie kolega ma rację ,ale wielbicielki sprzętu nie przegadasz . W przyszłym tygodniu będę miała na podwórku polski produkt z polską przekładnią :D Nie omieszkam pochwalić się w galerii :D

mariuszd93    489

Ze  3  tys  taniej  byś kupiła  i  sprawowałaby sie pewnie  lepiej  niz ta polska ... To nie patriotyczne  może  ale  polski  sprzęt-  to  w przeważającej  większości  gówno nie  sprzęt  :P .

A le  kto  bogatemu  zabroni :D  :P

Wiadomość z agroFakt.pl

margerita26    12

Ze  3  tys  taniej  byś kupiła  i  sprawowałaby sie pewnie  lepiej  niz ta polska ... To nie patriotyczne  może  ale  polski  sprzęt-  to  w przeważającej  większości  gówno nie  sprzęt  :P .

A le  kto  bogatemu  zabroni :D  :P

A ja tam wyznaje snobizm parafialny i tym razem kupię rodzima produkcję. Trzeba równowagę maszynową na podwórku wprowadzić i do nowej polskiej kosiarki dokupić zgrabiarkę. :D Zagranicznemu złomowi mówię tym razem stanowcze nie. Na te moje "haktary" to  będzie akurat sprzęt . :D

tak po prawdzie z vat-em musze uciekać,bo nie zamierzam krwiopijcom lekkim........*jem prawie 2k pln oddawać.... :P

kotek0    1

i jaką koleżanka kupiła, bo szukam na stronie rolmako ale oni nie robią zgrabiarek też jestem na kupnie polskiej a te przekładnie comera za miske ryżu robione może do zachodnich robią za 2miski 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez johny22
      Witam, 
      poszukuje zgrabiarki karuzelowej zagranicznej produkcji, jakiej firmy polecacie, czy lepiej jedna karuzela czy dwie, ile ramion na tej karuzeli najlepiej, tak w cenie do 12-13 tys. Przeglądąłem w Niemczech strony i trafiłem na coś takiego, ile waszym zdaniem warto jest zapłacić za taką zgrabiarkę 

• Przez debrzyna
      Czy ktoś posiada taka przetrząsarkę i podzieliłby sie wiadomościami na jej temat

• Gość bartek18
      Przez Gość bartek18
      Mam do wydania 15 tys i chcę za to kupić zgrabiarkę. Czy lepiej będzie nabyć nowego Samasza 4.10 m ( http://www.samasz.pl/samasz/pl/oferta/zgrabiarki/zgrabiarki-1-karuzelowe?table=2#zakladki ) czy może np taką Krone KS DUO ( http://allegro.pl/zgrabiarka-krone-i2079350829.html )?
    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka? 
    • Przez zetor7745
      Po wczorajszych przezyciach przy sianokosach z zgabiarka gwiazdowa mamy zamiar kupic zgrabiarke karuzelową i tu pytanie do ich uzytkownikow czy ladnie zgrabiają?? i jakiej firmy polecacie?

Ja mam juz upatrzona jest to firmy Pöttinger EUROTOP 421 N
      http://www.poettinger.at/landtechnik/schwa...amp;produkt=150