Polecane posty

margerita26    13

Kochani forumowicze :) Bardzo proszę o Wasze opinie i doświadczenia związane z użytkowaniem zgrabiarek naszej rodzimej produkcji . Czytałam posty w temacie zgrabiarek i wszyscy jak jeden mąż opisujecie raczej zachodni sprzęt , a po każdym pytaniu o polskie zapadała cisza jak po pierdnięciu w teatrze . Nikt tym nie zgrabia ? Czy wstyd się przyznać,że się posiada ? Narobiło się tych producentów jak nastolatkowi pryszczy . Logicznie rzecz biorąc,gdyby to nie schodziło , to większość z tych garażowych firm  poszła by z torbami . Ku mojemu nieszczęściu nie mam dużo użytków zielonych i bez sensu jest wydawanie klkudziesięciu tysięcy złociszy na nowe zachodnie . Z używanymi wiadomo jak jest ,jedna będzie w stanie prawie idealnym,druga rozsypie się po hektarze . Handlarz jak to handlarz  ,powie "Łoo pani! Igiełka!" A ja widziałam,jak Niemcy eksploatują sprzęt . Dlatego proszę o opinie na temat polskich zgrabiarek karuzelowych . Bo ten gwiazdozbiór ciągany (siedem gwiazd ) już mam i nie raz panny lekkich obyczajów koło mnie latały w takich ilościach,że dobry dom publiczny by z tego wyszedł,kiedy musiałam po tej extra super zgrabiarce rzędy na sianokiszonkę poprawiać na końcach....Kto się szarpał z powrozem trawy,ten wie,o czym mówię.

Pozdrawiam,miłego wieczoru życzę i czekam na odzew :)


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Ja mam samasza z-350 i polecam. Co do innych marek to widziałem pronara w akcji i było ok. Uważaj na podawana szerokosc roboczą bo jest zazwyczaj szerokość karuzeli plyz zgrabiony wał plus gruby zapas.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja mam samasza z 350 od stycznia 2015 z kółkiem prowadzącym. Co do szerokości roboczej to szer. karuzeli to 2,9 m. Wadą tej zgrabiarki jest sztywna wieżyczka (przy skręcaniu rozwala wałek). Zgrabiła jak na razie 20 ha czyli zaledwie połowę. Urwało się jedno ramię, 3 lekko wygięte ale wyprostowaliśmy, jeden palec pękł (30 zł), parę gum również (40 zł sztuka) i teraz pojedzie do serwisu ponieważ coś nie tak z przekładnią jest (obracam karuzelą idzie lekko nagle spowalnia i idzie ciężko jakby tarło coś), ale to może być wynikiem nieprawidłowych ustawień tzn karuzela była trochę za nisko, z tym palcem to nie zauważyliśmy że palce uderzały w kółko prowadzące, a łąk nie mam równych dużo zagłębień jest no i robiliśmy na 2000 obr silnika, teraz 1500. Wadą jest również to, że trzeba z nią wolno jechać (c330 na 4 a MF 255na 1, drogowe) bo jak szybciej to już nie zgrabia dokładnie. Jej zaletą jest dokładność, zgrabia bardzo czysto, odgrabia od rowów super, z każdego dołka wybierze. Pracowaliśmy c330 ale potem już mf255 i tak zostanie bo robi się nim świetnie za sprawą podnośnika, no i tak jak już wspomniałem robię na 1500 obr. Po prawidłowym regulowaniu karuzeli oraz kółka nie było z nią problemów, zobaczymy co będzie w tym sezonie. Podsumowując jest to dobra maszyna, ale jednak wolałbym zachodnią z tandemem i po 4 palce na ramieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Dziękuję za rzetelną i wyczerpującą odpowiedź . Zastanawiam się nad polską,bo do 3 ha łąk nie będe się wykosztowywać na nową zachodnią,a z używanymi jest różnie . Oprócz Samasza brałam pod uwagę także Sipmę . Bo te wszystkie metal-technik czy inny promar to przypuszczalnie polskie wykonanie,chińska jakość.....

  • Like 1

Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Moim zdaniem samasz z polskich najlepsza ewentualnie unia famarol. Nie ma za co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek323    4

Ja mam jar-meta (3,5m.) nowego jeden sezon i nie narzekam  zgrabił 50-60 ha. jedna wada którą planuję kiedy przerobić to za wąsko rozstawiony tandem mam niektóre łąki mocno nierówne i poprzeczne nierówności dobrze kopiuję tylko podłużne słabiej (za wąsko rozstawiany tandem) . Co do zachodniego to znajomy kupił ponttingera używanego ok. 5-10letni na tandemie z kółkiem kopiującym za 5,5 tyś. pożyczałem go na testy przed zakupem swojej i tam opony dwie słabe byli i jedna u mnie walnęła i musiałem nowe mu kupić koszt ok. 150zł . Po za tym rama tandem troch podgięta była coś tam prostował ,ramiona chodzące po bieżni już chyba ze trzy wyrwali się z mocowań byli tez krzywe lub krzywo przyspawane więc zęby byli niektóre przycinane żeby ją dobrze wypoziomować  , bieżnia krzywkowa tez już najlepiej nie wygląda. Po tych naprawach od razu było widać różnice w jakości zgrabiania.Ta zachodnia to jeden plus ze prosta w budowie (ale nie za te pieniądze) bo te nowe to przeważnie wszystko jednorazowe nie da się naprawiać tylko wymieniać.

Na 3ha. to bierz te z najtańszych polskich oni i tak mają części główne (przekładnia) takie same jak reszta polskich tylko resztą detali i wykonaniem się różnią a i bierz żeby miała skrętną ramę bo te na sztywno to porażka.Możesz tez popatrzyć zachodnie tylko trzeba dobrze ze stanem technicznym się zapoznać i nie przepłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ile chce koleżanka przeznaczyć na zakup tej zgrabiarki?  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignacy01    8

ja mam pronara na 2 kółka i smialo moge go polecić zgrabił juz 3 sezony czyli ok 100 ha i nic z nim sie niedzieje. nie jest to tandem wiec duzo lzejszy latam tym z c330m na 5 biegu i jest super. znajomy kupil potingera natandemie to narzeka bo c360 nie da rady podniesc i zetorem zgrabia i mowi ze szkoda paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja tam polecam samasza, teraz jak pójdzie do serwisu i się ją naprawi to mam nadzieję że będzie bezproblemowo śmigać, z tym że mam 24 ha łąk i nie wiem jak ona to długo wytrzyma. Na początku mieliśmy kupować fellę ts 425 T ciąganą z 2002 ale ona była za 15,5 k i uznaliśmy że to za drogo w dodatku cena nie była do negocjacji...

ignacy01 Na ilu obr silnika grabisz? 

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beryl    88

Unia Rak, może zgrabiła 30 ha może nie, bo ogólnie mało pracowała... a przekładnia się rozsypała. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis24    0

Witam.
Ja posiadam Samaszke Z-410 z 2014 i uwazam ze to dobra maszynka. zgrabila okolo 60 ha i maszynka dziala jak nowa. troche waga jej daje wznaki bo przodek przy C-360 sie dzwiga ale z pracy zadowolony na 100% jestem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A czemu nie na dwie karuzele tylko każdy bierze na jedną jak ktoś mówi że ma 24 ha łąk * 4pokosy to już jest prawie 100 rocznie ? I latacie z jedną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko zależy od łąk jak masz kiepskie kawałki to lepiej jedna karuzela z racji tego ze ustawisz się szybko jak chcesz. Z 2-karuzelami jest już sporo ciężej wykonać manewr na jakimś małym kawałku, klinowym  itp.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Dokładnie zgadzam się z tobą corrado, tylko że robię na razie 2 pokosy, mam 14 hektarowy obszar który jest podzielony starymi rowami oraz tymi w których jest nadal woda, niestety obszar ten jest podzielony na ~ 10 metrowe kawałki (szerokie) a nawet mniej, i jak tu wykręcać, znajomy na sąsiedniej łące ile się nawykręca, dlatego wybraliśmy jedno karuzelową, niestety moim zdaniem za małą ale na początku patrzeliśmy na zgrabiarkę do c 330 min 3,5 m i wagowo tylko taka pasowała, ale ponieważ ciapkiem się strasznie nie wygodnie zgrabia to zapinamy mf 255. Jakby to ode mnie zależało to bym sprzedał teraz tego samasza i kupił do mfa jakąś zachodnią min 4,1m. Nie tylko ze względu na jakość ale też dlatego, że po 3 palce na ramieniu to za mało żeby można było z większą prędkością robić i żeby czysto zgrabiała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Może sąsiad ma bez skrętnej tylnej osi co po prostu jak dla mnie jest baaardzo uciążliwe, znajomy kupił tuż przede mną 2-karuzelową tylko bez skrętnej osi z tyłu i teraz się tym męczy na mniejszych kawałkach. Jak dla mnie tandem i skrętna oś przy 2 karuzelach to podstawa aby przyjemne się pracowało. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Chyba na małych kawałkach nawet skrętna oś nie pomoże przy tak dużym sprzęcie i tak byłoby dużo kombinacji, albo mi się tak tylko wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mam więc mogę trochę powiedzieć. Wiadomo jak bardzo małe albo nie poręczne to ciężko. Lecz jak wszystko jest sprawne nie ma luzów gdzieś po dordze jak również na kołach to naprawę ładnie leci za ciągnikiem co bardzo ułatwia pracę.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Aha. A jak mf 255 z obciążnikami radziłby sobie ze zgrabiarkami 3,8-4,3 m? Np fella ts 425 DN, vicon andex 382-423, kverneland taarup 9039-9043, krone swadro 38 lub 395, claas liner 390-430 S lub ws 380 S, kuhn ga 4101, stoll r 415 4ds i pottinger top 38-42 N na tandemie lub na dwóch kółkach? Mocno by przód podrywało? Z ciekawości pytam.

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Raczej będzie latał w końcu przy 4.3m to do tyłu ciągnika wystaje jakieś 4.7m więc sam ten fakt ciężaru wystawionego dość daleko robi swoje chyba że można podnieść do transportu na kółkach co jest ciekawym rozwiązaniem. Wtedy nie martwisz się o to czy podniesie czy nie tak jak to jest przy 2-karuzelach, nie trzeba podnosić, te przykładowo 6-7m spokojnie można ciągać takim ciągnikiem.

Edytowano przez corrado

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Tak samo jak jedno karuzelowe ciągane np fella ts 425 T oraz samasz uno 410. Ale przy tych 3,8-3,9 m nie powinno chyba być najgorzej nie?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margerita26    13

Ja mam jar-meta (3,5m.) nowego jeden sezon i nie narzekam  zgrabił 50-60 ha. jedna wada którą planuję kiedy przerobić to za wąsko rozstawiony tandem mam niektóre łąki mocno nierówne i poprzeczne nierówności dobrze kopiuję tylko podłużne słabiej (za wąsko rozstawiany tandem) . Co do zachodniego to znajomy kupił ponttingera używanego ok. 5-10letni na tandemie z kółkiem kopiującym za 5,5 tyś. pożyczałem go na testy przed zakupem swojej i tam opony dwie słabe byli i jedna u mnie walnęła i musiałem nowe mu kupić koszt ok. 150zł . Po za tym rama tandem troch podgięta była coś tam prostował ,ramiona chodzące po bieżni już chyba ze trzy wyrwali się z mocowań byli tez krzywe lub krzywo przyspawane więc zęby byli niektóre przycinane żeby ją dobrze wypoziomować  , bieżnia krzywkowa tez już najlepiej nie wygląda. Po tych naprawach od razu było widać różnice w jakości zgrabiania.Ta zachodnia to jeden plus ze prosta w budowie (ale nie za te pieniądze) bo te nowe to przeważnie wszystko jednorazowe nie da się naprawiać tylko wymieniać.

Na 3ha. to bierz te z najtańszych polskich oni i tak mają części główne (przekładnia) takie same jak reszta polskich tylko resztą detali i wykonaniem się różnią a i bierz żeby miała skrętną ramę bo te na sztywno to porażka.Możesz tez popatrzyć zachodnie tylko trzeba dobrze ze stanem technicznym się zapoznać i nie przepłacić.

 

Nie będę oglądać zachodnich uzywanych ,bo szkoda mojego czasu i pieniędzy . Szanuje zdanie tych,ktorzy wolą takie,osobiscie wolę nową rodzimej produkcji . Z jar-meta mam opryskiwacz , ale szczerze mowiąc nic dobrego nie da sie o nim powiedzieć procz tego tylko chyba,ze był wyjatkowo tani . W kwestii przekładni - wiekszość naszych zgrabiarek ma COMERA ,ale na szczęscie nie wszystkie . Gdzieś mi sie o uszy wizualnie obiło , ze tę przekładnię składają małe zołte rączki . Zgrabiarka z Rolmako ma natomiast przekładnię kątową od Starosielskiego . I chyba te firmę wybiorę ....

Ile chce koleżanka przeznaczyć na zakup tej zgrabiarki?  

 

Szaleństwo zakupów ma granicę 10.000 pln . Ale im mniej tym lepiej . Upatrzyłam już sobie jedną ,ktora mnie wyniesie po opustach u dealera 7100 . Coś czuję,ze sie na nia skuszę nie tylko ze względu na cenę....

ja mam pronara na 2 kółka i smialo moge go polecić zgrabił juz 3 sezony czyli ok 100 ha i nic z nim sie niedzieje. nie jest to tandem wiec duzo lzejszy latam tym z c330m na 5 biegu i jest super. znajomy kupil potingera natandemie to narzeka bo c360 nie da rady podniesc i zetorem zgrabia i mowi ze szkoda paliwa

 

U mnie ze zgrabiarką będzie jeździł Zetor 5320 ,rok produkcji 1997 .Nie jest aż takim paliwoholikiem,więc o deficyt ON się nie boję . I jednak ze względu na nierówny teren wolałabym tandem . Oby Ci  ten pronar jak najdłużej służył . Też słyszałam o nim dużo dobrego od sprzedawców .

Ja tam polecam samasza, teraz jak pójdzie do serwisu i się ją naprawi to mam nadzieję że będzie bezproblemowo śmigać, z tym że mam 24 ha łąk i nie wiem jak ona to długo wytrzyma. Na początku mieliśmy kupować fellę ts 425 T ciąganą z 2002 ale ona była za 15,5 k i uznaliśmy że to za drogo w dodatku cena nie była do negocjacji...

ignacy01 Na ilu obr silnika grabisz? 

 

Na początku mojej przygody z rozglądaniem się za zgrabiarką bardzo poważnie zastanawiałam się nad Samaszem . Ale jak sprzedawca zakrzyknął za 3-metrową 10.200 netto plus 2100 za tandem ,to długo szczękę z podłogi zbierałam.....WTF? Tyle za dwa dodatkowe kółka? trochę drogo mi się widziało,choć sprzęt przyznaję bardzo zacnie wygląda i sporo dobrych opinii o nim słyszałam .


Po tym, jak wnuczka wydoiła krowę w dwie minuty babcia nabrała podejrzeń, że ta wcale nie pracuje w mieście jako nauczycielka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zastanawiam się nad polską,bo do 3 ha łąk nie będe się wykosztowywać na nową zachodnią

 

Na  3  ha  łąk  chcesz kupic nowa  zgrabiarke ? przemyślałaś  to ? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Na te 3ha nie lepiej kupić za 5tys. używaną? To i tak się nie zwróci przy takim areale ale 10tys tym bardziej. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Też mysle że koleżanka się za bardzo napaliła na nową maszynę  Przy tej powierzchni to raczej mało sensowny zakup

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj