Skocz do zawartości
mateusz1151010

Dylemat z pszenicą zimową

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzy24    0

Miałem takie objawy i to było spowodowane brakiem wapna,a co za tym idzie magnezu!
Ale też może to być choroba grzybowa(zgorzel podstawy zdzbła)jeśli są siane zboża po sobie.
Jeśli korzenie są długie i jasne,to się obroni na wiosnę,a jeśli ciemne i krótkie,to słabo będzie...
Wapno jeśli było siane w jesieni,to jeszcze nie działa i trzeba paru lat,no i zależy jakie było to więc wapno?
Pomyliłem działy i umieściłem wpis nie tu gdzie trzeba.
Przepraszam Wszystkich
Pomyliłem działy i umieściłem wpis nie tu gdzie trzeba.
Przepraszam Wszystkich

adamos012    2

koledzy mam pytanie. Zauważyłem w mojej pszenicy Ozimej że dość mocno jest obgryziona przez najprawdopodobniej sarny i zające. Czy jak ruszy wegetacja będzie się rozwijać. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam, mam pewne spostrzeżenia odnośnie pszenicy pilgrim Pzo siew był początek października później padało padało zimno i niestety słabo jest z rozrzewnieniem u niej.
wygląda to mniej więcej tak jak sucha trawa ale w środku jest zdrowa zielona nie widać że zmarzła. Pytanie czy ona sobie poradzi zdąży jeszcze się bujnąć ? postaram się dodać zdjęcia .

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez andrzej1988
      Tutaj mozna pisać ceny zbóż z nowego 2016 roku...
    • Przez lotnik993
      firma BioAgris wstawiała na fb film fakt ze nie polski ale bardzo interesujący o pszenicy która plonuje 16,5 t mit czy prawda
    • Przez GoodRamQ
      Witam mam kilka pytań, czy można mieszać
      Pierwsza mikstura
      Czy mogę połączyć Chwastox Trio[2l/ha] + Puma[1,2/ha]?
      Druga mikstura
      Mocznik+Siraczan Magnezu+Eko List+Kalprim [Dolistny potas]
      Trzecia mikstura
      Antywylegacz i na grzyba.?

Jak macie swoje jakieś proporcje to pisać chętnie się pod uczę ;D

• Przez kubek123
      Cześć,jestem tu nowy i mam nietypowe pytanie co zasiać w 2016r. żeby jak najwięcej zarobić.Mam hodowlę krów mlecznych ziemia do wyboru to klasa 4,5,6 około 60 ha weźmy pod uwagę też że jest coraz większa susza mieszkamy na woj.mazowieckim
    • Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?