mateusz1151010

Dylemat z pszenicą zimową

Polecane posty

Lider19    33

Jak się jeszcze trochę zazieleni wal w opryskiwacz siarczan magnezu 20%rotwór mocznika i leć potem 250kg saletra a po jakimś czasie YARAzboże znowu z siarczanem magnezu i będzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

widze ze kolega ma taki sam problem jak ja z juliuszem pozimie byl zieloniutki. a teraz zaczyna zolknac dodam ze przed siewem bylo dawane wapno z kielcmagnezowe szare 4 t ha phjest uregulowane stanowisko po ziemniakach nie dawalem potasu bo pod ziemniaki bylo dawane ponad 200 potasu w czystym wiec dalem polidap fosforan 200kg ha chcialbym rozsiac w tym tygodniu azot. w postaci saletrosanu 250kg/ha moze by pomoglo cos ale nastop pada woj lodzkie jutro wstawie zdjecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33

u mnie po mrozach bylo zielono puzniej przyzolklo a teraz ladnie zaczyna sie zielenic, odmiana Bohemia siew poczatek pazdziernika ph 6 stanowisko po ziemniakach..... ktos moze wie z kad takie zachowanie roslinek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie było stanowisko po jęczmieniu i częściowo po ziemniakach. Także jestem z woj Łódzkiego. A co do nawozu to chce siarczan amonu bądź siarczan magnezu  wysiać, a potem saletra, następnie dolistnie odżywka i mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

u mnie wogule cos dziwnego sie dzieje i tylko z juliuszem korzenie gnijom
chce dodac zdjecie na kompie ale gdzies jakies problemy sa i niemoge wstawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! Mam też kłopot z przemarzniętą pszenicą ozimą Agil.
W połowie tak przemarzła,ale korzenie się trzymają.
Tu pytanie do forumłowiczów. Co dać na start-saletra amonowa?
A jeszcze z oprysków? To jakaś odżywka z fosforu i magnezu,jak tu przeczytałem...Czy może taki mocznik+siarczan magnezu na wodę?
Dzięki za uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bools nie chcę Cię straszyć, ale jak korzenie gniją to możliwe, że wymarzła. U mnie to się dobrze trzymają korzenie i mam próbkę w domu, zaczęła się zielenić i rozkrzewiać. Więc powinno być ok jak się zrobi ciepło i dostanie nawozu. :)


Krzy24 może jak bardzo dużo wymarzło to nie wiem czy nie lepiej przesiać czymś innym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsky_21    5

kolego ja mam identycznie taki sam problem jak Ty z pszenica, była fajna a teraz wygląda tak jak twoja. doradź co robić?
narazie są tylko koła, ale te koła się powiększają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

u mnie wygląda to podobnie, chyba tez muszę  wyrwać kilka roślinek i zrobić test. Gdzieś czytałem, żeby uciąć w pewnej wysokości, zawinąć w mokry ręcznik papierowy i jak wypuści pędy to znaczy że nic jej będzie. 

A będziecie dokrzewiać czymś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wziąłem próbki do domu i bardzo ładnie się rozkrzewiła. Wykopałem z ziemi kilka roślinek i do domu. A na polu to 2 marca rozsiałem siarczan amonu w dawce 150 kg/ha i zaczyna się zmieniać kolor pszenicy, teraz planuje 150 kg saletrzaku posypać ale to może dopiero na same święta :). Najlepiej wziąć próbkę do ciepłego miejsca i się okaże co z tego będzie. A po drugie trzeba na polu spróbować wyrwać roślinkę jedną i czy łatwo się wyrwie czy z jakimś oporem. Jeśli jest opór to korzenie jeszcze nie zgniły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

wymarzla tam gdzie bardzo dlugo wschodzila obsada nie jest az taka zla juz o wiele lepiej wyglada co 2 tyg bede zdjecia wstawial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

Witam mam problem z moją bamberką około 50% roślin przetrwało na działce 1.5ha i nie chciałbym jej likwidować i wpadł mi do głowy pomysł aby podsiać ją pszenicą jarą  około 100 kg na ha siewnikiem talerzowym. i tu moje pytanie czy to by się udało bo ta zimowa bamberka jeszcze nie jest taka rozkrzewiona ma po 2 rozkrzewienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HenrykK56    0

wziałem w końcu do domu i bardzo ładnie się rozkrzewiła, w poniedziałek 14 dalem saltrosan, nie wiem co będę jeszcze potem dawał, ale chce dać ccc-regulator, pewnie Moddus Start, ccc na rozkrzewienie i moddus start na rozbudowę korzeni i wzmocnienie źdźbła i skrócenie. 

piotrek912, może spróbuj sobie ją rozkrzewić właśnie ccc + regulator? 

i od razu pytanie do innych rozkrzewialiście w ten sposób, ccc+regulator od razu? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz to jedynie saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wygląda na dzień 1.04.2016. Wydaje mi się, ze nie jest źle. Póki co 1.03 był posiany siarczan amonu w ilości 150 kg/ha, a 29.03 pierwsza dawka azotu w postaci saletry amonu w ilości 150 kg/ha. Teraz zastanawiam się co dalej, czy kolejna dawka azotu czy odżywka jakaś i azot ? Tylko jaka ?

post-49007-0-13578700-1459530033_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam pytanie w imieniu znajomego który likwiduje pszenicę. Ma trochę obornika, który pójdzie na likwidowaną pszenicę, tylko teraz ma dylemat czy to orać czy wystarczy zmieszać z glebą za pomocą kultywatora ewentualnie brony talerzowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ciekawe jeszcze jaka dawka obornika i jakiego? Pomiot kurzy udałoby się tak z ziemią wymieszać. Pozostałych rodzajów jeszcze w szczególności słomiastego nie ma takiej możliwości, musi przyorać. Nie da się tego tak po prostu wymieszać z glebą za pomocy talerzówki. Chyba że będzie jeździł po kilka razy aż mąke zrobi. Ale to głupiego robota. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał, zależy jaki jest to obornik, a druga sprawa to czy pszenica była pryskana na zimę, jeśli tak to musi orać, nie patrząc na rodzaj obornika i czy wgl byłby stosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

czy pryskana czy nie powinna byc chociaz podorana ,kolega słusznie zauważył ze trzeba patrzeć na opryski i chwasty ,nie przeorana niesie ryzyko również w druga strone czyli wystapienie np miotły w jarym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Mam pytanie w imieniu znajomego który likwiduje pszenicę. Ma trochę obornika, który pójdzie na likwidowaną pszenicę, tylko teraz ma dylemat czy to orać czy wystarczy zmieszać z glebą za pomocą kultywatora ewentualnie brony talerzowej?

 

Wiesz może jak przygotowywał pole pod pszenice? Czy wtedy obornika nie dawał, i jakie stosował nawozy. U nas sporo ludzi już pokasowało rzepak i pszenice. Nie zauważyłem aby ktoś używał pługa. Zaś czy da się wymieszać? Mogę powiedzieć , że da się, ale kultywatorem czy zwykłą talerzówką to może być problem.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj