Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Gość   
Gość

Korytarz życia niech sobie helikoptery pokopią w moich stronach jest jeden i robi dobrą robotę,wypadek na polu z dala od cywilizacji,raz dwa i jest.

Naprawdę do ratowania życia tylko helikoptery.A do starych dziadków mogą być karetki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Iiiiiii do domków jednorodzinnych w zwartej zabudowie lekarz będzie desantował się na linie, bo nie ma gdzie przyziemić.🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale na tereny wiejskie super sprawa.I potem nie lecą do pierwszego szpitala tylko do kliniki specjalistycznej.100-200km co to dla helikoptera.

A podrywają go przeważnie do wypadków a wypadki przeważnie na drogach więc wylądować się da.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Dobra rzecz jest i to od wojny w Korei ale z lądowiska na izbę jedzie samochód. W miastach często zadrzewienie i jak mirro był łaskaw zauważyć linie energetyczne nie pozwalają lądować przy zdarzeniu.


wiesio do wypadku ciśnie karetka i weź ją wbij na ekspresówkę pod prąd. Heli leci potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

3 minuty temu, DTaras napisał:

z lądowiska na izbę jedzie samochód

Na  dachach mają lądowiska lub obok szpitala, zależnego od rangi na powiatowych niema ale na wojewódzkich jest i w zwyższ od rangi.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

u mnie na pastwisku kiedys ladowal helikopter-krowy sie pasly, dwie linie na polu i problemu nie bylo, nawet straz nie zdazyla przyjechac zabezpieczyc a juz siadl na trawie.  czesto widze "ratowniki" czasami leca duzo dalej, 

https://www.onet.pl/?utm_source=detal_viasg_wiadomosci&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne&srcc=ucs&pid=01f5d8c0-fc98-40fa-8854-3811fe660274&sid=b177a2c9-166f-4113-9b28-185bbe554807&utm_v=2

sprawdzilem mape- nawet nie wiedzialem ze w mojej gminie jest specjalnie wyznaczone miejsce do ladowan, z 500 m od mojego domu 😛, baza tez jest niedaleko ale niedlugo maja ja przeniesc na druga strone krakowa... podobnie jak pogotowie-przewaznie przyjezdza z sasiedniego powiatu i ludzie czesto zdrowieja i sami jada do krakowa.....

 

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

niema problemu gdy jest łąka z krowami. Problem zaczyna się wewnątrz miast. Zresztą heli lekki nie jest i taka miękka łąka i gotowość na śmigle to oddzielne procedury. Poza tym nikt nie weźmie śmigieł z dwóch baz bez potrzeby a czekanie na drugi transport mija się z celem. Czasem się zdarzy, że komuś przypadnie czarna wstążka, inny poleci a inny pojedzie. czytam sobie o tarciach w konstrukcji rządu. I dwie sprawy nasuwają się na myśl. Może dysydent znów buchnie ogniem ale patrząc na to gdzie pracują rodziny polityków i jak się stopuje zapędy to może to odebranie kompetencji komisarzowi to nie złośliwość a obawa? No i te oczekiwania... Premier ma teraz ogarnąć polskie położenie w budżecie od 2021 roku a wprowadzenie komisarza z Polski to nie jest obsadzanie foteli w spółkach. Takie oczekiwania ze strony naszych rolników to lanie w górę i pod wiatr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
16 godzin temu, piotreku1 napisał:

A przykładem jesteś Ty  😄 typowy pisior frajer myślący że jest wielki . 

Kończę dyskusje bo nie będę się z gównem bił bo prędzej czy później ubrudził bym się tym gównem .  

ale pisiora własna partia nie nazwała ze głosują idioci wiec jesteś idiotą ...

a teraz jak było głosują na ludzie co żadnego pojęcia nie mają o niczym ...

no ale pewnie mieszkasz gdzieś na zadupiu co tylko pewnie łapie tvn na tv u nas najwyżej uprzemysłowionych regionach polski  pis osiągnął 52% i najbardziej zaludnionym po warszawie miejsce wmawiał ze za peło było lepiej ....   tu by ci pokazali dla kogo było lepiej był socjal ale dla Niemca ... 

co byś baranie powiedział o Niemcach tam nawet musi pracodawca wysłać rodzinę raz w roku na urlop na jego koszt  Urlaubsgeld 

urlaubsgeld2019wysokoBranze.jpg

patrz baranie jaki socjal ... taki sam jak w Austrii belgi itp  już niemu wie o świadczeniach 800e od dziecka i darmowych lekach dla dzieci 

niestety tumany w Polsce jeszcze nie dojrzały 

 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

https://polskiobserwator.de/praca/niemcy-urlaubsgeld-dodatek-urlopowy/

jak zwykle mieszach-wiesz ze dzwonia ,tylko nie wiesz gdzie ..

a w warszawie,gdansku,poznaniu, krakowie wygralo -po i co ??? 

socjalistyczny romanku zeby komus dac -to trzeba komus zabrac albo pozyczyc a do tego kazde panstwo bierze jeszcze swoja prowizje-z czegos ten milion urzednikow trzeba utrzymac, pis ci nic nie dal -zabral kazdemu i pozyczyl u zlego niemca, przekupuja cie twoimi wlasnymi pieniedzmi- nawet taki tuman jak ty powinien to zrozumiec, rozumieja to twoi koledzy ktorzy protestowali przeciwko okradaniu jsw a ty dalej swoje........


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
19 minut temu, jacus napisał:

https://polskiobserwator.de/praca/niemcy-urlaubsgeld-dodatek-urlopowy/

jak zwykle mieszach-wiesz ze dzwonia ,tylko nie wiesz gdzie ..

czym niby mieszam ? gdybyś pracował to byś wiedział co to znaczy nie musi ja płace ty nie ty nie masz pracowników  i jęczysz jak teraz ja mam pracownik idzie za kasą 

19 minut temu, jacus napisał:

a w warszawie,gdansku,poznaniu, krakowie wygralo -po i co ??? 

ale w okręgu krakowskim pis wygrał 12% przewagom  wiec ?    a te miasta to twoi dziadkowie wermachtu 

 

19 minut temu, jacus napisał:

socjalistyczny romanku zeby komus dac -to trzeba komus zabrac albo pozyczyc a do tego kazde panstwo bierze jeszcze swoja prowizje-z czegos ten milion urzednikow trzeba utrzymac, pis ci nic nie dal -zabral kazdemu i pozyczyl u zlego niemca, przekupuja cie twoimi wlasnymi pieniedzmi- nawet taki tuman jak ty powinien to zrozumiec, rozumieja to twoi koledzy ktorzy protestowali przeciwko okradaniu jsw a ty dalej swoje........

naprawdę ? a platforma brała i ???  największy dług publiczny wolnej Polsce podwyżka vatu i te rere i morele co w zamian ano ??? 

i tak za rządów Tuska z Czech co jeździliśmy na zakupy oni do pracy do nas prześcignęli nas i teraz my do pracy do nich oni na zakupy do nas i socjal mateńka 1000+ od 2012

3 letni urlop wychowawczy i co zbankrutowali socjalisto von tusk ?

 

 

a zapomniałeś dodać ze miedzy watermanem z pis a kowalem była ogromna przepaść w Krakowie wiec coś majaczysz 

Małgorzata Wassermann - 140 692 głosy

Paweł Kowal - 76 720 głosów

Edytowano przez Roman176
  • Thanks 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a ile wynosi urlop wychowawczy w polsce ???

codziennie dlug publiczny wzrasta o ok. 100 mln -uwasz to za normalne ???

czesi jezdzili do pracy w polsce ???  chyba dyrektorzy cez😛, od nas handlarze nie jezdzili do czech tylko na slowacje- co bylo tansze alkohol, slodycze i ubrania.

co z tego ze daja 500 czy 1000 jesli wiecej ludzi umiera niz sie rodzi ???

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
1 minutę temu, jacus napisał:

a ile wynosi urlop wychowawczy w polsce ???

rok tylko płatnego i amen wychowawczy 

 

2 minuty temu, jacus napisał:

codziennie dlug publiczny wzrasta o ok. 100 mln -uwasz to za normalne ???

naprawdę 25mld a 350mld robi różnice i tak mamy jednych z najniższych w eu  + 300mld offe

ty socjalista czy ja czasem nie dopłacam do twojego krus u ??

7 minut temu, jacus napisał:

czesi jezdzili do pracy w polsce ???  chyba dyrektorzy cez😛, od nas handlarze nie jezdzili do czech tylko na slowacje- co bylo tansze alkohol, slodycze i ubrania.

nie poleżeć jeździli ... wszystko alkohole ubrania buty piwa słodycze przyprawy dużo lepsze  ..no i najlepsze pastwo bez morza miało najlepsze ryby i najtańsze 

9 minut temu, jacus napisał:

co z tego ze daja 500 czy 1000 jesli wiecej ludzi umiera niz sie rodzi ???

dobrze wiesz baranie ze umiera wiek powojenny wiesz wo gule co to znaczy pokrycie wiekowe jak po wojnie było 7 do dzisiaj musiało być 8 dzieci 

w 2002 umierało 2000tyś ludzi dzisiaj ponad 4000tyś a po 2021 do pół miliona ma dojść 

  • Like 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884
8 godzin temu, Wiesi0 napisał:

 

Na  dachach mają lądowiska lub obok szpitala, zależnego od rangi na powiatowych niema ale na wojewódzkich jest i w zwyższ od rangi.

U nas powiatowy ma i ląduje bezpośrednio przy szpitalu a przy liniach też ladują bo byłem świadkiem jak lądował do nieprzytomnego sąsiada bezpośrednio przy Lini niskiego i że dwieście metrów od średniego napięcia. Dużo zależy też od pogody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Slodki66 napisał:

U nas powiatowy ma i ląduje bezpośrednio przy szpitalu a przy liniach też ladują bo byłem świadkiem jak lądował do nieprzytomnego sąsiada bezpośrednio przy Lini niskiego i że dwieście metrów od średniego napięcia. Dużo zależy też od pogody. 

Tak ale ostatnio chłopak wsadził w nogę w RCW i mu stopę chyba zmiażdżyło,pomiędzy lasami na istnym zadupiu,dojechać karetko by się dało ale jak liczy się czas a karetka zanim by znalazła a z helikoptera wszystko z góry widać, i od razu go do warszawy ze by uratować nogę.

Picie kawę chłopaki.

http://www.onkonet.pl/n_n_kawachroni.php

http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,kawa-dziala-antyrakowo,artykul,1721525.html

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ja pierdzielę! Trzeba było czterech lat żeby Ardanowski zajarzył o co kaman.🤣 

https://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/ardanowski-skonczmy-z-doplacaniem-do-filozofii-wspierac-trzeba-przetworstwo,89246.html

"- Z powodu niedoboru przetwórni, rolnicy ekologiczni mają problemy ze zbytem swoich produktów, możliwości sprzedaży świeżych produktów są przecież mocno ograniczone – argumentował Ardanowski.-Rząd mógłby np. zdecydować, że szkolne i przedszkolne stołówki tylko z takich ekologicznych produktów mają korzystać, ale to rozwiązanie tylko na pozór racjonalne. Nie mamy bowiem aż tylu gospodarstw, by wszystkie szkoły w takie produkty zaopatrywać. Poza tym codziennie dostawy świeżych produktów byłyby dla rolników kłopotliwe i niezbyt opłacalne. Byłoby to jednak dobre rozwiązanie w przypadku produktów przetworzonych, takich jak soki czy musy, które są wytwarzane w tym zakładzie, pod warunkiem że takich przetwórni będziemy mieli dużo więcej".

"Musimy przestać finansować ludzi, którzy rolników udają, bo twierdzą że mają taką filozofię życiową. Nikt nie zabrania im powrotu do natury, ale nie powinniśmy dopłacać do filozofii, ale do prawdziwej produkcji, a równocześnie wsparcie ukierunkować na rozwój przetwórstwa. Wówczas z potencjałem, który posiadamy, Polska może stać się wiodącym graczem na rynku żywności ekologicznej."

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
mirro napisał:

Ja pierdzielę! Trzeba było czterech lat żeby Ardanowski zajarzył o co kaman.

przypominam, ze Ardanowski nie jest ministrem od 4 lat. wczesniej byl spioszek. ;) ale ten terazniejszy o wiele bardziej mi sie podoba niz wszyscy wczesniejsi razem wzieci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj