Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

jacus    3047

ja wierze w to co widze za oknem , na termometrze i deszczomierzu.patrze na wodowskaz na wisle[teraz taka technika ze nawet nie trzeba tam isc,tylko na stronie sprawdzam] i widze ze przez 40 lat naprawde duzo sie zmienilo, 

trudno przewidziec jak pogoda bedzie za 3 dni a co dopiero za 3 miesiace, zasialem zasadzilem i cierpliwie czekam do zbiorow-jak bedzie na przyczepie to bede prorokowal😛, w tamtym roku zaczalem zbior owsa-od tego co najbardziej powalony, przyszla potezna burza i ten co stal tez polegl-jeszcze rano moglem powiedziec ze bedzie z 6 ton z ha a potem wyszlo 4...........

moje babki ten na rydzyka nie placily-bo jak zyly to jeszcze do reklamowek stoczniowej kasy nie nazbieral i nie wywiozl do niemiec, a zreszta chodzilo mi o zlote kopuly lichenia i kustosza sanktuarium,ktore juz dawno odwolano, tyle ze niewielu wiedzialo czemu.

rydzyk tez ciekawa historia w tle z wywiadem prl i rfn, tajemniczym zniknieciem, gdyby sekielski wzial sie za niego-imperium tez by pewnie padlo.

https://wiadomosci.wp.pl/pilnie-strzeze-swojej-tajemnicy-kim-jest-tadeusz-rydzyk-6032743536374401a


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@12zbyszko a skąd masz te mrożonki truskawek jak w poprzednim sezonie nie nakupili bo była susza. skupywali po blisko 6zł/kg bo nie było towaru

w normie to po 10zł 😁😁

Ja na tacę nie daje a co dopiero szemranemu księdzu miałbym się dokładać do jego dzieła ogrodzonego płotem 2m😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12zbyszko    597

Na myśli truskawek nie miałem lecz ogólnie . Tylko mrożonki można trzymać   długo . Nawet kiszonki trzymają w chłodni 2 lata . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

A UMIE w przydomowym ogrodzie owoce typu czeresnia , wisnia , agrestoporzeczka , i sliwy zawiazały bardzo dużo owocu , gorzej z jabłoniami i gruszami bo te dosc długo kwitną a niewrózy to im owocowania dobrego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Ja tam w efekt cieplarniany nie wierzę bo te wszystkie zjawiska są globalne a badania zawsze za czyjąś kasę. Człowiek wywiera wpływ na klimat ale w minimalnej skali a emisję co2 i jej wpływ już dawno podważono. To tak jak było z dziurą ozonową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Słodki - CO2 to tylko jedna z emisji ale zakwasza oceany a to one dają tlen. Emitujemy jeszcze np parę wodną. Jeżeli weźmiesz pod uwagę, że palny jest tylko wodór, węgiel i siarka to emisja CO2 reprezentuje wzrost zużycia paliw i zapotrzebowania na tlen. Np jesienią mamy doczynienia ze wzrostem poziomu CO2 w powietrzu z powodu nie tylko temperatury i zużycia paliwa lecz spory jest jego wyrzut z rozkładu masy organicznej czyli wliczamy w to rolnictwo. Wzrost emisji CO2 to towarzyszący temu wzrost emisji związków o jeszcze większym potencjale cieplarnianym jak tlenki azotu czy metan. Taka krowa dla przykładu trawi trawę i zużywa przy tym azot i tlen produkując przy tym białko ale i metan oraz w pip CO2. Kumasz o co w tym chodzi? Z dziurą ozonową nie było tylko jest. Towarzyszy nam od zawsze ale zmienia swoje rozmiary. Nisko zawieszone emisję latem blokują odpływ ozonu w górne partie atmosfery a zwiększona ilość CO2 w powietrzu pogania rośliny do jego produkcji co im szkodzi. Z kolei węglowodory (np te aromatyczne, nie spalone w procesie spalania w silnikach) rozkładane są przez ozon i zużywają go zanim gdzieś odleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

2 tygodnie do wyborów  to co raz dokładniej bedzie trzeba informacje filtrować .podejżewam to płotka a z nurtem  zaczną spływać rekiny . tymczasem to rolą adwokata jest  zeby używać jak najbardzie pkretnych argumentów w celu obrony klienta . akurat za to za obrone jako adwokat to bym nie krzyczał za bardzo bo moze dojsc do tego ze adwokat zostanie skazany za obrone mordercy .taka praca adwokata                                                zeby wam fasoli nie zakazli produkować bo to tez sporo metan i wodoru 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Skoro to adwokat to tak naprawdę jego robota. Jednak skoro niektórzy forsują klauzulę sumienia jako naczelną w zawodzie lekarza to niech teraz łykają tę żabę. Jak dla mnie nie powinni tego w tym kierunku ciągnąć. Wystarczy wytknąć mu konflikt interesów. Z mojego punktu widzenia sam powinien zrezygnować z opisywanej funkcji. Mirro - po echu tej informacji dowiemy się w jakim towarzystwie sobie siedzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

duża czesc posłow jest po szkołach prawniczych i ich doswiadczenia pomagają . tak jak minister finansów jest z kregów finansjery a minister rolnictwa z kregu chłopskiego , sawicki , kalemba , i obecny są rolnikami . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ale zauważcie że nie wypowiadał się jako adwokat a pracownik prokuratury. ktoś inny prowadził śledztwo a on próbował tego księdza usprawiedliwiać na forum publicznym. Gdyby był obrońcą tego gościa mógłbym jeszcze uznać że "bronił bo musiał" albo " bronił ale się nie cieszył". Tu gościu przez nikogo nie namawiany czuje się obowiązku rozwadniać sprawę swoimi wystąpieniami. Czyli próba urabiania opinii publicznej. 
Jestem daleki od linczowania Pana Piotrowicza, ale bilans jego dokonań i wtop raczej wychodzi na minus. Koniunkturalista pełną gębą, ze wskazaniem na "mentalne k**ewstwo'.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Aaa to nie wtajemniczyłem się na tyle. Cofam usprawiedliwianie usprawiedliwiła. Natomiast sprawa z kim tam sobie siedzisz nad rzeką aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)

 piotrowcz był prokuratorem wiec musi ustapić  bo w linku nie było napisane kim był w tym czasie

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

On nawet nie był tym co prowadzi śledztwo. Za to czuł się w obowiązku tłumaczyć księdza przed dziennikarzami. Taki kumpel, zbierał punkty na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Z Piotrowiczem to pobożne życzenia debili z totalitarnej opozycji. Tyle z tego artykułu WP wynika. 

Gosiuk pizdowicz i gang brejzow. k**wa źródło żywej wody. 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ciekawe ilu z forum mogło by być oskarżonych o pedofilie . zupełnie inaczej sie patrzy jak ma sie 17 -20 lat :D dziewczyny 16 lat  to jest za co .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Właśnie przez takie relatywizowanie zachowań potem są problemy bo następuje zwrot o 180 stopni w przeciwnym kierunku. Tzn każdy gest zostanie odczytany jako takie zachowanie spełniające znamiona pedofilii. Jak stary chłop nie wie czy może wyciągać łapska do danej osoby to niech ich nie wyciąga. Doszliśmy do takiego momentu gdy trzeba coś z tym zrobić. 
Czy pobożne życzenia? To jest sprawdzian. Teraz ludzie mówią sprawdzam, tak w przypadku duchownych jaki polityków. To że podwyższają kary to tylko durne działanie pod publiczkę. Mają wyczyścić to towarzystwo z takich osobników. Chyba że " swoi pedofile to dobrzy pedofile a pozostali to ci źli bo opozycyjni". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Jarecki. 15 lat to granicą. Nawet będąc odpowiedzialny prawnie w wieku lat 17 możesz spokojnie za koleżankę się brać. Rok później już możesz tylko sobie pocmokać pod nosem ze względu na ryzyko oskarżenia o nieobyczajne zachowanie ale wszystko jest jeszcze dozwolone. Małoletnia poniżej 15 roku to prokuratorbezwzględnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodki66    884

Mirro zauważ że nie doszliśmy do tego momentu tylko ten moment któryś raz już się powtarza i tyle z tego co i zawsze szczególnie w odniesieniu do księży i biskupów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Ja myślę że właśnie doszliśmy do takiego momentu gdzie po nim, można już będzie tylko powiedzieć że czyścimy bagno albo  nie było sprawy. A nawet przeprosić sprawców że się ich nękało. 
Sekielski od dłuższego czasu uprzedzał że materiał który gromadzi to już nie przelewki a wręcz sam jest zaszokowany tym co znajduje. Dawał też do zrozumienia że oczekuje na współpracę i podjęcie jakichś kroków. Czyli mówiąc po ludzku przestraszył się tego co znalazł i dawał szansę na jakieś wyjście. Ale włożono łby w piasek i starą metodą chciano wziąć na przeczekanie. Potem darcie japy że to atak na państwo i nagle cisza. Bo gówno wrzucone w wentylator obryzgało także najwyższych dostojników a to oni zdawali się być gwarantami wymierzenia sprawiedliwości. Teraz jest czas aby na tej fali poczyścić wszelkie skrywane skandale obyczajowe. Teraz jest czas tych co uczciwie pracują z ludźmi wspólnoty katolickiej, tych którzy mają powołanie i chcą to robić. I trzeba się modlić aby tacy się znaleźli bo inaczej to już tylko szamaństwo nas czeka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

A to pewnie SB nie wiedziało o jego skłonnościach i zarejestrowało go bo zgłosił się do nich, że chce umacniać komunistyczne wartości i zapobiec ruchom reakcyjnym wśród ludności, donosząc na wichrzycieli. 🤣
To trochę tak jak Pan Piotrowski z Panem Kryże od środka rozsadzali komunistyczne sądy a TW Wolfgang tez im troszkę pomagał.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

a przy okazji nie spowiadal czasami innych wysokich[w przenosni] urzednikow kancelarii walesy ???

korek[wodka],worek[pieniadze] i rozporek[seks]- takie byly metody werbowania ksiezy przez sb, setki jesli nie tysiace daly sie zlamac, najglosniejsza sprawa arcybiskupa wielgusa, ks malinski i setki innych mniej znanych.

https://www.salon24.pl/u/tekstykanoniczne/427296,nieznana-karta-z-zyciorysu-biskupa-stanislawa-wielgusa

https://wiadomosci.wp.pl/ks-malinski-wspolpracowal-z-sb-6036905547522689a

https://www.wprost.pl/kraj/10216339/dziewulski-dla-wprost-o-pedofilii-ksiezach-i-ich-wspolpracy-z-sbkosciol-mial-ich-na-talerzu.html

taca dla ojca dyrektora-kto ten program oglada-bo ja tylko czasami,  normalnie nie da sie -albo bredza albo nudza ze spac sie chce.....

https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/15-mln-zl-od-arimr-dla-telewizji-zalozonej-przez-o-rydzyka/7tqge76


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj