Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

Roman176    1079

kto z po powiedział dzisiaj Tuskowi ty szmato ???

hubertuss chcieli nawet złożyli ustawę o powrocie do poprzedniej 

Minister środowiska Jan Szyszko broni ustawy o wycince drzew i krzewów na prywatnych działkach. - Nie spodziewałem się tak dobrego oddźwięku ze strony społeczeństwa - mówił w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce

minister środowiska nie zgadza się na poprawki 

Jan Szyszko: Dostałem setki gratulacji za ustawę o wycince drzew. Wraca normalność

wyborcza .pl

hubertb    126

Hubert, dzwoniłem do firmy wycinkowej miałem sprytny plan na wycinkę swoich drzew sprzedaż i kupno twardego drewna, niestety spalił na panewce. 

hubertuss    483

No przecież przez telefon nikt ci nie zgodzi się na łamanie prawa. Zresztą firma ma podstawy by się nie zgadzać. Bo nawet krzaki zmielone rębakiem przedstawiają wartość jako wkład biomasy dla elektrociepłowni. Ja gdybym miał taką działkę najął bym pilarzy. Pościnali by mi a drewno zabrał bym sam. Bez problemu znalazł bym takich.

Wprowadzenie starej ustawy było by jak pisałem dobre doraźnie. Na czas wprowadzenia nowej. To, że Szyszko broni tego w radiu to się nie dziwę. Jako jedyny w pise to robi to już zaczyna dziwić.

A oddźwięku ze strony społeczeństwa to każdy może powiedzieć. Tak samo przeciwnicy jak i Szyszko.

Wiadomość z agroFakt.pl

marekfarmer    4525

Mozesz podac źródło? Wydaje mi się że  chcą zmian a nie powrotu do poprzedniej ustawy

Opozycyjna partia chce więc ekspresowego powrotu do stanu prawnego z 2016 roku, gdy gmina decydowała o możliwości wycinania drzewostanu na prywatnych gruntach.

Po Schetynie mówił Stanisław Gawłowski (PO), przewodniczący Komisji środowiska w Sejmie.

Zaapelował on, by Sejm przyjął nowy projekt opozycji, który ma za cel przywrócić stan prawny z 2016 roku - to nowelizacja Ustawy o ochronie przyrody. W prawie, które zakończyło działanie z 31 grudnia wycinka zależała od władz gminy. Omawiane przepisy miały wyjątki, np. drzewa owocowe.

http://www.portalsamorzadowy.pl/prawo-i-finanse/grzegorz-schetyna-wycinka-drzew-to-mordowanie-zywego-organizmu,90358.html

Ulman    275

Łeee, to nie jest dobry pomysł. Poprzednia była zbyt restrykcyjna obecna zbyt liberalna. Ciekawe że PIS na liberalizm pluje a tak liberalne prawo wprowadził. Obydwie skrajności są nie dobre

Ulman    275

Kompletny brak ograniczeń w wycince skutkuje możliwością szpecenia krajobrazu szczególne w miastach. Na dokładkę,  za usuwanie drzew gminy nie dostaja nawet grosza choćby po to, by zrobić nowe nasadzenia. Powinno się wycinać tak dużo jak to konieczne, by nie blokować inwestycji i tak mało jak to możliwe, by  było możliwie zielono.

Drzewa o średnicy pnia do np. 15 cm powinno się golić bez pozwolenia a powyżej za wiedzą gminy/dzielnicy. Dodatkowo można pozwolić na wycinkę bez ograniczeń dziadowskich gatunków jak topola czy lipa albo kasztanowiec którego w lato żeżre szrotówek a potem oberwać można kasztanem. 

Ciekawa sprawa z sędziami. Nie sądziłem że tak słabo zarabiają. Elektorat socjalnych nierobów sterowany TVPIS strasznie zbulwersowany że za 10 brutto nie da się dobrze zyć :P

marekfarmer    4525

Umnie  w gminie  i  tak  nie pobierali  opłat  także  nic nie stracą  a drzewa  do  30cm  nie wymagały  tak  czy  siak  pozwolenia.   W  miastach  i  tak  jest  szpetnie  także  kilka  drzew  mniej  nie zrobią  różnicy.

Ulman    275
Napisano (edytowany)

Do 30 cm obwodu czy średnicy?

W tej twojej gminie to tak dobrze było bo PIS tam rządził czy dlatego że ich tam nie było :P

Edytowano przez Ulman

marekfarmer    4525

tak 30cm obwodu 

Nie nie  PiS  umnie  rządzi  lokalna  partia  czy jak to tam nazwać

hubertb    126

To nie zależy od partii w gminie władzę nieomal dyktatora ma wójt. 

spawar    0

Minister Ziobro chce kary 3 lata więzienia dla rolnika, który bez pozwolenia, ubija świniaka na własne potrzeby. PSL protestuje. A my co na to?

mirro    211

Jeżeli kara będzie jak za kłusownictwo podejmę się rozwiązania tego problemu. :D

jaco25    262

zetroki12 słyszałem już z kilku źródeł że Ziobro ma zakazać bicia świń, brzydko się chwyta...

zetorki12    1938
Napisano (edytowany)

No to by było gorzej niż w wojnę . Jak to tak bez świniobicia ? Jak żyć ? ! :ph34r:

Edytowano przez zetorki12

Ulman    275

tak 30cm obwodu 

Nie nie  PiS  umnie  rządzi  lokalna  partia  czy jak to tam nazwać

Ja pisałem o średnicy. Przy 30 cm obwodu bedziesz miał poniżej 10 cm średnicy więc niezbyt okazałe drzewo. 

Co sądzisz o zarobkach sedziów ? Czemu 10 tys brutto tak bulwersuje proletariat?

jaco25    262

U Nas też tak było można co najwyżej było sobie uciąć stempla na budowę i to nie za grubego :lol:  Jak składało się podanie do gminy to z miesiąc nabierało mocy urzędowej potem z łaski swojej przyjechał pracownik gminy porobił zdjęcia i po jakimś znowu czasie wydali łaskawie decyzję o ścięciu drzewa i ja jestem za tym by liberalizacja przepisów obowiązywała ale poza obszarami miejskimi na prywatnych działkach gdzie wpływy deweloperskie nie są tak duże.

spawar    0

Kara dla rolnika za świniobicie to jest prawda. Dzisiaj się o tym dowiedziałem. Sprawdziłem w internecie. Do kary 3 lat więzienia dochodzi  kara finansowa do 100 000 zł. Dla ciekawych, w Anglii max 51 więzienia  max 2700 zł [po przeliczeniu na PLN].  

marekfarmer    4525

zetroki12 słyszałem już z kilku źródeł że Ziobro ma zakazać bicia świń, brzydko się chwyta...

Poco  takie  Bzdury  piszesz   Nieprawdziwe  ???????

Nie chce  zakazać

Tylko  Karać  tych  co  robią  to  NIELEGALNIE

Jak ktoś  Zgłosi  fakt  do  Powiatowego Lekarza  Weterynarii

I do ARIMR

Żadnej  Kary nie dostanie 

A jak Zrobi to  nielegalnie  to :

3 lata  więzienia  albo 

Kara  od  1000zł do 100 000 zł

Żeby było  Jasne  teraz  też  są  Kary  za  ubicie  nielegalne 

Kara  za niezgłoszenie do  Powiatowego  to  od  100zł-2000zł

A Ziobro  chce  to  po prostu  zaostrzyć

Ulman    275

No ale po co zaostrzać ?

Bo wywodzi się z partii głupich i pracowitych. Nie wazne po co , nie ważne dla kogo , ważne żeby robić, zmieniać, i wogóle  nie siedzieć bezczynnie. Takie twórcze ADHD gamonia zwanego zerem. 

Ciekawe czy jak się strzeli dzika czy koziołka to tez trzeba zgłosić lekarza weterynarii i ARIMR? Jak kurę na rosół będę chciał ubić to tez zgłaszać? :P

marekfarmer    4525
Ulman -  to  są  wszystko  wymysły  Dyktatorów  z Brukseli  do nich  kieruj  pytanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się