Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

Roman176    1168
10 minut temu, zetorki12 napisał:

"...szczał w stopę..."- dobre , ale się uśmiałem .:D

synonim 

Roman176    1168
2 minuty temu, mirro napisał:

Znalazł Roman, znalazł.

miruś tak mi gogle poprawił 

agromatik    182

@roman Pod choinkę proś o słownik od dzieciątka. Z ciebie to jednak wesoły człowiek, co napiszesz to się śmieją.

• Haha 1

Wiadomość z agroFakt.pl

mirro    228
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Roman176 napisał:

miruś tak mi gogle poprawił 

Przecież się nie czepiam. A jeśli synonim to będzie "lał na stopę". Sorry nie mogłem się powstrzymać.

Edytowano przez mirro
  • Haha 1

Roman176    1168

Przecież się nie czepiam. A jeśli synonim to będzie "lał na stopę". Sorry nie mogłem się powstrzymać.

szczeblom szczelasz  po śląsku i nawet w słowniku jest wklejać w Google

Roman176    1168
4 minuty temu, mirro napisał:

musisz zrozumieć język :P Ślązaka  

• Like 1

zetorki12    2007
3 minuty temu, agromatik napisał:

szczał -to wulgaryzm

No jak w stopę , to pewno też w spodnie , to i wulgaryzmu nie widać :D.

• Haha 1

mirro    228
2 minuty temu, Roman176 napisał:

musisz zrozumieć język :P Ślązaka  

Komizm słowny Twojego zwrotu. Nic osobistego.  Skorzystałem tylko z okazji.gentleman.gif

grzen    177

na zabawie wyszło dwóch gości na szczanie ,jeden pyta drugiego ;

-ty jak szczysz że nic nie słychać.

- po spodniach szcze ;   .odpowiada drugi

-to będziesz miał mokro ? pyta ten pierwszy;

-ale ja po twoich szcze .

• Haha 2

Roman176    1168
16 minut temu, zetorki12 napisał:

No jak w stopę , to pewno też w spodnie , to i wulgaryzmu nie widać :D.

a wydupiej obraźliwe czy nie ??

mirro    228

Pewnie między kumplami nie. Ale ja bym się obraził.

Ulman    288

Najpierw dla porządku proszę cię Romanie ogarnij jedną sprawę Jest to skomplikowana procedura więc opiszę w punktach. 

1. wybierz post na który odpowiesz

2. znajdź znak "+" na lewo od napisu "cytuj"

3. naciśnij go

4. w prawym dolnym rogu ekranu ukaże się okienko "cytuj ....post"

5. powyższą procedurę możesz powtarzać wielokrotnie od pkt.1 do 4 ale koniecznie w tej kolejności.

6. po zakończeniu wyboru postów naciśnij na "cytuj ....post" 

7. odpowiedz.

12 minut temu, Roman176 napisał:

pełną parą socjalista nazywasz tak sam ludzi ale brak ci argumentacji bo socjaliści by głosowali teraz na po bo na każde dziecko + emeryci ale ty widzisz inaczej socjalista idzie za tym co da więcej 

5 minut temu, Roman176 napisał:

znów szczał w stopę ty jesteś za prywatyzacją  a kraje nacjonalizujące wiec gówno wiesz o rynku i gospodarce  twój przykład byłby Grecja tam wszystko Niemcy mają prywatyzacja to prywatyzacja Polska też jest wolno rynkowa tylko pastwo nie spiera wolnego rynku

gdzie Czechom Rumuni do liberalnego prowadzenia  bo pgr państwowe  politolog się zna las xD  

Romanie - tak jak napisałeś socjalista idzie za tym kto da więcej i dlatego PIS wygrał. xD

Socjalistę definiują głównie poglądy a nie zawsze czyny. Ja uważam że 500+ to idiotyzm ale jak już setki razy pisałem biore bo za to płacę i to jest pragmatyzm i normalnie logiczne działanie. Ty twierdzisz że 500+ jako twór socjalny jest słuszne  i należy zabierać tym co mają więcej i dawać tym co nie mają i to  cie ustawia w szeregu socjalistów. Mozna czerpać korzyści z systemu nie popierając go i nie identyfikując się z nim

Śmiem  podejrzewać że  nie  rozumiesz pojęć którymi operujesz. 

Jestem za prywatyzacją bo wierzę że prywatne jest bardziej wydajne i produktywne choćby z tego względu że wysokie stołki nie są  obsadzane partyjnymi gamoniami. W gospodarce wolnorynkowej możesz mieć pewne sektory państwowe i to nie kłóci się z istotą wolnorynkowych praktyk. Ty masz wpojone że albo bedzie państwo socjalistyczne opiekuńcze  i będzie miało masę własności jak za komuny albo że" przyjdo panie te złe liberały i będzie wszystko wolno i bedo geje i masony i w ogóle wszysko sprzedadzo i nic nie bedzie." Niestety trzeba trochę  szerzej patrzeć i myśleć bo jest masa scenariuszy pośrednich. 

Wolny rynek to był w Polsce po wprowadzeniu ustawy Wilczka. Kapitalizm w najczystszej formie. Minimum norm, wymogów i formalności i biurokracji. Ludzie po prostu zaczeli działać bo nic ich nie krepowało. Chichotem historii jest że to postkomuniści wprowadzili liberalne zasady i najbardziej w historii po 89 obniżyli podatki.  Teraz wolność gospodarcza jest baaardzo mocno skrępowana naszą i unijną biurokracją, normami, licencjami pozwoleniami itd

To że w Czechach i Rumunii są PGRy w jaki sposób wyklucza ich liberalne podejście do gospodarki?   Oczywiście piszac o Rumuni Czechach czy Irlandii uważam że są one liberalne   gospodarczo jak na Europę

mirro    228

Muszę was zasmucić. W Czechach i Rumunii są również duże gospodarstwa prywatne i całkiem dobrze sobie radzą. Odróżnia je od państwowych to że stale poszerzają swój profil działania i oprócz produkcji roślinnej idą też w przetwórstwo. Co tylko potwierdza teorię Ulmana o skuteczności własności prywatnej.

Roman176    1168
11 minut temu, mirro napisał:

Pewnie między kumplami nie. Ale ja bym się obraził.

nie tak obraźliwe jak spierdalaj ale masz racje 

Roman176    1168

Muszę was zasmucić. W Czechach i Rumunii są również duże gospodarstwa prywatne i całkiem dobrze sobie radzą. Odróżnia je od państwowych to że stale poszerzają swój profil działania i oprócz produkcji roślinnej idą też w przetwórstwo. Co tylko potwierdza teorię Ulmana o skuteczności własności prywatnej.

tak są ale nieliczne lub z kapitałem państwowym  prywatne od 100 do tyś państwowe od 1,5 tyś do ... 

Grecja pokazała co to prywatne a włochy podobnie   

Roman176    1168
Napisano (edytowany)

Grecja na skraju bankructwa gdyby nie Niemcy   prywatne z obcym kapitałem to jak ,,rak'' powolnie 

Edytowano przez Roman176

Ulman    288

Czyli zadłużenie Grecji to wina Niemiec i własności prywatnej?

Roman176    1168

zadłużony po uszy. Naturalnie to co kupił za dotacje to niemieckie dojarki, niemiecki ciągnik, niemiecki samochód dostawczy i francuskie zbiorniki na mleko ( bo na to były dotacje ). Kasa z dotacji wróciła więc tam skąd przyszła a rolnikowi został kredyt, który musi spłacać do niemieckiego banku i jest on zdecydowanym zwolennikiem UE ponieważ gdyby mu nie dopłacili do tego błędnego koła to by zbankrutował, ponieważ wyprodukował za dużo mleka i państwo musi zapłacić odszkodowanie do UE za przekroczenie kwot mlecznych. No więc jego krowy w pałacach z glazury pośród nierdzewnej stali trzeba będzie do rzeźni oddać, bo są za dobre i dają ZA DUŻO MLEKA...To jest tak chore, że aż nieprawdopodobne.

Roman176    1168
Napisano (edytowany)
36 minut temu, mirro napisał:

Muszę was zasmucić. W Czechach i Rumunii są również duże gospodarstwa prywatne i całkiem dobrze sobie radzą. Odróżnia je od państwowych to że stale poszerzają swój profil działania i oprócz produkcji roślinnej idą też w przetwórstwo.

skąd masz te dane bo tam bardzo duże gospodarstwa  i państwowe bardzo dobrze sobie radzą a prywatne w przetwórstwo żeby było więcej kasy bez posrednikuw czytałeś top agrar ??  

Edytowano przez Roman176

Ulman    288

Wkleiłeś  o zadłużeniu obywateli a nie o zadłużeniu kraju. Jaki jest związek  pomiędzy niemieckimi inwestycjami, kapitałem  a zadłużeniem Grecji?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy 
      13. Samoobrona
      14. Sojusz Lewicy Demokratycznej 
      15. Twój Ruch 
      16. Unia Europejskich Demokratów 
      17. Wolni i Solidarni 
      18. Wolność 
      19. Inny komitet 
      Pozwoliłem sobie pójść krok dalej i zrobić ankietę  
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?
    • Przez samex69
      Patrząc na to co Rosja i putin robią na Krymie pomyślałem że warto byłoby mieć coś pod ręką - tak na wszelki wypadek.Jak legalnie uzyskać dostęp do broni palnej.