Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

hubertuss    492

ale tak jest wszędzie nawet w Niemcach po to tam Polacy wyjechali  zmienisz to ??

Co z tego, że tak jest wszędzie? Ja bym chciał, żeby u nas było lepiej anie tak jak wszędzie. Od kiedy to Niemcy sa dla ciebie wzorem?

To napisz coś innego a nie cały czas piszesz to samo: Napisz wreszcie, że "wszyscy wszystko wiedzą i to wszystko to gu...no prawda .

Po tym jak napisałeś, komu autostrady potrzebne nic wielkiego ni mądrego się po tobie nie spodziewam. Z racji problemów z rozumieniem czytanego tekstu postanowiłeś zrobić ta jakże sensowną uwagę by w dyskusji zaistnieć. Roman napisał mi, abym poczytał swoje wcześniejsze posty o 500 + ja mu odpisałem, że moje posty w tej sprawie są niezmienne. A ty chcesz bym pisał coś innego.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ulman    292

Nie ma znaczenia co to oznacza bo wszystko to i tak wina Tuska i PO.  :P

Kiedy nasze niemoty zdadzą sobie sprawę że dla Trumpa będziemy niewiele znaczącym krajem gdzieś w europie?  

hubertuss    492

Może i będziemy nie wiele znaczącym ale za to wiele płacącym. Trump to biznesmen za te wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce wyciśnie nas jak cytrynę.

mirro    238

Ale to przecież ludzki pan. Obiecał wizy znieść i za wrakiem tupolewa gardłować. Chyba że Rosja potraktuje oddanie wraku jako gest dobrej woli po interwencji Trumpa. 

Jeśli tak będzie to sprawdzi się porzekadło że jak coś leży to jeść nie woła.

mirro    238

A to się jeszcze zobaczy. Pytanie takie wcześniej czy później na pewno padnie ze strony Trumpa. O ile odpowiedź nie będzie satysfakcjonująca to będzie miał okazję pokazać amerykanom , którzy i tak narzekają na zbyt duży wkład w NATO, że Europa sama nie dba o własne bezpieczeństwo. Po czym skutecznie zrotuje jednostki ekstatycznie niedawno witane "for ever".

Zbyszko    682

Co cie obchodzą dzieci? Jak maja rodziców gamoni co nie potrafia zarobić to niech wiedzą jak to sie kończy. Może beda miały lepszą motywacje do nauki. Zamiast 500 może lepiej dać po 1000 albo po 2000 to wtedy wszyscy pojada na narty i to w Alpy. Jak to możliwe ze lewak jest przeciwnikiem socjalu i wspierania nieróbstwa? Ty nie masz pojecia co oznacza lewactwo kolego :blink:

Przeczytaj dokładnie co napisłem na temat ugorowania i ewentualnie komentuj

Nie pokazuj tu JKM bo nie chciałbyś wiedzieć co myśli o bolszewikach z PIS. Jeśli chciałbyś poznać prawdziwie prawicowe poglądy to go posłuchaj/poczytaj ale jako socjaliscie napewno ci się to nie spodoba

Poczytaj jaka jest geneza dopłat. Były wprowadzone by zapewnić samowystarczalność i umiarkowane ceny zywności.a co za tym idzie jej ogólna dostepnośćIlość włożonej pracy nie ma tu nic do rzeczy.

O autostradzie pisałem juz komuś innemu. To ty decydujesz którą drogę wybierasz i jak nie pasuje to omijaj. Twoje pieniądze - twój wybór. 

Z marketami to samo - nie ma obowiązku kupna zdechłego kurczaka ;)

Dzisiaj byłem w markecie i cebula szarlotka 0 ,25 kg kosztuje 3.99 a włoszczyzna oskrobana 8 zł około 0,5 kg , Ziemniaki 1.99 , cebula zwykła 1,99 seler pietruszka ponad 4 zł a ceny na OLX cebula od 20 do 30 gr seler skup 60 gr pietruszka 90 gr ziemniaki 20 gr a ty zgrywasz mądrale i wypisujesz takie głupoty że dopłaty to samowystarczalność i umiarkowane ceny . Jak ziemniaki są droższe w markecie 10 razy i ty to nazwiesz umiarkowaną ceną to ty  chyba za dużo opierasz na internecie wypisując swoje posty ja przedstawiam ci rzeczywistość 

Równie dobrze mogę ci powiedzieć w kwestii autostrad że masz rację nie muszę na nią wjeżdżać ale ty też masz wybór jak ci rząd się nie podoba zawsze możesz się wyprowadzić z tego kraju .    

mirro    238

A to trzeba powołać patrole robotniczo-chłpskie do walki z drożyzną i spekulantami.

Ulman    292

Nie ma czegoś takiego jak cebula szarlotka. Jest za to szalotka która jest mocno odmienna od normalnej cebuli i dla niej to normalna cena. 

Chodzi o relacje cenowe. Za 500+ kupisz 250 kg ziemniaków co pewnie nie zjadłbyś przez rok. Ile zjesz cebuli rocznie? 10kg? Selery czy pietruszka to tylko do zupy dla aromatu więc pewnie ze 3 kg kazdego zjesz. Warzywa są baaardzo tanie dla człowieka o średnich czy nawet niskich dochodach. Ile wydasz rocznie na warzywa nawet w markecie? 500 czy 600 Pln? To są grosze! za te pieniądze kupisz buty i jeansy więc warzywa w relacji do innych dóbr są za bezcen. Gnebi cie że jest duza różnica pomiędzy ceną od rolnika i cena dla konsumenta? Zostań posrednikiem i zarób pieniądze. Nikt cie nie zmusza do zakupów w markecie wiec możesz kupować na OLX. Pojedż do rolnika , kup po 20 groszy i wydasz mniej. Oczywiście poniesiesz koszty paliwa, warzywa bedą niedoczyszczone, połowe wyrzucisz bo się zepsuje ale w swoim mniemaniu zaoszczędzisz.Jak dobrze pójdzie to zejdziesz z wydatkami na warzywa  do 300 Pln rocznie. I ty mi mówisz że warzywa nie są tanie? Nie załamuj mnie :blink:

mirro    238

Marchew na jesieni ilości tirowe to chyba po 12 groszy była.

Ulman    292

Zbyszko , powinien kupić całego tira za 3000Pln umyć w wiadrze i sprzedać jedynie po 1 Pln/kg by być wyraźnie tańszym od marketów, Żyć nie umierać! :D

mirro    238
Napisano (edytowany)

Negocjowanie cen z marketami to temat na rozprawę doktorską. Porównywanie cen market -olx to lekka przesada. Przy ogólnie niskiej rentowności w rolnictwie ludzie próbują uprawiać cokolwiek co daje nadzieję na zysk. Z reguły z nadzieją że jakoś tam się sprzeda. Jak będzie kataklizm to owszem sprzeda się. a jak normalny urodzaj to klapa. Zasada jest prosta, nie urodzi się u nas to urodzi się gdzie indziej, naczepa wszystko przewiezie.

Edytowano przez mirro

hubertuss    492

Dzisiaj byłem w markecie i cebula szarlotka 0 ,25 kg kosztuje 3.99 a włoszczyzna oskrobana 8 zł około 0,5 kg , Ziemniaki 1.99 , cebula zwykła 1,99 seler pietruszka ponad 4 zł a ceny na OLX cebula od 20 do 30 gr seler skup 60 gr pietruszka 90 gr ziemniaki 20 gr a ty zgrywasz mądrale i wypisujesz takie głupoty że dopłaty to samowystarczalność i umiarkowane ceny . Jak ziemniaki są droższe w markecie 10 razy i ty to nazwiesz umiarkowaną ceną to ty  chyba za dużo opierasz na internecie wypisując swoje posty ja przedstawiam ci rzeczywistość 

Równie dobrze mogę ci powiedzieć w kwestii autostrad że masz rację nie muszę na nią wjeżdżać ale ty też masz wybór jak ci rząd się nie podoba zawsze możesz się wyprowadzić z tego kraju .

Zabawny jesteś. W przypływie geniuszu udowodniłeś tylko to co napisał @Ulman. Bo u rolnika ceny płodów są dużo niższe. Czego przykłady podałeś. Więc te dopłaty wprowadzono dla rolników by poprawić ich opłacalność i sprawić by ludzie nie uciekali ze wsi do wygodnego życia w mieście. A to, że w handlu są pośrednicy to nie wina dopłat. Możesz zamiast do marketu pojechać do rolnika i pokupić co ci tam potrzeba.  Jeśli uważasz, ze handel za dużo zarabia to  możesz sam zacząć handlować. Nikt ci nie zabroni.

marekfarmer    4707

Niech   lepiej   zabiorą dopłaty  a  dadzą normalne  opłacalne  ceny   wtedy   zostaną  tylko  ci  rolnicy którzy  chcą  produkować  a ni  ci  którzy  sieją  i  orzą  dla  dopłat 

staszek131415    2045

Nie ma znaczenia co to oznacza bo wszystko to i tak wina Tuska i PO.  :P

Kiedy nasze niemoty zdadzą sobie sprawę że dla Trumpa będziemy niewiele znaczącym krajem gdzieś w europie?  

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/morawiecki-davos-eksport-fikcyjne-faktury,233,0,2239465.html   :D:P

No za PO rozwój przebiegał w ten sposób

hubertuss    492

Oczywiście Morawiecki jako członek rządu pis jest bardzo obiektywny w stosunku do po.

Ulman    292
Napisano (edytowany)

Dziwne że facet to mówi bo biorąc pod uwagę fakt  wyłudzania Vat i mechanizmu tego procederu jest to oczywista oczywistość. Cała gadka to początek usprawiedliwiania się przed oczekiwanymi niższymi wynikami. 

Mareczek - co masz na mysli pisząc by dali normalne opłacalne ceny? Kto ma dać? 

Edytowano przez Ulman

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      jak modzi nie mogą to ja temat założę
      aby wszystkim żyło się lepiej... nie tylko tym z PO

czytał ktoś książkę "Czy mogliśmy przetrwać" R Szeremetiewa?
    • Przez stojanow
      witam chciałbym przedstawic film o funduszach unijnych nie wszystko wyglada tak fajnie jak by sie moglo wydawac
    • Przez manko
      czy ktoś z was koledzy agrofotowicze interesuje się tzw. teoriami spiskowymi?? np. atakiem z 11 września??
    • Przez zarzeckimichal
      Takiego tematu nie widziałem, a myślę że warto wiedzieć kto według nas ma największe szanse w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.
      Na którą partię polityczną lub ruch społeczny oddał(a)byś swój głos w najbliższych wyborach parlamentarnych? (wpisujemy w komentarzu) 
      1. Inicjatywa Polska 
      2. Kongres Nowej Prawicy 
      3. Kukiz'15 
      4. Nowoczesna
      5. Partia Razem 
      6. Partia Zieloni 
      7. Platforma Obywatelska 
      8. Polskie Stronnictwo Ludowe
      8. Porozumienie
      10. Prawica Rzeczypospolitej 
      11. Prawo i Sprawiedliwość 
      12. Ruch Narodowy 
      13. Samoobrona
      14. Sojusz Lewicy Demokratycznej 
      15. Twój Ruch 
      16. Unia Europejskich Demokratów 
      17. Wolni i Solidarni 
      18. Wolność 
      19. Inny komitet 
      Pozwoliłem sobie pójść krok dalej i zrobić ankietę  
    • Przez samex69
      Patrząc na to co Rosja i putin robią na Krymie pomyślałem że warto byłoby mieć coś pod ręką - tak na wszelki wypadek.Jak legalnie uzyskać dostęp do broni palnej.