Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Co tam panie w polityce?

Roman176    1073

ale wojny partyjnej jak u nas po nie było wiec coraz bardziej wieże po to partia Niemiec 

ws71    36

Co osiągneliśmy oporem w 1939 roku z perspektywy czasu ,poza uratowaniem honoru ,tylko straciliśmy ,gospodarczo , no i wystawiono nas do wiatru,1944 powstanie warszawskie kolejne straty wśród ludności + wybicie resztek inteligencji,bardzo ułatwiliśmy rozgrywkę Stalinowi po wojnie,w miedzy czasie Jalta wyrolowano nas jak 39 bez mydła,po wojnie zapłata zachodnim sojusznikom za używany i zniszczony sprzęt do tego kombinacja Wlk Brytanii  i USA  aby pozbawić nas Dolnego Śląska i Pomorza aby nowo powstała Polska nie była za silna,obecnie znów liczymy na sojuszników zza wielkiej wody,ciekawe czy ci będą chcieli ,,umierać za Gdańsk" bardzo w to wątpię jak przyjdzie co do czego a u nas po staremu czyli lewacy, prawacy ,komuniści,żydzi ,masoni,cykliści żadnych wniosków z minionych 200 lat,że niektórym na tym forum nie dociera do główek że liczy się tylko  jak to kiedyś ktoś powiedział ,,po pierwsze gospodarka głupcze'' a nie oglądać się na innych i ich obiecanki tylko swoje robić[np Chiny chociaż to trochę kontrowersyjny przykład]

mirro    209

Chiny technologicznie ciągną do zachodu, natomiast mentalnie bliżej im do Rosji. A jeśli o tym mowa to chyba nie dawno była jaka ostra jazda z zakładami lotniczymi na Ukrainie, chyba nawet z tymi co Antoni chciał wspólnie śmigłowce budować. Nagle okazało się że chiński udziałowiec za chwilę wywiezie park maszynowy. Tak że ja jednak patrzyłbym im bardziej na ręce. Z reguły Chińczyków mniej interesuje sama firma a więcej to jaką technologię ma w swoim dorobku. Polują na takie kąski bo po licho wyważać otwarte już drzwi. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Zbyszko    675
1 godzinę temu, Ulman napisał:

A po co mam isć tam gdzie moga mi gebę obic i jeszcze za ciebie dostać? Toz to prowokowanie nieszczęścia i głupota ale niestety jak widac leży w naszej naturze. Potem mamy właśnie takie sukcesy jak Powstanie Warszawskie.

Francja i Anglia zrobiły to co uznały za słuszne a nasze pierniczenie że nas zdradzili to próba usprawiedliwienia strat wojennych które powstały poprzez bezmyślna politykę przed wojną i taką samą podczas wojny. Możesz pluć na Francje i Anglię ale zobacz gdzie oni są a gdzie my.Ten najazd czerwonej burżuazji na Francję to kiedy był? Jest wogóle coś takiego jak czerwona burżuazja? 

Wiele państw się poddało i jakoś nie mówia teraz po rusku. 

Możesz sobie gadać . Po gębie można wszędzie dostać . Nie musisz mnie bronić tylko dałem ci przykład jaki powinien być przyjaciel . Jak tego co walczy ganisz a ten co podnosi ręce do góry chwalisz to nie mamy o czym rozmawiać .  Według ciebie ten co walczy do głupek a ten co się chowa to mądry  . 

Każde powstanie jest męstwem . Tag ze nie wystawiaj się na pośmiewisko  . jestem ciekaw co ty byś zrobił jak byś żył w tym czasie w Warszawie . Pewnie byś pod łóżkiem przeczekał .

lukejro    142
44 minuty temu, Roman176 napisał:

do transportu ministrów lepiej ?? 

A może do transportu żołnierzy... Zresztą to będą śmigłowce H 215 a nie  H 225 które my mieliśmy kupić. 

Powiedz mi kolego, ty masz rozdwojenie jaźni?? Czy z twojego konta korzystają dwie osoby. Niektóre twoje posty są pisane logicznie i w miarę poprawną polszczyzną a inne chaotycznie z masą błędów....  Trudo sobie wyobrazić żeby pisała to jedna osoba.

Roman176    1073
Napisano (edytowany)

a słyszałeś o Hanysie ?? 

Edytowano przez Roman176
  • Like 2

Ulman    275
Napisano (edytowany)

Zbychu  pod pierzyną to niejaki Jarosław K walczył o demokrację w pamiętnym grudniu.a teraz go popierasz:D

W polityce nie ma przyjaciół a tylko wspólne lub rozbieżne interesy.  Straty jakie ponieśliśmy  podczas II WŚ  są pokłosiem  myślenia że mamy przyjaciół gdzieś tam na swiecie a jednocześnie prowadzenia polityki 2 wrogów z najbliższymi sasiadami.. 

Madry jest ten który w ogólnym bilansie ma najwiecej korzyści przy najmniejszych stratac. Dać się pobić/zabić kazdy potrafi. Rzecz w tym by coś to dało

Męstwo i głupota się nie wykluczają. Powstanie może być męstwem co nie oznacza że było to mądre. Ludzie wierzyli że to coś da ale była to kompletnie błędna diagnoza. Piękny romantyczny zryw który przyniósł same straty

Edytowano przez Ulman

Robroy    5

No i to jest słuszne podejście, o czym w polskiej polityce niestety często sie zapomina. Emocjonalność, sentymenty i brak trzeźwej oceny niestety doprowadziły niestety do zbyt wielu strat i mowa tutaj nie tylko o polskiej polityce przedwojennej czy Powstaniu Warszawskim ale i o przelewaniu krwi przez polskich żołnierzy na frontach zachodnich.

• Like 1

marekfarmer    4518
12 godzin temu, Ulman napisał:

Wiesz z doświadczenia?

1. Jak pobieraja to za co płaćą to jest w pełni racjonalne bo są ciągle okradani przez państwo. Jesli natomiast nieroby nie płacą a korzystają to jest nienormalne

2. Z tym myśleniem to nie przesadzaj. Jak chcesz się dowiedzieć konkretów to pytaj o komkrety a nie ogólniki. 

3. Całość poglądów? Żeś oczadział?  O.o Skąd wiesz że hasłami JKM rzucam? Znasz je? Jak tak to pewnie znasz i poglądy 

4. Ty mi nic nie będziesz pisał a ja niby powinienem bo tak chcesz?  Za co chwalę UE i z czego się wycofuję?

5. Dostosowałem się do poziomu

o.

Czy;i  jednak  jest tak jak pisałem   Rzucasz  hasłami   JKM  które ci  się  spodobały  a o jego  poglądach  nie masz  zielonego  pojęcia. :D  :D  :D 

I na proste  pytanie  odpowiedzieć  nie potrafisz

Tylko w odpowiedzi na moje pytanie  Zadajesz idiotyczne  pytanie  o PiS którego wyborcą  nie jestem.

• Like 2

daron64    106
9 godzin temu, lukejro napisał:

Powiedz mi kolego, ty masz rozdwojenie jaźni?? Czy z twojego konta korzystają dwie osoby. Niektóre twoje posty są pisane logicznie i w miarę poprawną polszczyzną a inne chaotycznie z masą błędów....  Trudo sobie wyobrazić żeby pisała to jedna osoba.

O to samo kiedyś pytałem. 

mirro    209

Roman ja myślę że to lewaki dybią Twoje konto.:D 

Ulman    275
Napisano (edytowany)
13 godzin temu, marekfarmer napisał:

Czy;i  jednak  jest tak jak pisałem   Rzucasz  hasłami   JKM  które ci  się  spodobały  a o jego  poglądach  nie masz  zielonego  pojęcia. :D  :D  :D 

I na proste  pytanie  odpowiedzieć  nie potrafisz

Tylko w odpowiedzi na moje pytanie  Zadajesz idiotyczne  pytanie  o PiS którego wyborcą  nie jestem.

Wprowdźmy podstawową logikę do tego wywodu. Skoro chcesz weryfikować moją wiedze o poglądach JKM to mniemam że je znasz .  Jeśli tak to czemu tak ogólnikowo pytasz. W szczgółach dużo łatwiej byś mnie zagiął a tak zostały ci pseudo inwektywy. 

Czemu niby pytanie o PIS jest idiotyczne skoro  tą partię popierasz? Kukiz był za zawetowaniem reformy sądownictwa, a ty?

13 godzin temu, daron64 napisał:

O to samo kiedyś pytałem. 

Dr Jekyll & Mr Hyde

Ale o co chodzi ? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-mon-polecil-wezwac-attache-obrony-rfn-ws-wypowiedzi-minister-obrony-niemiec/bjslxdd

Edytowano przez Ulman

daron64    106

A o co chodzi z przetargiem Antoniego? Na co im tyle browara? Imprezy okolicznościowe? Akcje promocyjne? Zachętą dla "studentów"? :)

mirro    209

nformuję, że w dniu 3.11.2017 r. Tomasz Nowogórski złożył dymisję z pełnionej funkcji p.o. kanclerza Akademii Sztuki Wojennej. 
Dymisja została przyjęta. Jednocześnie zawiadamiam, że przetarg nr 71/2017 został anulowany. 

ppłk Anna PĘZIOŁ-WÓJTOWICZ 
RZECZNIK PRASOWY 
MINISTERSTWA OBRONY NARODOWEJ
http://www.mon.gov.pl/aktualnosci/artykul/najnowsze/komunikat-mon-z2017-11-03/

Już się nie napiją.:D

Ulman    275

Miały wpaść młode misiewicze na gayowy party  wszak Św. Huberta  się zbliża a tu  znowu ta wredna opinia publiczna.. 

Ciekawe ile czasu i energii muszą poświęcić w ministerstwie na pilowanie swoich gamoni by takich szopek nie robili

mirro    209

Jak widzisz energia poszła w kierunku dyscyplinowania Frau Minister Obrony. Tak się zastanawiam czy Antonii słyszał o czymś takim jak "Okres burzy i naporu" czyli Sturm und Drang. Bo wypowiedź Frau jakoś mi tak bardziej pasowała do zachwycania się ideałami charakterystycznymi dla tego okresu, a pewnie odnalezionymi w przekazie własnych dzieci obserwujących zmiany w Polsce. Ja z tego wyłowiłem akcentowaną potrzebę współpracy a nawet osobiste zaangażowanie dyscyplinowanej minister w utrzymanie jedności w regionie. Choć na Węgrach to już chyba postawiła krzyżyk. W moim odczuciu kobita chciała dobrze a wyszło jak zawsze. Jeżeli to miało być zmiękczanie przed próbą stworzenia Eurokorpusu to musi poczekać na zmianę mentalności miłościwie panujących. 

daron64    106

Tak sobie czytałem, skądś znałem nazwisko pani rzecznik, ale jednak ja pomyliłem. No ale sobie poczytałem o niej i kobieta w 12lat do ppłk? Rozumiem, że po Wyższej szkole wojsk bla bla bla z ppor wyszła, ale ppor-por-kpt-mjr-pplk to i tak chyba nieźle. Czy zasada jak wszędzie-im bliżej koryta tym szybciej, co powiesz Mirek?

Oczywiście kompetencji i kwalifikacji jej nie neguję w żaden sposób.

daron64    106

Tak sobie czytałem, skądś znałem nazwisko pani rzecznik, ale jednak ja pomyliłem. No ale sobie poczytałem o niej i kobieta w 12lat do ppłk? Rozumiem, że po Wyższej szkole wojsk bla bla bla z ppor wyszła, ale ppor-por-kpt-mjr-pplk to i tak chyba nieźle. Czy zasada jak wszędzie-im bliżej koryta tym szybciej, co powiesz Mirek?

Oczywiście kompetencji i kwalifikacji jej nie neguję w żaden sposób.

Edit

Tzn z awansami jest u Was, że w danym korpusie idą ze stażem tylko do wyższego już ktoś musi "pchnąć", czy każdy stopień to oddzielna historia? Bo się nie orientuję

Roman176    1073
8 godzin temu, mirro napisał:

Roman ja myślę że to lewaki dybią Twoje konto.:D 

a to chamy 

• Like 1

daron64    106

Ze zdradzieckimi mordami w dodatku :)

A tak na marginesie-jakby ruch w temacie spadl po modernizacji?

Roman176    1073

pogoda się zrobiła morze dlatego, a wam wszystko chodzi ?? mi na przykład  e motki różne opcje okienku pisania nie działają   

• Like 1

mirro    209

Obecnie zajmowanemu stanowisku przypisany jest stopień. Dostajesz etat, czyli zajmujesz stanowisko masz na pagonach mieć stopień przypisany temu stanowisku. Stanowisko rzecznika MON jest specyficzne a Pani Anna startowała chyba ze stopniem kapitana albo majora, poza tym jest też chyba pełnomocnikiem ds służby kobiet. Choć z drugiej strony skoro samo ministerstwo jest cywilne to rzecznikiem ministra powinien być cywil, ale wtedy można by narzekać że są już całkiem wyalienowani z wojska.
Sam wybór kobiety na rzecznika miał chyba łagodzić ataki na Antoniego. Wiadomo że przy kobietach można mniej, albo wypada się hamować. Gdyby rzecznikiem był facet nikt by się z nim nie cackał i pewnie parę razy usłyszałby dosadną ocenę farmazonów które opowiada.

Tak poza tym to mogłeś słyszeć nazwisko. To zdaje się kuzynka egzorcysty z Wąwolnicy na Lubelszczyźnie, podobno mocny facet, A prywatnie żona czołowego snajpera WP.

marekfarmer    4518
9 godzin temu, Ulman napisał:

Miały wpaść młode misiewicze na gayowy party  wszak Św. Huberta  się zbliża a tu  znowu ta wredna opinia publiczna.. 

Ciekawe ile czasu i energii muszą poświęcić w ministerstwie na pilowanie swoich gamoni by takich szopek nie robili

Bronek  imprezę  robi  ???

Swojemu  idolowi  życzenia  złożyłeś ???

• Like 1

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się