Skocz do zawartości
Matey

Obecna sytuacja polityczna w Polsce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

60 tys. zł z PROW - pomoc dla ASF.

Ulman    275

Pisze juz którys raz byś raczył jakkolwiek racjonalnie wytłumaczyć i uzasadnic swoje zdanie .

Wytłumacze ci w skali mikro bo makro jest dla ciebie nie do pojęcia. 

Otóż sprowadźmy rynek do skali targowiska. Jesli zamiast 7 oferentów ziemniaka jest 5  a popyt jest stały to najpewniej strona popytowa przeważy i cena zacznie rosnąć. Tak więc jesli jedni zmniejszą produkcję to szansa że ci co robią powtarzalną dobrą produkcje zarobią wiecej. 

Co maja czarnoziemy i klimat do tego o czym pisałem?

Roman176    1067

co ty pleciesz skala targowiska zboża ?? proste nikt ci nie da zarobić bo z dopłatami nawet nie jesteśmy stanie konkurować z Ukrainą debila robisz zemnie z tym makro i mikro ??

ktoś ci zapłaci bo jest w Polsce mniej np.pszenicy albo jest większy popyt ?? ty sam szukasz jjak najdrożej czy jak najtaniej ??

Wiadomość z agroFakt.pl

Roman176    1067

Co maja czarnoziemy i klimat do tego o czym pisałem?

ty masz rolnictwo ?? na czarnoziemach taniej się produkuje a wiec ?? 100razy bardziej konkurencyjni od ciebie mniejsze nakłady 

Ulman    275

Ja mam czarnoziemy, wiem jak się na nich  produkuje i dlatego dziś pisałem że produkujący na słabych ziemiach i mali po odebraniu dopłat  znikną. Legendy o tym że na czarnoziemach samo się rodzi są dla ludzi nie mających pojęcia o rolnictwie. Każda ziemia wymaga nawozenia , odpowiedniej agrotechniki i podejścia. Samo to sie może coś dzieje według PISowskich teorii ale realnie takich cudów nie ma.

Zostaw w spokoju tą UPAine bo to nie jest sedno sprawy.

Ciągle nie wyjaśniłeś sPISkowej teorii że po zaniechaniu dopłat duzi upadną a ty przechytrzysz system obnizając wydajnosci by osiągnąc wiekszy zysk.

Jakbyś mógł opanować chaos myślowy , odpowiadac pełnymi zdaniami i nie mnozyć postów byłoby fajnie. Cieżko sie to czyta i niełatwo odpowiada

Roman176    1067

z tego powodu ze mam inne źródła do życia bd czekał na lepsze czasy , wasz region najbardziej płakał o Ukrainie prawda ze nie wytrzymacie konkrecji bo oni mają wszystko tańsze od środków do paliwa prawdaż ?? 

Ulman    275
3 godziny temu, staszek131415 napisał:

O jakim tysiącu zysku mówisz ? Na dużych powierzchniach nie masz żadnego dochodu żyjesz i funkcjonujesz tylko dzięki dopłatom sam napisałeś że duże gospodarstwo może z dopłat kupić kombajn czy dwa traktory a co może ten 3 hektarowy?? Zaprosić kolegów na grila

Mieszasz pojecia zysk i dochód co juz słabo swiadczy ale niech bedzie że to przejezyczenie. 

Jak wydedukowałeś że na duzych powierzchniach nie ma dochodu. Skąd taka wywrotowa teoria?  Czym się róznią koszty wyprodukowania 1 ha pszenicy 8t/ha w gospodarstwie  40 i 400 hektarowym ? 

Jak zwykle nie doczytałeś i nie zrozumiałeś. Przy 500ha  inwestycja 600 tys Pln jest finasowana  z zysku 1200 Pln.ha.  Taki zysk osagną nawet teraz nie wliczając dopłat. Czy z dopłatami czy bez mogą udźwignąć takie zakupy. 

Co ty ciagle z tą UPAina. Zostaw to w spokoju, Mnie ciekawi jak poprzez zmniejszenie plonów wygenerujesz wyższe zyski bo to kazdy by chciał wiedzieć. 

Edytowano przez Ulman

Roman176    1067

czytam o twoim rejonie i wiem w czym problem macie najmniejsze gospodarstwa w Polsce 5ha

marekfarmer    4499
6 godzin temu, Ulman napisał:

Mieszasz pojecia zysk i dochód co juz słabo swiadczy ale niech bedzie że to przejezyczenie. 

Jak wydedukowałeś że na duzych powierzchniach nie ma dochodu. Skąd taka wywrotowa teoria?  Czym się róznią koszty wyprodukowania 1 ha pszenicy 8t/ha w gospodarstwie  40 i 400 hektarowym ? 

Jak zwykle nie doczytałeś i nie zrozumiałeś. Przy 500ha  inwestycja 600 tys Pln jest finasowana  z zysku 1200 Pln.ha.  Taki zysk osagną nawet teraz nie wliczając dopłat. Czy z dopłatami czy bez mogą udźwignąć takie zakupy. 

Co ty ciagle z tą UPAina. Zostaw to w spokoju, Mnie ciekawi jak poprzez zmniejszenie plonów wygenerujesz wyższe zyski bo to kazdy by chciał wiedzieć. 

Wiesz czym się różni  koszt 1ha  dla 40ha gosp  a dla 400ha gosp.

40ha  jedna osoba  ogarnie  ale 400ha  już  nie trzeba  wynająć pracownika zapłacić mu pensję  Zus

Więc  koszt  nie jest  taki sam.

Ty   taki inteligent  tego nie wiesz ???

LTZ55a    21

Zamiast finansować pomnik, niech mi oddadzą za zboże, które tracę karmiąc tuczniki mające 150 kg. które jeśli kiedykolwiek sprzedam, to za 1.50 zł/kg .

marekfarmer    4499

A co  rząd  ci kazał  tego tucznika hodować ???

Twój tucznik twój problem  mamy  przecież    ,, Demokracje,,  :D  

• Like 1

staszek131415    2018
7 godzin temu, Ulman napisał:

Niczego nie mieszam to że ktoś ma dziś tysiąc zha dochodu nie znaczy że za rok nie będzie mia łdeficytu  te 500  ha to z kapelusza nikt nie wyjął no chyba że jak z prywtyzacji Gronkiewicz walc dał po 2 tysiące za hektar więc mi tu nie czarujj

• Like 1
  • Thanks 1

Zbyszko    675
10 godzin temu, Ulman napisał:

A jakie to ma znaczenie? Polska była uznawanym krajem na arenie miedzynarodowej, utrzymujacym stosunki dyplomatyczne i gospodarcze z wiekszością krajów swiata jakkolwiek z wiadomą praeferencją

Niemcy zaatakowali kraj demokratyczny czy komunistyczny ?  Władze były przywożone w teczce z ZSRR . Nie były wybierane demokratycznie . Jakiś rząd musiał być uznawany na arenie międzynarodowej jak sami nas sprzedali . Zrzekł się rząd komunistyczny reparacji a nie demokratyczny . Jak kupisz samochód z sfałszowanym dowodem to ci go zalegalizują ? To samo można podciągnąć pod wybory z czasów komuny . Wszystkie były sfałszowane więc decyzje tak ważne jak reparacje nie powinny być wiążące .  

Gdy  kiedyś wróci  komuna to będą Niemcy mieli wtedy argument że się dogadali  .  

• Like 1
  • Thanks 1

mirro    209

Taa żadne decyzje nie powinny być wiążące. Nawet te o reformie rolnej. Natychmiast cofnąć dekrety PKWN. 
Akurat pierwsze "wolne wybory" to ja pamiętam. Oficer polityczny zaprowadził nas do lokalu wyborczego i powiedział że na wybory mają iść wszyscy a głosować można jak kto chce.  Potem przyszedł pytać co ma robić w czasie mszy, chyba będzie musiał pójść w najbliższym czasie a nie chciałby się wygłupić. Czasy były trochę inne niż się niektórym wydaje i nie do końca takie jak teraz chcą je przedstawić.

• Like 1
  • Haha 1

Ulman    275
1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

Wiesz czym się różni  koszt 1ha  dla 40ha gosp  a dla 400ha gosp.

40ha  jedna osoba  ogarnie  ale 400ha  już  nie trzeba  wynająć pracownika zapłacić mu pensję  Zus

Więc  koszt  nie jest  taki sam.

Ty   taki inteligent  tego nie wiesz ???

Przy 400 ha masz inne ceny śor, nawozów, terminy płatności, koszty amortyzacji, paliwa które zapewne rekompensują wydatki na przcowników.. Nie wiedz tego bo nigdy w skali makro nie myslałes?

1 godzinę temu, marekfarmer napisał:

A co  rząd  ci kazał  tego tucznika hodować ???

Twój tucznik twój problem  mamy  przecież    ,, Demokracje,,  :D  

Demokracja i wolność gospodarcza to dwie rózne sprawy

1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Niczego nie mieszam to że ktoś ma dziś tysiąc zha dochodu nie znaczy że za rok nie będzie mia łdeficytu  te 500  ha to z kapelusza nikt nie wyjął no chyba że jak z prywtyzacji Gronkiewicz walc dał po 2 tysiące za hektar więc mi tu nie czarujj

Najlepiej nic nie robić i nic nie mieć a bo mozna zbankrutować a samo posiadanie jest juz podejrzane.  Jak było po 2 tysiące za ha to trzeba było brać i byś teraz nie dziadował i nie głosował za socjalem Wiwat nieroby i socjal!xD

1 godzinę temu, Zbyszko napisał:

Niemcy zaatakowali kraj demokratyczny czy komunistyczny ?  Władze były przywożone w teczce z ZSRR . Nie były wybierane demokratycznie . Jakiś rząd musiał być uznawany na arenie międzynarodowej jak sami nas sprzedali . Zrzekł się rząd komunistyczny reparacji a nie demokratyczny . Jak kupisz samochód z sfałszowanym dowodem to ci go zalegalizują ? To samo można podciągnąć pod wybory z czasów komuny . Wszystkie były sfałszowane więc decyzje tak ważne jak reparacje nie powinny być wiążące .  

Gdy  kiedyś wróci  komuna to będą Niemcy mieli wtedy argument że się dogadali  .  

Polska przez blisko 1000 lat nie była demokratyczna więc o czym ty mówisz? 

Skoro twierdzisz  inaczej niz nasz rzad,  który uznaje regulacje za zobowiazujce to uwazaj na sasiadów. Może wszak syn sasiada przyjść i powiedzieć że wprawdzie jego ojciec sprzedał ziemie twojemu ale on się z tym nie zgadza i masz oddać bo ojciec do partii nalezał. Oddasz?

• Like 1

zetorki12    1932
Napisano (edytowany)

Miszcze ekonomii - Ciekawe czego każą nam grupy producenckie zakładać jak to małe gospodarki generują według niektórych większe zyski ?  Jak czytać Marka , albo Staszka to normalnie Marks i Engels .xD

Edytowano przez zetorki12

staszek131415    2018

A no właśnie czemu każą? Ja od nikogo niczego nie oczekuję nie chcę by mi ktoś do maszyn dopłacał i do mojego gospodarstwa się wtrącał  i decydował  kiedy mam siać nawozy czy obornik wywozić jak ktoś chce mieć 500 ha niech kupuje ale z jakiej racji mu w tym  pomagać dopłacając do jego produkcji? Podobnie z wycinką drzew co ma wójt do moich drzew niech sobie przed urzędem posadzi a od mojego wara

• Thanks 1

zetorki12    1932

Każą , ale nie zmuszają . Rób co chcesz . Jak dla mnie to możesz nie robić nic , ale nie wyciągaj łapy po cudze . Komunistom na dobre to nie wyszło .

marekfarmer    4499
20 minut temu, Ulman napisał:

Przy 400 ha masz inne ceny śor, nawozów, terminy płatności, koszty amortyzacji, paliwa które zapewne rekompensują wydatki na przcowników.. Nie wiedz tego bo nigdy w skali makro nie myslałes?

Demokracja i wolność gospodarcza to dwie rózne sprawy

Najlepiej nic nie robić i nic nie mieć a bo mozna zbankrutować a samo posiadanie jest juz podejrzane.  Jak było po 2 tysiące za ha to trzeba było brać i byś teraz nie dziadował i nie głosował za socjalem Wiwat nieroby i socjal!xD

Polska przez blisko 1000 lat nie była demokratyczna więc o czym ty mówisz? 

Skoro twierdzisz  inaczej niz nasz rzad,  który uznaje regulacje za zobowiazujce to uwazaj na sasiadów. Może wszak syn sasiada przyjść i powiedzieć że wprawdzie jego ojciec sprzedał ziemie twojemu ale on się z tym nie zgadza i masz oddać bo ojciec do partii nalezał. Oddasz?

Ta inne koszty  paliwa  ile  o 1gr ????

Jakie  inne terminy płatności  ???  Ryczałtowiec  ma termin 14 dniowy. Mi za Byki mój odbiorca  płaci   w dniu w którym dostaje  wyniki WBC.

Chyba że  tobie  chodzi  oto  że Duże gosp  takie są  dochodowe  że nie stać  ich  na zakup  SOR Nawozów  i   biorą  to  na opóźniony Termin płatności   ale co za tym idzie  cena  jest  wyższa  bo nikt ci  finansować  produkcji za darmo  nie będzie.

Porównywanie  zakupu maszyn dla  50ha i  500ha  twoje to po prostu  śmiech na sali.

Gospodarstwo  50ha  kupi ciągnik  100-140km  a  500ha  już  takiego malca  nie kupi tylko dużo  większy i to nie jeden bo jednym nic nie zrobi więc koszty  rosną.  To samo z resztą  maszyn  więc nie pisz takich głupot.  Przynajmniej w mojej okolicy  gospodarstwa  powyżej 200ha każde praktycznie ma po 2 nowe kombajny itd.

Wracając do reparacji  ty  jesteś  Niemcem czy  Polakiem

• Thanks 1

staszek131415    2018
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Każą , ale nie zmuszają . Rób co chcesz . Jak dla mnie to możesz nie robić nic , ale nie wyciągaj łapy po cudze . Komunistom na dobre to nie wyszło .

No więc czemu Ci obszarowcy wyciągają? Chorujesz zapłać     l eczenie  nie stać Cię zdychaj na ulicy Twoja teoria

Ulman    275

Staszek, jak niczego nie oczekujesz to czemu popierasz partie socjalną? 

Te swobody których ci brakuje to pochodna socjalizmu unijnego który jednak jest popierany przez partie ci bliską. Takie wolnosciowe podejscie ma JKM ale którego kilka miesiecy temu nazwałeś lewakiem mimo że nie potrafiłeś tego uzasadnić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się